Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214403 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 03, 2019, 17:28:21
Отговор #3130

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
аз като говоря, не приказвам! ;)  мерси, Данчо, точно какво очаквах е гърнето и като цяло колата, виждаше се на снимката левият от двата отвора в елипсата, и просто знам, че съм виждал точно такова петак куатро с такъв накрайник - затова сложих и линка по-горе ;)

колата е яка и определено има потенциал, а Данчо явно е отишъл в идеалният момент!

Ноември 03, 2019, 19:56:13
Отговор #3131

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
аз като говоря, не приказвам! мерси, Данчо, точно какво очаквах е гърнето и като цяло колата, виждаше се на снимката левият от двата отвора в елипсата, и просто знам, че съм виждал точно такова петак куатро с такъв накрайник - затова сложих и линка по-горе
колата е яка и определено има потенциал, а Данчо явно е отишъл в идеалният момент!

Добре, признавам, че сте прави по отн. на задвижването, с двойно е, че и с 20в глава.  O:-)
Съдейки обаче по визуалната му кондиция, и по споделените от теб факти /удари, и напоследък изоставяне и явно неподдържане, и прочее/, за мен поне на състояние си оставя бангия.

Съдейки обаче по общия вид на колата и двигателя отгоре със смукателния 20в-колектор, не може да се разбере, дали е от по-ценните 2.3Е-20в, обикновено рядко едно време внасяни у нас от Германия или СН, или е със скопения 2 литра 20 клапана мотор, предназначен за Италия, и други данъчно обременени над 2000 кубика пазари.
Според мен е по-вероятно да е от итал. версия, понеже преди 15-20 години, оказионни 20 клапанови купета внасяха основно от Италия.

Това че е с двойно, разбира се, го прави една идея по-интересно за ентусиастите и евентуални бъдещи купувачи.
Но пък пак може да се вметне, че поне допреди 10-12 години поне по София имаше доста бройки куатро яйца купета с базовите петаци мотори, че и с 2.0Е мотори, и не бяха кой знае каква рядкост тогава.
От тия много куатрота поне по Шопско, сигурно още се крият разни бройки по гаражи, паркинги, или междублокови пространства.
То всъщност и 20в куатрота имаше много в БГ преди 10-15 години, редовно ги караха, и се мяркаха често.

А като си заварил кандидати за купуване, колкото и засега и уж да се дърпа собственика, дали чу каква примерна цена му оферираха младежите...  ::)

Иначе аз съм песимист относно рационалността, в този точно екземпляр да се инвестират сериозни пари за цялостна реставрация, от която колата определено има нужда.
Е, освен ако не се продаде колата в тоя си вид за много скромни кинти някога, ако не сега.

Причините да не си струва по-мащабно правене тук според мен е, че като го гледам, ще литнат 5 до 10000 лв. за възстановяване супер лесно, от една страна.
А от друга страна, по настоящем на искани цени от 4 до 6000 Евро, в Мобиле.де и Карс.де, има няколко хубави 5 цил. Куатро Купе екземпляри, някои даже и с 20в мотори, вкл. и ориг. немски версии с 2.3 литра и 170 коня.
Ха, едно от оферираните- италиански тип Куатро със само с 2 литра мотор-20в, и стария В3 лифт, е Софийска кола по местонахождение, и искат 5 бона в Евро.  :))

Но въпреки наличието на българското и даже едно руско, тук описаните в Мобилето.де други Куатро Купета, основно налични в Бундестериториите, видимо на снимките /оферирани от официални хендлери и немски автокъщи, които вадят и 19% Мервертщоера при експорт/, са напълно изправни, и с валидни прегледи, даже някои и до 2021 година.
И въпреки тия хубавини като поддръжка, в движение, и техн. прегледи, и газови емисии прегледи, стоят на искани цени от 4 до 6000 Евро.
От 6 до 8000 Евро па има и доста хубави Купета Куатро с 6 цил. мотори.

На тоя фон, и възможността да се вземе отвън слънчево Куатро яйце Купе за примерно 8-9 бона в лева, и да се докара и регистрира за още 1-2 бона, плюс обслужванията, за какво човек да се занимава с тоя кошер...
Реставрацията му, плюс и евентуалната покупна цена, сумарно няма да са по-малки въобще от гореописаните суми, така поне аз считам.

Сега, по-надолу в линка в Мобилето.де, на някакви уж лабораторни яйца Купе Куатро, им искат и по 10000 евро, ама това вече не може да е база за сравнение и размисъл, понеже по толкова пари вече почват да се оферират и ръбести Купета В2 с куатро задвижване.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?categories=SportsCar&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelDescription=Quattro&makeModelVariant1.modelId=14&maxPowerAsArray=199&maxPowerAsArray=PS&minPowerAsArray=118&minPowerAsArray=PS&scopeId=C&sfmr=false
« Последна редакция: Ноември 03, 2019, 20:33:42 от USfan »

Ноември 03, 2019, 20:24:47
Отговор #3132

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 И сега "совите не са това което са" или са "кукумявки" ???
retrobs.com

Ноември 03, 2019, 20:36:49
Отговор #3133

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И сега "совите не са това което са" или са "кукумявки" ???

Е какво не са, продължавам да считам колата за окенефена, което видимо на снимките си е така.

А за целесъобразността да има чак толкова голям интерес към нея, въпреки двойното, всеки може да си направи изводи, спрямо качените европейски оферти на тоя модел в движение и добър вид.

E ги тука и в Скаута, има ги идеални няколко броя на /искана, а не на продадена/ цена, от 5 до 6000 Евро.
Едно е даже на 100 000 км само пробег, абс. лабораторно изглежда, а друго е на 175 000 км, пробег, пак много хубаво.
Е какво се влюбихте в това нашенското чудо, мани-мани...  :))

https://www.autoscout24.de/lst/audi/coupe?sort=standard&desc=0&ustate=N%2CU&powerto=130&powertype=kw&version0=quattro&body=3&atype=C&ac=0
« Последна редакция: Ноември 03, 2019, 20:48:51 от USfan »

Ноември 03, 2019, 20:39:40
Отговор #3134

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е какво не са, продължавам да считам колата за окенефена, което видимо си е така.
А за целесъбразноста да има чак толкова голям интерес към нея, въпреки двойното, всеки може да си направи изводи, спрямо качените европейски оферти на тоя модел в движение и добър вид.
Аз не разбирам ...прочетох доста мнения затова питам ... не ме е срам.
retrobs.com

Ноември 09, 2019, 01:25:39
Отговор #3135

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Ноември 10, 2019, 19:33:57
Отговор #3136

Неактивен Wartburgman

  • Публикации: 363
Една уникална Аскона от днес на Калояново цвета на живо е просто убийствен.



Ноември 10, 2019, 19:50:38
Отговор #3137

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Бре, сменили са и всичките главини с такива с 5 болта от 6 цил. Вектра А, или от Калибра турбо.
Или само фланци и джантите са нагодили.

Ноември 10, 2019, 20:56:51
Отговор #3138

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Уникален е!

Ноември 12, 2019, 19:39:28
Отговор #3139

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев