Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214331 пъти)

Wartburgman и 24 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2019, 22:16:11
Отговор #3140

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Това било Geo Storm.
Не го бях виждал наживо. ::)

https://en.wikipedia.org/wiki/Geo_Storm





Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 15, 2019, 20:03:36
Отговор #3141

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Ноември 18, 2019, 20:50:16
Отговор #3142

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Готино Е30 седанче с първите хром брони, версия като на колегата Ники.

И айде като сме на вълна 80-ски триобемни четиривратки, вижте на какво се возя по-редовно тия дни, така по съседски.  ;D
Купи я преди 2-3 месеца, от наследника на първия и собственик- колегата Тони, естествено с намерение да я изнесе, както е изнесъл и всичките му досегашни Лади.

Плюса точно при тази бройка 07 е, че е в 1989 год. правена, тоест от посл. отн. добри на качество и използв. интериорни материали Лади, понеже от години на производство 1990 и 1991 нагоре, ако не греша в точните години, вече видимо и седмиците, и 21061 ги скрофват, ако не друго, то на качество и вид на материалите в салона.

Модела е, както се вижда- 2107, купен от Мототехника, с първи собственик минйор от Кюстендил.
Колата е сега само на 26000 км, предполагаемо оригинални, съдейки по общата кондиция без абс. никакви ръжди /виждащите се кафяви ленти по ръбчета на калници и прагове, са остатъци от току-що нанесената от Тони защитна вакса/, и оригинални боя и тапицерия в салона, както и по запазените над 15 броя от посл. години, квитанции и талони за техн. прегледи, където са описани надлежно показанията на пробега на километража.

Тони я взе на 24000 и нещо км, но по обиколки за майстори за консервация на каросерията и смяна на разни гумени съединения, и така от карания по центъра, вече и навъртя 1000-1500 км.

Кондицията и приказна, мирише си още на нова Лада /и тук вече може да уточним, ако не си леко фантазира през розовите очила на носталгията, че 07-ци поради салона им от плат, миришат различно от 05 и 04.
А тия посл. генерации Лади със задно всичките миришат различно от Самари, 2103 и 21061.
И още по-очакваемо, всичките Лади, като бяха нови, миришат различно от разни нови едно време Москвичи, Трабанти, Вартбурзи и други соц. талиги.
Аз всичките си ги обичам, и различната им тогавашна производств. миризма, също.

Но от тях всичките, миризмата на нова Лада си е най-опияняваща, много ми харесва.

А и една стегната почти нова Лада да се кара, или да се вози човек в нея, си е поне за мен, върхово удоволствие.
Жалко, че догодина по това време, най-вероятно някой немски бюргер ще се вози в нея, така че ето малко снимки за архива.
Цената на която бе купена от Тони бе 3900 лв, но с плащане на прехвърляне, пререгистриране в КАТ, и 1 год. ГО, и вече със смяна на нови гуми и консумативи, общата цена навъртя още 1 бон, но каква по-хубава нова кола човек може да си купи за няколко бона в лева у нас, или пак толкова, но в Евро, на запад.















« Последна редакция: Ноември 18, 2019, 21:09:16 от USfan »

Ноември 18, 2019, 23:26:25
Отговор #3143

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Готино Е30 седанче с първите хром брони, версия като на колегата Ники.

Аз именно заради него го снимах и очаквах включване ...  :D

Ладата е no comment!
Когато завърших средното си техническо образование през 2000 година, бях чирак на един геодезист от Търново, който имаше една прекрасна кремаво-кафеникава ВАЗ-2103, която бе толкова запазена и миришеше на тази специфична и заразна миризма от кожените салони на Лада ... За съжаление нямам спомен някога да съм се возил в 7-ца.

А Люси, на една от снимките с Ладата, на заден план се вижда и една триврата Sierra XR4i, ако е оригинална разбира се. Не й ли обърна внимание?

Ноември 19, 2019, 13:02:46
Отговор #3144

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Ладата е no comment!
Когато завърших средното си техническо образование през 2000 година, бях чирак на един геодезист от Търново, който имаше една прекрасна кремаво-кафеникава ВАЗ-2103, която бе толкова запазена и миришеше на тази специфична и заразна миризма от кожените салони на Лада ... За съжаление нямам спомен някога да съм се возил в 7-ца.

А Люси, на една от снимките с Ладата, на заден план се вижда и една триврата Sierra XR4i, ако е оригинална разбира се. Не й ли обърна внимание?

Ха, чудех се кой първи ще забележи /затова и нарочно не споменах за нея/ тая ултрарядка за в Бг, а и навсякъде по света версия Сиера, така че браво на теб.  :D
За нея повече подробности и снимки съм качил в моята тема с германските ми коли, понеже преди години, сред разни други мои спортни Фордове, имах и точно същия модел и версия, но в друг цвят.
Ето тук снимките и описанията на тоя ХР4и.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2104.msg147179.html#new

Тая новопридобита от Тони 2107 е снежно бяла, а кремаво-бели 2103, той имаше таман два броя, пак в отлична кондиция, и двете пак на ориг. бои, но и тия двете ги изнесе отдавна.
Едната от неговите кремави 2103, той я продаде на един немски инженер, ръководител на смяна в завода на Ауди в Некарсулм /екс-НСУ фабриката/, и онзи си я мина на немски исторически номера, и ходи редовно с нея на работа.  O:-)

Някъде тука преди 2-3 години назад в темата, и бях качил снимки от двора на завода на Ладата 2103, как е паркирана сред множество ТИР-ове, натоварени с нови А3 и А4, готови за експорт от завода.
« Последна редакция: Ноември 19, 2019, 14:03:35 от USfan »

Ноември 19, 2019, 20:48:17
Отговор #3145

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
е как :) щом е за коли, всичко забелязвам ... дори през доварите из дворовете, а същевременно един билборд може да има на магистралата ... и ще го пропусна  ::)


Ето една красива "акула" от Габрово




Ноември 20, 2019, 00:10:41
Отговор #3146

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Аз именно заради него го снимах и очаквах включване ...  :D


А, благодаря, два дни съм по пътищата и съм без компютър /с телефона не мога/, та сега виждам :D А 30-ката е с доста кусури, и несъответстващи на модела части.

Ноември 20, 2019, 08:33:31
Отговор #3147

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Аз именно заради него го снимах и очаквах включване ...  :D


А, благодаря, два дни съм по пътищата и съм без компютър /с телефона не мога/, та сега виждам :D А 30-ката е с доста кусури, и несъответстващи на модела части.

Как пък първо кусурите видя! Хайде по-позитивно, балканци!  ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 24, 2019, 11:07:40
Отговор #3148

Неактивен adjiq

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 4
Това било Geo Storm.
Не го бях виждал наживо. ::)

https://en.wikipedia.org/wiki/Geo_Storm






С коя предница беше ? В смисъл "фейслифт" ли беше?
Седалките са му невероятно удобни. И е сравнително леко купе. Много интересна кола е всъщност.

Ноември 24, 2019, 17:14:55
Отговор #3149

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев