Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214518 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2020, 23:40:40
Отговор #3170

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А хубавата Лада 2107 на Тони вече се пуска по немското Мобиле, на цена от цял вагон с Лади в 1989.  :))


Януари 26, 2020, 23:53:55
Отговор #3171

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев

Януари 30, 2020, 13:37:00
Отговор #3172

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Няколко янгтаймери от нашия квартал до Мед. академия, снимани тия дни, от които няколко , снимани съобразно сезона, не че има много сняг тук тая зима, даже с двойно предаване.
4х4 на Квадрат, версията на Г500 и нея я пъхам тук, понеже все пак оригинала на модела е от 1979 год.
Тя си е рядка, въпреки че само в София има поне 7-8 Квадрата версии, а в БГ над 12-13 /само аз съм договорил и лично поръчал за клиенти, в централата в Синделфинген 2 от тях, в периода 2015-2016 моделни години, още като излязоха чисто нови/.
А виждащата се оригинална Синхро версия на Т3 Фолц, в БГ като наличност, е още по-рядка.

Фолца и белия Ленди си ги карат съседи всеки ден, жалко че седят на улицата.
Стандартно изглеждащото 924 пък е гаражно, откак е в БГ от преди почти 30 години внос.
То е на все един собственик оттогава, един приятел на Стенли, като отличително при него е това, че е късно 924, с 5 скорости и задни дискови спирачки, и даже има фабричен работещ климатик.

пъхаме в подпурито и два 90-ски кадилака с предно.
Черния 1991 Девил съседа Стенли сега си го кара усилено за зимна кола, да не си хаби мъсълкарите със задно, а Лака за нокти цвят Кади Севил, от последния му късно 90-ски лифт, отскоро се появи в квартала, поне визуално е в страхотно състояние.

А тия две безупречни бели Лади- едната 1500, другата 2107, колегата Тони сега усилено ги продава, за по 8 бона в Евро на кола.
Разбира се, за тях, допреди да ги закара в Германия, както досегашните му продадени Лади и Волги, надали ще получи сериозни обаждания, предвид на цените им на ниво- хубав Бенц СЛ р129 на старо.  :))





































Януари 30, 2020, 21:21:12
Отговор #3173

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И още 3 снимки на Седмицата.
Сложена и за реклама регистр. табела- Гебраухт ваген, е насочена явно към потенциалните немски клиенти, :)) а топката на скоростите с обвита в смола количка-ветеран, е лично моя идея за монтаж, да се поразчупи така скучния на цвят интериор.
Макар че, стриктно погледнато, стъклените топки за скорости станаха модерни в БГ в 70-те год, и повече биха тичали на една 2103 например.

А виждащите се отзад най-долу на едната снимка, лайняно изглеждащи ленти точно под бронята, се чудя дали са повърхностни ръжди, или следи от една такава жълтеникава повърхностна защитна вакса, с която Тони обилно намаца отвън дъното, при козметичната обработка на колата.







Колегата Бурян, освен дето сега обича да прави 928-ци, продължава да обича да кара и Мерцедеси за ежедневки.
Като зимата, да не си хаби по-хубавите, но по-стари в123 и в124 комбита, кара например тая С-класа комби.
Поствам я тук, понеже като модел 1-ва Ген. Ц-клас е над 25 год. възраст, а тази като версия, в случая, втория лифт, е също над 20 год. възраст.
Този конкретен екземпляр е отн. интересен и с това, че е Ц 240 модел, с най-малкия правен тогава от Бенц 6-цил. мотор, и че е с доста екстри за Швейцарска като доставка кола.
Има автоматик, климатроник, кожен салон с нагрев, ел. седалки, а и други бъзикни, несрещащи се често при Ц-класи.









« Последна редакция: Януари 30, 2020, 21:47:40 от USfan »

Януари 30, 2020, 22:09:59
Отговор #3174

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
А тази 123-ка дали се продава?

Януари 30, 2020, 22:29:15
Отговор #3175

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А тази 123-ка дали се продава?

Ами, не. Той нея си я харесва повече и от по-новите Мерцедеси, дето има.
Тя е доста стегната, макар дори и за дизел, да няма много екстри.
Само с 4 ръчни скорости е, ръчни джамове, базовия плат салон, и няма АБС, или климатик.
Като опции има зелени стъкла, ръчен люк, трети ред обратни седалки, и хидропневматичния нивомат отзад.

Преди тая имаше той една късна сребрист металик от пост-1980 лифта в123 230ТЕ, която беше с автоматик, ел. люк, ел. джамове, АБС, и фабр. 14-ки Фукс барок лети джанти.
Но оная имаше доста ръжди, затова я продаде, и взе тая.

Януари 31, 2020, 10:03:31
Отговор #3176

Неактивен ГеоргиБс

  • Публикации: 101
Ами тя си е за харесване. Аз си търся отдавна някое запазено комби. Иначе се оглеждам за по-нов Мерцедес, ама като се сетя за моята и удоволствието,което ми доставя, мечтите ми стигат до друга w124 или w126 и така.

Февруари 12, 2020, 18:04:53
Отговор #3177

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Тия Бусчета Субару с двата люка винаги са ме кефели, това седи до 5-те кюшета на улицата от поне 10 години, и не е много позагнило за това време.

Лада Самарата може да не е още класика, а и да не стане никога, но мен винаги са ме кефели.
Първата Самара дето карах, бе една чисто нова, тогава в нач. на 1985 година, току що внесена в БГ, бе една служебна на баща ми.
Той ми я даваше да я карам без книжка, по преките в квартала вечерно време.
Беше тъмносиня, с 3 врати и само 4 скорости и 1300 мотор, но бе много прецизна кола за каране, особено на фона на дотогавашните ползвани малко или много- Лади и Жигулита, дето бях пробвал.

А към точно е такава- червена версия- Форма с 4 врати, 1500 мотор, и 5 скорости имам ама голям сантимент, понеже майката на едно бивше гадже имаше такава в средата до края на 90-те години.
Та госпожата ни я беше дала Самарата, да ходим на море с дъщерята.
Яко газ по завоите между Варна и Валчик, и Варна и Слънчев бряг, и Бургас и Созопол, и други работи вътре с мацката в Самарата, по време на творческите почивки  :)) между завойските ръчки.
Така че, весели времена, и е по такива идиотски сантиментални причини, освен към всичко друго, имам и привързаност към червени Самари със седани бодита.

А такива Лендкрузари ръбести от 80-те години модели с 2 врати много ми харесват, ама напоследък взеха доста да вдигат цени.

А Купето еС-клас С140 ЦЛ600 е на един приятел, има го вече над 10 години.
Той по принцип е Ленд ровър-Рейнж ровър фен, както се вижда по една съседна кола на снимката, ама има и два Бенца- тоя и един пост-Милениумен СЛ 350.

Мечката много го кефи, сигурно е завиждал на издигнатите борци и разните там банкери-фараони в периода на 90те, хаха.
Мен не ме кефи въобще това купе. Разни 600 съм карал доста, вкл. и най-лекото- седан къса база 600 СЕ, и не са за мен въобще впечатляващи коли.
За 400 коня не се набират особено бързо, тромави са в завои, и са ми грозни, вкл. и купетата с140.
Аз поне съм си безвъзвратно влюбен в Пурите, и след тях всякакви други по-нови еС-класи, ако ще да са не по 600, ами по 900 коня, особено не харесвам.




















Февруари 15, 2020, 01:14:06
Отговор #3178

Активен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1








Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 16, 2020, 16:15:23
Отговор #3179

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев