Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1224857 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 23, 2020, 01:19:59
Отговор #3220

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Внос от Канада преди около 20-25 години . Двуместен , атмосферен симпатяга .

Готин първи лифт, а карат ли го редовно по Стара Загора...

Интересно, присадили са му джанти от лифтов 280.  :D

Април 25, 2020, 23:20:38
Отговор #3221

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев



Април 26, 2020, 09:13:03
Отговор #3222

Неактивен Andy FX

  • Публикации: 351
  • Два Scenic-a и служебно Kango
Трябвало е само да раздуе и задната броня и щеше да е супер >:D
Andreev Motorsport TEAM

Май 14, 2020, 14:14:01
Отговор #3223

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Здравейте! Поздравления за уникалния форум! :)

Ето го и моя почти youngtimer, детска моя мечта.  ::) Mazda MX5 Miata. Купих колата преди година колата с идея за спасение и реставрация - максимално близко до оригиналното състояние, с изключение на джанти и окачване. Колата е американско изпълнение, 1.6 стоков мотор 115 к.с., автоматик. :)





Има още доста работа по нея, но и адски много се отметна. :)

Поздрави!


Май 14, 2020, 14:34:49
Отговор #3224

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Привет!Съдейки по рег. номер, маздата отдавна е внесена в България и вероятно е имала по-дълга история у нас.Може би е най-добре да си направиш собствена тема в раздела за японски автомобили, за да разкажеш повече за колата си.

Май 14, 2020, 14:43:36
Отговор #3225

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Здравей! :)

С най-голямо удоволствие! Ще събера снимков материал и ще направя тема. Тамън да покажа от какъв караконджел я спасих - като се започне от рисунки по капаци и минем през персийски стелки и Type R лепенки да крият цепнатини по таблото... Поне за мен не съвпада с идеята на колата.  :)

Май 14, 2020, 16:00:55
Отговор #3226

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Чудесна малка кола. Казват, че били супер забавни при шофиране.
we all have wings, but some of us don't know why

Май 14, 2020, 16:55:34
Отговор #3227

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Привет колега, изглежда така много стегната Миатата. )
Съдейки по цвета и автоматика, според мен първия и собственик в БГ преди 2005 год, е уважавания член-основоположник на БАК-Ретро, Валйо Бояджиев /който освен другите му ретро английски коли, има и древния и идеен прародител, Остин-Хийли Спрайт 1 серия/.

С теб ставаме вече цели 2 броя :)) Миата собственици и ентусиасти във Форума.
Моята е от 1-та година на втория лифт- 1999, и е от юбилейната серия Спешъл Едишън 10-Анивърсари МХ-5, характеризираща се с климатик и кожен салон, и само тъмносин металик цвят отвън.













Чудесна малка кола. Казват, че били супер забавни при шофиране.

Да, Миатите са голям кеф и супер директни за каране, но такива са най-вече и само 1-ва и 2-ра серия, 3-та вече е много тежка, а 4-та е много технологизирана.

По-голям кеф за каране по завои /от колите дето не само съм имал или съм карал/, са ми били само поредицата от Бертонета Х1/9, дето имах в 90-те.
Но със сигурност Мх-5-цата е най-директната на управление кола с класическа компоновка /преден мотор и скорости и задно предаване/, и на директност и прецизност в този тип автоконструкции, я бие само директния и изкопиран и прероден в нея праобраз- Лотус Елан от 60-те години.
« Последна редакция: Май 14, 2020, 18:02:44 от USfan »

Май 14, 2020, 17:16:21
Отговор #3228

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Люси, стари Лотуси дали е имало из България? Разни 60-тарски Триумфи, Остини и прочие английски кабриолети е имало много и 70-те не са били свръх скъпи вече поубити от каране. Било е голяма мъка с частите и са се продавали на някакви 4-5000 тогавашни левове за 10г кола. Който е бил гъзар и е искал нещо по-шарено за малко пари, е карал такова.
Края на 70-те баща ми дал на заем нещо от рода на няколкостотин долара на приятел, оня да си купи някакво такова нещо. Човекът върнал парите и баща ми си купил с тях касетофон National Panasonic.

Май 14, 2020, 18:19:33
Отговор #3229

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Люси, стари Лотуси дали е имало из България? Разни 60-тарски Триумфи, Остини и прочие английски кабриолети е имало много и 70-те не са били свръх скъпи вече поубити от каране. Било е голяма мъка с частите и са се продавали на някакви 4-5000 тогавашни левове за 10г кола. Който е бил гъзар и е искал нещо по-шарено за малко пари, е карал такова.
Края на 70-те баща ми дал на заем нещо от рода на няколкостотин долара на приятел, оня да си купи някакво такова нещо. Човекът върнал парите и баща ми си купил с тях касетофон National Panasonic.

Да, Момчиле, специално Триумфи в 70-те год. на старо е имало много, понеже след отпушването на частния внос в 1957-58 години, още тогава в края но 50-те, концерна Стандарт-Триумф навлиза активно на българския пазар.

Интересно приятеля на баща ти каква точно англичанка спортна си е купил...  ::)
Аз още като хлапе в 70-те, всичките налични в София 3-4 броя МГ Б роадстери, и едно купе В ГТ, ги знаех къде паркират, както и един 6 цил. Триумф ТР6, и един по-ранен ТР3.

Ингилизите /по скоро БГ контрагентите им- ВТО-та Разноизнос, и после Кореком/ продават с левове малки Стандарт Пенант седани /приличат на Мускал 403, и в ЦУМ са и те на витрините, заедно с Дофини, Октавии и сие/, и срещу валута Триумфи Хералди и Спитфайъри /като моите бившите Триумфи/.

Напр. екс-моя 1971 Спити 1300 Мк 3, беше от нов купен от виден наш волейболист в 60-те, а първия ми Триумф, един Хералд 1200 от 1961 год, беше последната кола, купувана пак нова, от оперната ни певица Илка Попова.

Обаче, Триумфалите малките Хералди са били примерно 1000 Брит. Паунда или някаква левова цена, а Спитфайъра е бил 1500 Паунда, или там, 2500-3000 долара цена.
Лотуси, дори и базови Елит и Елан, са били почти двойно по-скъпи.
Сигурно към 2500-3000 Паунда е била цената на нов Елан, което си е било почти цена на И-тайп Джаг, или на любимия на хората с валута у нас в нач. на 60-те, Бенц 220 еС перка.

А и не е имало официален Лотус вносител у нас, което също е затруднявало евентуалния избор на някое доморасло номенклатурно синче, като например Владко /дето по-късно има Шкода 110Р за първа кола/.

Така че според мен, нов Лотус в БГ не е имало в 60-те и 70-те, макар пък да е имало много по-скъпи спортни и/или луксозни коли, внесени тогава в БГ, вкл. и чисто нови такива.
« Последна редакция: Май 14, 2020, 18:23:13 от USfan »