Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1224982 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 14, 2020, 18:27:56
Отговор #3230

Неактивен bozhkata

  • Публикации: 16
Здравейте!

Определено Миатата е уникална кола за каране. Ежедневно карам Волво ХС70 и Сааб 9-3 и все пак само чакам хубаво време за да изкарам Жълтура. 😊 При мен може би една идея автаматът убива кефа от карането на тази кола. Честно казано заради него се колебаех при покупката и, но така и така не мисля да правя за момента нищо по мотора, реших да се задоволя с него, особено предвид избора в България.

За съжаление нямам много информация за миналото на колата. Съдейки по номера, би следвало да е регистрирана точно тогава някъде. Колата висеше доста време в София, Люлин пред един блок, като я продаваше един човек, който я бил взел от друг в България за жена си, но поради трагичен инцидент в семейството, така и си е зависнала пред блока. Доколкото знам от него, преди това колата „някакъв тарикат си я бил вкарал от Америка“ и си я правил за себе си. Състоянието, в което я взех беше мноооого по-различно от настоящото. Колата оригинално е била бяла, в последствие основно боядисана жълта перла, а целият капак беше изрисуван в огромна вещица… Освен това в последствие и градушката не я беше подминала. Най-съм изумен от липсата на ръжди по купето – дори отдолу и отвътре на веждите отзад няма грам ръжда.
След като я взех, подмених предни калници и капак и боядисах в оригиналния Sunburst yellow. Като посъбера архива ще кача снимки и ще опиша целия проект – така и така съм крайно любител и нямам много опит, ще се радвам и на Вашето мнение.

Вашата Миата е страхотна. За съжаление трудно може човек да попадне на подобен читав екземпляр вече, особено който се продава. Беше ми попадала статия точно за нея и я бях изчел цялата, даже мисля я имам на компютъра. Комбинацията на цветове интериор и екстериор, както и наличието на климатик са страхотни. Най-високо оценявам и климатика при моята – доста време и пари костваше да влезе в работен режим отново, но сега работи. Ще се радвам да се присъединя към някоя от следващите Ви сбирки и да се запознаем и да си побъбрим. 😊

Поздрави!

Май 15, 2020, 00:51:03
Отговор #3231

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Жълто като цвят на 1-ва Ген с вдигащите фарове седи супер.
Ами моята я взех в 2012 год. някъде, преди това търсих тенденциозно някоя хубава на кондиция с повече екстри, и по възможност да е някоя от разнообразните правени Едишъни.

Най-търсех един Едишън от 1993-94 год, с британско зелен цвят, кафява кожа, дървен Нарди волан, и новия за тогава 1.8 литра мотор.
В БГ не можах да намеря тоя 1.8 Нарди модел, и тогава ми попадна моя 1999 10-години Аниверсари Едишън, който харесах и покрай тъмносиния му металик- Twilight Blue (only on- 1997 Special Touring Option, 1999 Limited Edition}.

Подробности, макар и не съвсем пълни, за разните ограничени серии Миати и екстрите им, може да се видят тук.

Май 15, 2020, 19:53:10
Отговор #3232

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Люси, продава се една много подобна в момента, доста е готина :)   1.8 с фул екстри
 
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11586858774897058&slink=fetd3v

Май 16, 2020, 22:35:29
Отговор #3233

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев



Май 22, 2020, 20:31:05
Отговор #3234

Неактивен USfan

  • Публикации: 10842
Ето малко снимки от Бенца 123 комби и Трабанта на Бурян, като му седят за ползване от пролет до есен в двора.
Иначе зимата си ги прибира във виждащия се по-надолу гараж, дето са му другите коли.

С Трабито ходихме тия дни по съседски в Бистрица при колегата Чавдар /Логрус тук/, за календарите на Скания и БМВ, за които специално му благодаря, както и за останалите хубави подаръци- списания и други. :)
На големите Скания календари ще им наснимам тия дни кориците, и ще ги сложа като пост в темата ми ми там със Сааб нещата.

Иначе Трабито на Бурян работи супер, а се оказа, че и Чавдар има една хубава каросерия в същия цвят, дето ще си я ползва за възстановяването на неговия Трабант 601.
На една снимка съм хванал и „черния Трабант на Тони, че ходихме веднъж сега тия дни, и с двата Трабанта на разходка около София.

Балканчето колело и то е на колегата Бурян, качвам го тук информативно.
Той моли, някой ако има за продаване какъвто и да е чифт калници за Балканче- бели, хромирани, или такива сини с тоя цвят, той кандидатства за купуване.
Всъщност му трябват за купуване даже два чифта калници- 2 предни и 2 задни, понеже има още едно Балканче, което иска да си стяга.
















Май 26, 2020, 19:27:09
Отговор #3235

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18170
  • Йордан Георгиев
в Троян, стои така от години и се надявам да е било докарано така ударено, а не да се е случило там по време на престоя си ...








Май 26, 2020, 20:03:46
Отговор #3236

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
...Той моли, някой ако има за продаване какъвто и да е чифт калници за Балканче- бели, хромирани, или такива сини с тоя цвят, той кандидатства за купуване.
Всъщност му трябват за купуване даже два чифта калници- 2 предни и 2 задни, понеже има още едно Балканче, което иска да си стяга.


Търси тук във форума Shotik (Тошко) - той се занимава със стари велосипеди и може и да помогне.

Хубаво стои Траби на този свеж фон  :)
На гости сте ми винаги добре дошли, ама ако дойдете с SL-a другия път ще си прося возене, че това ми е мерак още от как в София видях първия такъв преди отдавна (като гледам, Бурян е копирал голяма част от списъка на мечтите ми - сега, ако кажеш че има и Ровър 416 купе.....  :D )

Май 26, 2020, 21:11:48
Отговор #3237

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
416 coupe?
we all have wings, but some of us don't know why

Май 26, 2020, 21:37:51
Отговор #3238

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289

Май 26, 2020, 22:20:21
Отговор #3239

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Имам хромиран преден калник, но е от по-новия модел Вит-2 с 20-цоловите гуми.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.