Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1213911 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2020, 00:07:56
Отговор #3310

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
из София




Октомври 25, 2020, 21:43:04
Отговор #3311

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Една интересна композиция в Хаджи Димитър

we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 25, 2020, 22:57:35
Отговор #3312

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Една интересна композиция в Хаджи Димитър

Да, наистина много добър италиански сет :) Дори си мисля, че и Дукатото е към тях  ::) Самото то изглежда изключително запазено, дори по-лачени и от леките коли и може би е в оригинална боя.

Октомври 29, 2020, 10:16:02
Отговор #3313

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Качвам тук СААБ-а на Московска , за който стана въпрос в другата тема за старите снимки.

Октомври 29, 2020, 13:15:20
Отговор #3314

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много свеж тоя 9000, особено за кола седяща на улица.

Ето и от мен няколко янгтаймера, вкл. и една Миата 4 Ген тарга нютаймер, дето тука я филмирах като карах моята 2 Ген, че ме мързи да разделя снимките за нютаймер темата.

Това жълтото Фиеро ГТ е доста покарано и захабено изглеждащо така визуално, със сменена боя от ориг. син цвят към тоя жълт, и с неоригинални джанти, и АГУ.
Искат му 3 бона в лева, някъде по Благоевград се продава.

Кефера Арлекин и товарния бус Т2 седят пък при колегата Владо, сигурно ще ги продава.
А тоя поогрухан Голф 1 кабрио колегата Методи го купи от него да го реставрира, ама като ме гледам гнилочите, по-скоро ще му остане за рез. части за неговия хубав 1-ца кабрио, дето Методи има.


























Октомври 29, 2020, 15:50:45
Отговор #3315

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Ето го същия кефер, сниман от мен преди няколко години, когато все още беше син на цвят.

Октомври 29, 2020, 16:03:48
Отговор #3316

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3495
 :o >:( :o Защо така са се подиграли с бийтъла?

Октомври 29, 2020, 18:28:57
Отговор #3317

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Идея си нямам , може би са го ползвали за реквизит за някоя реклама. Видимо е занемарен,но не съм сигурен дали зебровата шарка е фолио или боя.

Октомври 29, 2020, 20:42:33
Отговор #3318

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето го същия кефер, сниман от мен преди няколко години, когато все още беше син на цвят.

Да, точно същия Кефер е.
Аз съм го гепвал да го покарам от Владо, още като беше с ориг. му син цвят, доста хубаво вървеше за само 1.3 литра 40 коня мотора.
Ами мисля не е фолио, кинаджиите го бяха взели от Владо за снимки за филм, или пък реклама беше, не помня Владо какво казваше, срещу добър наем за няколко дена преди 2-3 години, и те си го пребоядисаха джаста-праста в тоя Арлекин.

А ето и два Спидера тук да ги има в темата, снимани от колегата Къци.   :)
Той ги постна по Фейса, ама реших, че е добре тия снимки и тук в тази тема да ги имаме.
Червения е ранен Серия 1- така нар. Дуето, а сребристия е 80-ски Серия 3, наречен в дадени държави- Гумена лодка, заради дебелите гумени ленти на броните и мекия заден гумен спойлер. Сребристия е същата версия като екс-моя тициано-червен Спидер.

Синия бус Т3 Каравел е пак на Владо, иска му май доста пари- 6000 Евро, взе го от един от кинаджиите в Бояна, а преди кинаджията бил от нов ВИП-бус служебен на УБО, по Тошово време.
С оригинална боя е, но с доста козметични по нея дефекти, вкл. ръждички и дупка за АГУ пробита.
Владо каза, че щял да оправи тези проблеми, да му сложи нови вежди, и частично да го пребоядиса.
С тия или без тия ремонти, исканата му цена за БГ я намирам за висока за Т3 Каравел, който не е версия- Карат, и не е идеален.

Зеления базов 5 литра ТБИ инжекция Трансам от лифта на 3 Ген. беше преди време на ден съсед музикант, имаше го от нов от 1991 година, внос от СН.
Кара го доста музиканта, и го удари отзад влявооще в 90-те години.
После го пооправи, пак го покара доста, и после дъщеря му го удари, отред вдясно.
После той го продаде в Северна България, после там го удариха челно още 1-2 пъти  :)) , и сега отново колата е в София.
А като контрапункт на ценност и интересност на Транса за ранна 90-ска американка, е този грозен бордо металик Сатурн СЦ, иначе в хубава кондиция, дето един господин си го караше по бул. България преди 2-3 месеца.

Голфа 1 кабрио ментово зеления е на колегата Бурян, но тук е сниман във вид, в който оригинално трябва да бъде, с решетка само с 2 фара, понеже неговия е с базов карб. 1.6 литра не-ГТИ мотор.
Като контрапункт на Голфа 1-ца кабрио пак като ценност и интересност е този Смарт кабрио, дето пък е собственост на едни приятел.
Той и жена му доста си го карат по София, че и до Пловдив даже ходят с него.  :))

А тесните калници сребристата 964 Карера 2 или 4 някой я беше качил по Фейса наскоро, не знам къде е снимана.






















« Последна редакция: Октомври 29, 2020, 21:11:44 от USfan »

Октомври 30, 2020, 00:27:30
Отговор #3319

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Не знаех за съществуването на комби Вектра в OPC вариант :)
А СААБ-ът е много готин  8))