Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1229039 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 27, 2022, 00:50:32
Отговор #3570

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Русе

Едно "яйце" в сравнително запазен вид с интересен оптик пакет




Юли 27, 2022, 18:27:53
Отговор #3571

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
това е тунинг Камей, предлаган като дилърска опция - имал съм такова ауди, моето беше с трите уреда, алуминиево крило отзад, трилъчев волан ауди спорт, ниски пружини, черен металик.... но беше голо като пушка, имаше само хидравлика и шибедах....

Юли 27, 2022, 20:52:00
Отговор #3572

Активен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мерцедеса на един от нашите приятели . Вече е в сравнително завършен вид , салона е изцяло претапициран . Страхотен волан , скоростен лост и висок клас Бекер стерео . И майстора и собственика са собственици на Datsun 240 Z , които чакат реставрация също . Ще му нащракам повечко снимки другия път. Не съм голям фен на Мерцедес , но на живо направо спира дъха .Следя проекта от самото му докарване от Щатите , но чак сега се наканих да му кача някоя снимка тук .












Юли 27, 2022, 22:26:43
Отговор #3573

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
500SEC ли е?
Много добро попадение с боядисването на обикалящата рамка на фара с цвета на колата !!!
Баси тапицера !!! той магьосник ве.
Само джантите не са ми по вкуса.
Поздравления за колегата !
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 27, 2022, 23:12:08
Отговор #3574

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
това е тунинг Камей, предлаган като дилърска опция - имал съм такова ауди, моето беше с трите уреда, алуминиево крило отзад, трилъчев волан ауди спорт, ниски пружини, черен металик.... но беше голо като пушка, имаше само хидравлика и шибедах....

Да, те Kamei в началото на '90-те преустановиха тунинга на автомобили и се пренасочиха към производство на багажници за тавани, стойки за велосипеди и ролбари мисля.

Мерцедеса на един от нашите приятели .

Мерцедеса е уникално направен и много умело са направили US-пакета да изглежда страхотно на тази кола. За мен лично Brabus джантите са уникални  :o :o А оптик пакета какъв е, знаеш ли? Прилича ми на Lorinser или D&W

Юли 27, 2022, 23:15:41
Отговор #3575

Активен USfan

  • Публикации: 10849
500SEC ли е?
Само джантите не са ми по вкуса.

Добре е да се внасят хубави Пури купета, въпреки че специално от първия лифт УС-версиите, правени от 1981 до 1985 моделни години, са силно кастрирани на мощност.
А иначе, освен 500, би могъл и 380 СЕК да е.

За джантите съм съгласен, времево не съвсем адекватни са за модела.
Този 3-лъчев Брабус дебютира в края на 80-те години, следователно не съвпада като времеви диапазон с този първи лифт на в126-с126.

Иначе тоя модел трилъчеви джанти на Брабус са жестоки на дизайн, но обикновено са слагани на сериозно по-динамични Бенцове, когато са били част от оригинална цялостна преработка на дадени екземпляри, правена от култовата фирма на Бодо Бушман.

https://eurotuner.de/1-of-1-brabus-6-5-auf-basis-e-60-amg/
« Последна редакция: Юли 27, 2022, 23:25:38 от USfan »

Юли 28, 2022, 03:15:28
Отговор #3576

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
А оптик пакета какъв е, знаеш ли? Прилича ми на Lorinser или D&W

Със сигурност е събиран трудно, с години. Праговете ми проличат на оригинални AMG коректни за периода.
Преден лип на Американска броня незнам имало ли е въобще ? Задния лип също.
Мисля че коректния преден лип на преди фейса се "качва" върху калника.
Коментирам само AMG нещата.
BRABUS пипали ли са такава кола ?
Волана прекалено дървен също не ми допада.

На тази кола ТОП джантата е AMG 3pc но.. 10 бона BGN
Също в ebay има немски реплики на AMG aero 17ки, забележи СПОРТПАКЕТ одобрена е джаната от немския тюф и е супер бюджетна.
За това говоря:
https://www.ebay.com/itm/275159608410?hash=item4010ca6c5a:g:AAAAAOSwuSlhSqow
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 03:25:23 от Bogi »
немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 28, 2022, 09:51:48
Отговор #3577

Активен USfan

  • Публикации: 10849

Волана прекалено дървен също не ми допада.


Като сме почнали Нитпикинга /което си е нормално за сред да кажем, отн. компетентни истински ентусиасти като нас :)) /, прав си, изглежда зле като дизайн и форми волана, но най-вече, и той е несъответстващ на времевия диапазон на производство на тоя точно СЕС.

Заради там ергономичните издути/издълбани зони по обръча и в централната част, най-общо прилича да е модел правен минимум в началото на 90-те години, тоест няма как да е бил и той правен по време на производството на тоя предлифтов СЕК

Ето как трябва да изглежда на вид един времевокоректен тунинг волан /също с дърво/ от средата на 80-те години.
В случая, марката е Раид, и тоя волан е поставен от дилър при доставянето като нов в Холандия, на екс-моя 1986 р107 500 СЛ.
Шитата му от черна кожа възглавница е направена да се маха лесно, и отдолу има 4 плоски матовочерни алуминиеви на основа спици, като волана може да се кара и без възглавницата, че да се виждат спиците.






Юли 28, 2022, 18:10:05
Отговор #3578

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Основно колите се правят от собственика по негов вкус и възможности, така че да оставим това настрана
Относно BRABUS


Имат си оптичен пакет, няколко вида джанти и волани
На снимките са моите 16ки , на SEC-a на един приятел за проба , 8+10 х 16 ,
AMG от тези години имат много повече доработки за 126, не само оптични но и силов тунинг, окачване и кутии

Юли 28, 2022, 18:14:20
Отговор #3579

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Какъв офсет са ... питам защото от снимките ми се струва,че предни и задни имат разлика?
retrobs.com