Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1230268 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2023, 00:15:35
Отговор #3700

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Бяла черква


Февруари 16, 2023, 00:55:42
Отговор #3701

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Такова имах едно време - кошмарно бусче просто. 1.4 мотор на Мазда вкаран м/у седалките и задно предаване - шумно, тясно, моторчето слабо ( а и гърмеше нон стоп едно кондензаторче, та си возех 10-тина резервни), а капне ли на пътя и това чудо почваше да боксува....за сняг да не говорим  :-X

Февруари 17, 2023, 23:43:48
Отговор #3702

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Тези дни ми върви на лачени 190-ки, а тази е на само 130000 км  8))

Омуртаг


Февруари 18, 2023, 12:51:03
Отговор #3703

Неактивен rado125

  • Публикации: 111
Страхотен е  O:-) Тасовете, зарчетата на огледалото, щоричките, антената, немския стикер на багажника.

Февруари 18, 2023, 18:13:12
Отговор #3704

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Ах, що само така се изпуска най-видимата и селендурска част в пакета, оная отзад под средата на задната броня. ))
Редно е да акцентираме и точно на теглича, определено не трябва да липсва в описанието на тази идилична картинка.

Немските бюргери от долната средна класа, дето са ги купували през 80-те точно такива базови с железни джанти с тасове, с бели стъкла, и с най-малките мотори, и без почти никакви екстри поръчани, и в неметалици бои, бейби-Бенцове в201-ци, редовно ги караха именно с тегличи.

Това, щото такива ФРГ-граждани през уикендите си возиха, естествено не ремаркета с коне или с моторни лодки /тия по-горните класи категории водачи, упражняващи примерно ездата и мореплаването, ползваха еС-класи в116 и в126, и разни БМВ 7-ци за тия цели/, не дори и къмпинг-каравани, ами си влачиха едни и у нас популярни градински ремаркета с 1х1 м. площ, с които си караха разни инструменти и боклуци на гартен-грундщюците, намиращи се примерно по перифериите на големите градове.

Като контрапункт на тази пестелива и в така нар. счетоводителски /Буххалтер аусщатунг/ издържана 190-тка, ето пък мен специално какви Бенцове с тегличи ме впечатляваха едно време.
Преди 3-4 десетилетки, и поне в Германия и в съседните по-богати държави като Франция, Австрия, СН, и 3-ката страни от Бенелюкс, на другия полюс спрямо тия с малките 190-тки или с базови средни класи дизели в123 и в124, естествено бяха тежката буржоазия с приоритетно 8-цил. им Сомове и Пури еС-класи /на най-долната снимка е Конска глава в108, но пък с 3.5 литра осмак мотора.





« Последна редакция: Февруари 18, 2023, 18:28:40 от USfan »

Февруари 18, 2023, 18:54:47
Отговор #3705

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Не с лошо бе Люси - W201 е бюджетен модел, за бедни германци и теглича си е ценна екстра  :D
Лично аз на толкова запазена предфейсова 190-ка предпочитам да си има оригинален "пернишки" парктроник (теглич де), за да ме пази от разни тикви, които биха ми влезнали в багажника.
Не ми харесват зарчетата и щорите, а и белият цвят на тази кола не й отива според мен (ех да беше червена  O:-)), но иначе изглежда много добре. А ако е с нещо хубаво под капака (например някое 2.3, па било и 8 клапаново) ще е перфектна. Единствено бих я обул с едни класически BBS Mesh и да махна железарките.

П.П. Тази е много базова (съдя по небоядисаните брони и огледала), така че надали е с нещо повече от умрелият 2.0D или 1.8 под капака....за жалост
« Последна редакция: Февруари 18, 2023, 19:04:39 от Logrus »

Февруари 18, 2023, 19:36:51
Отговор #3706

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Не с лошо бе Люси - W201 е бюджетен модел, за бедни германци и теглича си е ценна екстра  :D
Лично аз на толкова запазена предфейсова 190-ка предпочитам да си има оригинален "пернишки" парктроник (теглич де), за да ме пази от разни тикви, които биха ми влезнали в багажника.
Не ми харесват зарчетата и щорите, а и белият цвят на тази кола не й отива според мен (ех да беше червена  O:-)), но иначе изглежда много добре. А ако е с нещо хубаво под капака (например някое 2.3, па било и 8 клапаново) ще е перфектна. Единствено бих я обул с едни класически BBS Mesh и да махна железарките.

П.П. Тази е много базова (съдя по небоядисаните брони и огледала), така че надали е с нещо повече от умрелият 2.0D или 1.8 под капака....за жалост

Бензинка е, а в момента където и да драсне извън града на почивка и разходка, яко му скачат с оферти и запитвания да я купят, но човека не си я продава. Принципно я е взел преди 6-7 години на 40000 км, като почти не е карана от предишният и собственик, та дори последните няколко години въобще.
Макар и базова, колата е в перфектен вид и е попаднала в добри ръце ... така че кой ти гледа тегличи и кой какво е дърпал някога с тях  ;)

Февруари 18, 2023, 21:08:36
Отговор #3707

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18200
  • Йордан Георгиев
Днес в Троян попаднах на това готино Елдорадо

Троян


Февруари 18, 2023, 21:20:17
Отговор #3708

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
Бензинка е, а в момента където и да драсне извън града на почивка и разходка, яко му скачат с оферти и запитвания да я купят, но човека не си я продава. Принципно я е взел преди 6-7 години на 40000 км, като почти не е карана от предишният и собственик, та дори последните няколко години въобще.
Макар и базова, колата е в перфектен вид и е попаднала в добри ръце ... така че кой ти гледа тегличи и кой какво е дърпал някога с тях  ;)
Напълно разбирам - с достатъчно пари в джоба и аз бих му скочил с оферта, базова или не колата си заслужава   :D
Жив и здрав да е, да си я кара с кеф и дано успее да я запази в това й състояние  :)

Февруари 19, 2023, 03:47:56
Отговор #3709

Неактивен Bogi

  • Публикации: 742
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Днес в Троян

ако му се махне капака на багажника става ли моментално пикап ?
немец мръсен, бандит магистрален ...