Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214054 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 20, 2012, 15:31:50
Отговор #520

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Люси нее чак толкова зле колата на ръжда, последно я оглеждах преди месец и къде ли не се завирах по нея  O0
А снимките който съм качил ги правих през 2008-ма година за мен си и за Classic cars.bg Лошото е че се по рядко я карат :( единствено паленето е по често и то е един път в месеца някъде ама пак е нещо хахаха.
Ако дядката каже 5000 $ вече ще има доста желаещи за нея ама уви.
Classic Cars

Януари 20, 2012, 15:37:15
Отговор #521

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Едно читаво търновско Голфче от днес :)





Колега като гледам са кефите на немски машини та имам в нас снимки на разни модели на Фолцваген от 1989-та 90-та година и всичките са оригинални правени от Wolkswagen Foto Service, мога да ги сканирам и да ги кача тук някъде при интерес :)
Имам и разни неща на Мерцедес  O0 пак от поне 20 години са.

За Мерц са изобразени сякаквите превозни средства който са произвеждали от както съществуват ;)
Пише: Historisches Programm
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 15:41:10 от Chevy »
Classic Cars

Януари 20, 2012, 15:45:51
Отговор #522

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много готино за тия архиви, ако можеш, качи снимки от тия Фолц и Бенц модели да ги видим... :)

за Ел Кордован... :)
Хах, ами зависи, спред мен и за 5 в долари няма да има желаещи баш в тоя и вид, баш сега посред зима.
По 4-5000 евро намерих в Германия, мин година по това време, по-запазени от тая.
С хубави салони, и добра боя и винилови покриви.
И то първи цени, от авторитетни УС карс къщи.

Абе няма ръжди, :)) задните калници след вратите и зад задните гуми, са нагнили яко.
Както и долните ръбове на вратите.
Както е и подкожушен от ръжди и целия винилов покрив.
И това са само видимите части, а какъв айсгберг е отдолу, не ми се мисли.  :))
Пода под мокетите не го дискутирам, и на мен ми изглежда здрав.
Но най вероятно, само така изглежда.

По принцип, една кола ако изглежда да е малко гнила, моя тъжен опит сочи, че при тоталното и разкостване, винаги излиза да е бая повече гнила.
Ама в пъти повече.  ;D
Което е нормално, все пак тая кола седи над 20 години вече само в софийския влажен въздух на открито.
Просто няма начин, да е малко гнила.  :-\
Дори преди това, предишните 15 години, само в Аризона да е стояла,на върха на някойя пясъчна дюна.

За Голфетата...
Много хубава 1-ца, един приятел допреди няколко години имаше баш същата, 3-врата с цял стоп, и сребриста.
Но неговата беше рядка по луксозна ГХ версия.
Оборудвана серийно със зелени стъкла, 5 скорости, черен плюш салон, и готини железни джанти с тасчета.

И по повод на поредната, за съжаление тоя път май окончателна кончина на СААБ, ето малко снимки от тоя чудесен нютаймер, който един приятел си купи нов внос миналата година, само за 3000 лв.
Модела на снимката е със стандартния 2 литра 16ве мотор, с 130 коня, с които върви много добре иначе.
За тази скромна сума, моя човек вече година и половина си се радва на Сааба, без никакви проблеми да му е правил досега.
На всичкото отгоре, тоя СААБ си дойде и с хубави есктри, с лети джанти, кожен салон, и даже работещ климатик, и здрав гюрук

Все още на пазара има такива нов внос, на цени даже и под 3000 лв.
От тая 2-ра моделна генерация 900, правена между 1993 и 1998.
Човек търси ли си кола за купуване, и ако не му трябва ептен малолоитражка, би било грехота , да не си вземе един такъв.
Докато у нас все още цените дори на тоя 900, са значимо по малки от европейските. :)
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 15:47:43 от USfan »

Януари 20, 2012, 15:56:46
Отговор #523

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Вуйче прав си за съжаление за ръждите но има ли желание човек нищо друго няма значение е освем парите който се искат де :) колегите от щата ВРАЦА съживяват къде по гнили коли за което им се възхищавам от мен имат едно голямо ЕВАЛА ВРАЦА  >:D

Сега за Немските коли ще вида тия дни да ги сканирам нещата ама незнам къде да ги качвам  :-X
колите са: Голф 2 ГТИ,Джета, Пасат 2 -ро пок.Поло има и разрези на мотор и автомат скорости :D има и ГОЛФ 1 кабрио-Който ми е любим от серията Голфове  >:D >:D >:D
« Последна редакция: Януари 20, 2012, 16:00:19 от Chevy »
Classic Cars

Януари 20, 2012, 17:59:24
Отговор #524

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Aми, значи си намерил снимки на най истинските Фолксвагени. :)
Ами, ако няма други, да желаят нещо по различно на прима виста, ако можеш почвай със снимките на Голф 1 кабрио, както и на автоматика на Фолц разреза.
Хем занимателно, хем образователно... :)

Януари 25, 2012, 12:41:47
Отговор #525

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450


« Последна редакция: Януари 25, 2012, 12:47:43 от rsk »

Януари 25, 2012, 14:27:25
Отговор #526

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105

Сега за Немските коли ще вида тия дни да ги сканирам нещата ама незнам къде да ги качвам  :-X
колите са: Голф 2 ГТИ,Джета, Пасат 2 -ро пок.Поло има и разрези на мотор и автомат скорости :D има и ГОЛФ 1 кабрио-Който ми е любим от серията Голфове  >:D >:D >:D

Може да пуснеш една отделна тема . "Официални снимки на европейски производители" примерно, или както ти дойде на ум.
Пусни я в този раздел и готово! :)
Ако има брошури, при брошурите.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 25, 2012, 22:18:10
Отговор #527

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll

Сега за Немските коли ще вида тия дни да ги сканирам нещата ама незнам къде да ги качвам  :-X
колите са: Голф 2 ГТИ,Джета, Пасат 2 -ро пок.Поло има и разрези на мотор и автомат скорости :D има и ГОЛФ 1 кабрио-Който ми е любим от серията Голфове  >:D >:D >:D

Може да пуснеш една отделна тема . "Официални снимки на европейски производители" примерно, или както ти дойде на ум.
Пусни я в този раздел и готово! :)
Ако има брошури, при брошурите.

Добре когато съм готов с нещата ще ги кача в отделна тема :)
Благодаря за съвета ;)
Classic Cars

Януари 27, 2012, 22:16:16
Отговор #528

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Искам да вметна две хубавици  >:D >:D >:D
1. Кадилак Севил 1978-ма година 4-врати V8-мотор бензинов  >:D
2. Шевролет Монте Карло 1981-ва година 2-врати V8-мотор дизелов  >:D
 Намират се в квартал Люлин (СОФИЯ) за повече подробности Люси може да ни разкаже :)
« Последна редакция: Януари 27, 2012, 22:18:44 от Chevy »
Classic Cars

Януари 28, 2012, 17:42:16
Отговор #529

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами и двете коли, както обичаме да се шегуваме с моя приятел Стенли, дето има 2 ранни Мустанга- 1965 кабрио и 1969 хардтоп, са много добри бази за реставрация, хахах. :)
Което на нашия си ремонтен сленг, ще рече, удивително добри на състояние сървайвъри.

Севилята в случая е по-интересна за мен.
С много хубав син плюшен салон е.
Това е най-ранната версия, дето е още със задно предаване, и с мотор инжекцион 5,7 литров.
Пък и на цена, и искаха 2 пъти по малко пари, поне до мин година, слрямо Гран При-то.