Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1213951 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 31, 2012, 22:30:50
Отговор #770

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Да, да , и аз знам че излиза почти едновременно с Голф 1.
Имах предвид, че не се почват от 1978, а до края на 1978 е първия лифт, и мойто беше баш такова. И по талон беше 1-ва регистрация с годината на световното по футбол в аржентина.  ;D

А мотори освен 0,9 и 1,3 имат и 1,1.
Аз лично 1,3 съм карал, яко се набира.
А при мойто всъщност не беше зле стартера, ами шлиците на контактния ключ.
Като въртеше стартера, всъщност не даваше искра на запалване, традиционен Фолц дефект.

Година по късно, като отидох пак до Германия да си докарам или 1-то Бертоне, или 300 ЗетХ-а, не помня точно, ме вифя новия собственик, един БГ емигрант.
И ми вика, да си жив и здрав, даде ми страшна кола.
Всеки ден минавам по 70-80 км до работа и обратно с него, и нищо му няма. :))

Беше оправил батерията на ключа де.
Абе Фолц техниката от 70-те и 80- те е Ж-Е-л-е-з-н-а.  O:-)
Няма чупене.
Ралиджийски бутон тип ,, Engine Start" + 1 по яко реле,  Люси и проблема е решен/решаван.Мноооого пъти! :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 08, 2012, 00:57:56
Отговор #771

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Юни 11, 2012, 21:26:50
Отговор #772

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Айде тоя пЪТ КАЧВАМ 3 СВЕЖИ немски ЯНГТАЙМЕРЧЕТА, ОТ сАМО ЕДНА МАРКА от китната област Бавария, И В МНОГО БЛИЗКИ ГОДИНИ ПРАВЕНИ. :)
Тези 3 бавареца са собственост на един мой приятел автомонтйор, при който обикновено си поправям и поддържам американските коли.
Той иначе е бесен фен на БМВ, и обикновено ремонтира само коли с марката с пропелера.  :)

Тези тук на снимките са му личните 3 броя бавареца.
2 от от тях- осмака мотор 740, и шестака мотор 530-ка се карат редовно.
А червената на първите снимки оригинална М3 Е30, чака правене на мотора.
Че стария собственик го забравил с вода, и са му изхвръкнали да се надяваме само, тапите на водните ризи на мотора.  :))
М3- ката е производство от края на 80-те.
530-ката е от май 1990 год, а 740-ката тая година прави тържествено 20 години възраст. ;)

И по тоя повод, ако колегата ДМХ има интерес към някакви реглажи или регулировки на неговите 2 броя 5-ти серии, ако мога да направя малко реклама на моя майстор.  :D
Та моя приятел, Миро се казва, е много свесен, перфекционист по отношение на работата е, а иначе е доста скромен при заплащане на услуги.  ;D

Освен това, има огромен опит баш с правене на всякави неща по всички по-стари версии на 5-те серии, и особено на лифта от 1982-88 год, като по-новия баварец на колегата.
При желание, мога д аму постна тук името и телефона.
Моя приятел работи иначе на доста достъпно в София място, в пристройките на стария сервиз на СБА Дианабад.
Ама не баш главната част близо до басейна, а бившата административна част, която е наблизо до бензиностанцията на Лукойл на бул ГМ Димитров.

Ето красавицата и Е30 М3, една от вероятно само под 10-те броя такива останали в БГ. :)























Юни 11, 2012, 21:29:41
Отговор #773

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А ето и 530-ката.
Както виждате, тя е с добре присаден ориг салон със спортни предни и задни седалки от същата генерация баварец, но М5 модел.
При вглеждане, си личат по тях червено-сините нишки на М дивизията.  ;)






















Юни 11, 2012, 21:35:51
Отговор #774

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
И това е флагмана в гаража на моя приятел Миро- 7 серия, от лифта с широките бъбреци на 2-та генерация.  :D
При това с по-големия 8 цил 4 литров мотор.
Интересното при нея, е че хем е дълга база поръчана с по-големия осмак, но пък собственика първия вероятно е бил по-хардкор ентусиаст карач  :)) , понеже не я е поръчал с кожа и комфортни седалки, а с доста редките за тая 7 серия спортни седалки, тапицирани с плюш.
В момента задницата е разкостена, защото моя приятел си оправя точно ръждите характерни за тая генерация седма серия.
А именно, както се вижда, под задната броня, и при капачката на резервоара.























Юни 11, 2012, 21:39:39
Отговор #775

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А там наблизо до този екс-СБА сервиз Динабад, живее популярния наш певец Орлин Горанов.
И това ръбесто Ауди 80, от последния лифт от 1984-87 година, е негова собственост, още от почти ново, от края на бай Тошовото време.
Както се вижда, то е с по-луксозен плюшен салон със задни подглавници.
И макар и Орлин да има и други коли, това също си го пази, и си го кара редовно.  :)

















Юни 11, 2012, 21:44:06
Отговор #776

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ралиджийски бутон тип ,, Engine Start" + 1 по яко реле,  Люси и проблема е решен/решаван.
Мноооого пъти! :)

Ооо, тука си абс. прав.  :))
Мойто смешно Поршенце 924, нали е с Голф 1 патрон за запалване, и го правеше същия проблем. Домързя ме да сменям шалтера зад патрона /той е иначе само сигурно 10-15 кинта на цена/, и го преправих по твоя начин с едно фабрично старт копче от Икарус.
Ама го закачих на оригиналното реле на стартера, и пали така песен.  ;D

Юни 12, 2012, 10:30:07
Отговор #777

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А за колегата РСК, ето и телефона на специалиста по баварските вурстчета, майстор Миро:
 0888-250194.  :)

Юни 13, 2012, 00:41:22
Отговор #778

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Няколко интересни машини който мисля че не са качвани или поне аз не съм виждал

















Classic Cars

Юни 13, 2012, 11:56:57
Отговор #779

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, Врачанския Каприс на Ники, бившия на Краси, го знаем. :)
Ама този до него без номерата на кой е?
Пак ли на някой от Врачани?

А ето до блока в Красна поляна дето седи Сирокото 16в, каква хубава Асконка от посл и лифт се крие.  O:-)
Няма много екстри, ама е готин цвят.