Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214777 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 20, 2020, 17:13:19
Отговор #3270

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Интересен покрив има къщата зад голфа

А, това е къщата ми на морето, между Албена и Балчик намираща се.
Там местните майстори, имат странни разбирания за подходящата пагода-форма )) най-пригодна за борбата със силните ветрове по крайбрежието.

Може и да са прави де, къщата бе построена 2001 год, и оттогава няма течове на покрива, само едни почти урагани преди 2-3 години, 2-3 керемиди свлякоха долу.
Тая ламаринена призмена цвъцка отгоре, не знам защо конкретно решиха самосиндикално така да я правят при строежа на къщата.
Но нещо в линиите на това ми обясняваха, че заздравявало  O:-) козирката отдолу на най-горната тераса, срещу разни засмуквания на ветровете отгоре.
Така или иначе, няколко години по-късно сменях едни греди на покрива, и тая ламарина я махнах. Ето така изглеждаше това изобретение, на малко по-ясно сканиране на тия стари снимки.


Юли 20, 2020, 21:11:57
Отговор #3271

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Много добра находка, поне за мен в цветово отношение.  :)

Да, така е. Минавайки покрай нея, веднага я забелязах и спрях да огледам отблизо ... Като цяло много лачен и може би гаражен екземпляр ... особено в този готин спортен пакет и цвят.

Люси, а за покрива ... все си мисля, че това е един похват типичен за периода, в който казваш, че е построена къщата ... да се води двуетажна, но дефакто е 3-етажна  ::) :P

Юли 20, 2020, 21:40:52
Отговор #3272

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Да, вярно за базово 80 с 1.8 мотор, има поне оптичен аеро пакет.

А за призмата, ами не.
Това което визираш, за етажите и квадратурата, е похват основно използван във вилните райони до 1989 година, когато беше разрешено на къщи без проект и така нар. Акт 16 по-късно, да бъдат експлоатирани без някакво надлежно регистриране, разрешения и документация, или ако имат статус на временни постройки, или само ако са до 38 кв.м площ, и само на 1 етаж и половина.

А тази къща я строихме една дузина години след приключването на ефективното приложение на тия соц. разпоредби- в 2001, така че нямаше смисъл да се крие жилищна площ и етажи.
Особено и на фона на отн. ниските данъци в провинцията в малките населени места като Балчик.

Така или иначе комисия от общината в Балчик дойде да я огледа и приеме по разни други причини, вкл. да приеме и документира строежа на реално подземния и гараж.
По отн. на гаража имаше една интересна за мен дискусия в комисията, как да го впишат в протокола.
Дали като неотменима част от къщата, или като допълнително построен, понеже се пада реално встрани от къщата под една тераса.

Гаража и не фигурираше в първоначалния архитектурен проект, но пък бе построен на база проекто-документация за по-голям така нар. гараж-Тип Волга, измислен като параметри и типизиран, още от соц. време.
А по-малките пък гаражи от соц. време, с нормална площ 3х5 метра, архитектите по време на соца ги бяха кръстили, гараж Тип- Москвич. ))

Аз се чудех от данъчна гледна точка как за мен ще е по-добре, дали да фигурира като отделна постройка гаража, или да увеличи общата квадратура на къщата, като се включи в нея, и така и не знаех в момента на огледа, кое е по-далавера.
В крайна сметка комисията го писаха гаража към площта на къщата.

Така че тая ламаринен вход на Лувъра  O:-) нямаше отношение към тоя документален аспект.
Още повече, че призмата реално полезна площ отдолу няма, изцяло е позиционирана над горната козирка на терасата, а и не беше вписана и вложена в архитектурния проект.
Просто беше някаква приумица на селендурите майстори-изпълнители, от селата от района на Балчик и Каварна, която я реализираха, аз като не бях на строежа. )
« Последна редакция: Юли 20, 2020, 21:48:17 от USfan »

Юли 21, 2020, 00:34:41
Отговор #3273

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1




 





Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 21, 2020, 00:36:28
Отговор #3274

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
В двора имаше още четири Корвета, от по-стария модел.Колекционер или търговец?



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 21, 2020, 06:16:26
Отговор #3275

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Знам че не е ядрена физика, но в последно време много ме кефят такива неща
затова и твоя покрив забелязах

немец мръсен, бандит магистрален ...

Юли 21, 2020, 13:07:18
Отговор #3276

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
В двора имаше още четири Корвета, от по-стария модел.Колекционер или търговец?





Не Корвет, а 4 Камаро имаше. Установих, че ги продава в мобилето.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 22, 2020, 12:40:14
Отговор #3277

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Юли 22, 2020, 16:33:05
Отговор #3278

Неактивен DJ Veso

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1



Тази хубавица е моята Омега А 91' Diamond 2.3 Turbo diesel intercooler с напълно реновиран двигател , като следва реставрация на купето и ходовата част.

Юли 22, 2020, 22:31:05
Отговор #3279

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Тази хубавица е моята Омега А 91' Diamond 2.3 Turbo diesel intercooler с напълно реновиран двигател , като следва реставрация на купето и ходовата част.

 :D :D Вярно, че така от снимките се разкриват някои от забележките по каросерията, но на живо изглежда много по-свежа. Толкова пъти съм или минавал, или спирал покрай нея, та вчера почти от движение реших да я щракна.