Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214376 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 10, 2011, 15:15:46
Отговор #210

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
спортна версия на АХ




Октомври 10, 2011, 16:00:11
Отговор #211

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
АХ Спорт е със същия мотор като на моето Пежо 205 рали - 1.3 куб. м с 2 двойни хоризонтални карба Вебер или Солекс и мощност 103 коня, като ситроенчето дори трябва да е малко по-пъргаво заради по-лекото си купе.

п.п. ето един интересен специализиран сайт и за 2-та модела, но за съжаление само на френски http://www.205rallye.net/index.php
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 16:05:23 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 10, 2011, 18:10:30
Отговор #212

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
АХ Спорт е със същия мотор като на моето Пежо 205 рали - 1.3 куб. м с 2 двойни хоризонтални карба Вебер или Солекс и мощност 103 коня, като ситроенчето дори трябва да е малко по-пъргаво заради по-лекото си купе.

п.п. ето един интересен специализиран сайт и за 2-та модела, но за съжаление само на френски http://www.205rallye.net/index.php
ех този прословут френски шувенизъм ... не са сложили опция за превод на сайта на наглийски или немски  ::) 106 Rallye е само на първата фаза на 106, нали? Можеш да го представиш в тази тема тук. Чел съм за твоето по сайтове и може би в друг форум и ако не се лъжа май беше единственото в Б-я и е бяло на цвят :)
Ето и от мен френски и много богат на информация сайт за бегачки. В менюто с червената лента отгоре на "Guide des sportives" излиза списък по азбучен ред с всички марки автомобили, има богата информация и интересни галерии :)
http://www.automobile-sportive.com/guide/peugeot/106rallye.php

Ето и една версия GT или GTi /снимана е лятото на бързо и не си спомням коя от двете беше .../




« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 18:12:40 от dan4oteto »

Октомври 10, 2011, 19:54:21
Отговор #213

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
АХ Спорт е със същия мотор като на моето Пежо 205 рали - 1.3 куб. м с 2 двойни хоризонтални карба Вебер или Солекс и мощност 103 коня, като ситроенчето дори трябва да е малко по-пъргаво заради по-лекото си купе.

п.п. ето един интересен специализиран сайт и за 2-та модела, но за съжаление само на френски http://www.205rallye.net/index.php
ех този прословут френски шувенизъм ... не са сложили опция за превод на сайта на наглийски или немски  ::) 106 Rallye е само на първата фаза на 106, нали? Можеш да го представиш в тази тема тук. Чел съм за твоето по сайтове и може би в друг форум и ако не се лъжа май беше единственото в Б-я и е бяло на цвят :)
Ето и от мен френски и много богат на информация сайт за бегачки. В менюто с червената лента отгоре на "Guide des sportives" излиза списък по азбучен ред с всички марки автомобили, има богата информация и интересни галерии :)
http://www.automobile-sportive.com/guide/peugeot/106rallye.php

Ето и една версия GT или GTi /снимана е лятото на бързо и не си спомням коя от двете беше .../


Сега мисля е момента да попитам знаещите
- Ситроен използва моторите на Пежо за всички свои модели? или греша?
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 10, 2011, 21:18:35
Отговор #214

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
PSA Peugeot Citroen е концерн, в който моделите са до голяма степен унифицирани като механика. Разбира се моето Пежо 205 Рали не е единственото в БГ, преди да го купя съм разглеждал още 2, но доста модифицирани - едното с корита и роубар + пипнати мотор и окачване, а другото направо със сменен мотор от 405 Мi16. В Пежо форума има тема за едно русенско, а тук в темата за ретро рейсинг Калояново може да видите още едно, нов внос от Италия преди 2-3 г.
106 Рали има и Фаза 2, включително фейслифта от средата на 90-те, само че моторите вече са инжекция, не карбураторни. В Пежо форума се продават доста от тези зверчета.
Преди АХ Спорт Ситроен има и други интересни малки бегачки - на снимките от Класик рали Златни може да видите черен Ситроен Виза Спорт с мотор от 205 ГТИ
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 10, 2011, 21:25:40
Отговор #215

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
PSA Peugeot Citroen е концерн, в който моделите са до голяма степен унифицирани като механика...

Мерси Митко! :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 10, 2011, 21:28:59
Отговор #216

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Интересното е, че има и Ситроен AX 4x4 :) Ситроенът е с пластмасова 5та/3та врата. Готина машинка е GT-то :)  Само, където джантите с 3те болта не ме кефят.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Октомври 10, 2011, 21:38:17
Отговор #217

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Даже чух наскоро, че се продава едно такова за смешна сума около 500 лв, ама е голяма екзотика и части се намирали трудно - не е с отделни диференциали на мостовете, а някаква друга система 4х4.
Мерси Митко! :)
Няма защо, то това се подразбира като при ВАГ концерна примерно. Пък и аз не съм много запознат с по-новите модели, освен с моето Пежо и подобните му. Все пак забелязах, че както и при Шкода имат голяма приемственост - същия дизайн мотор като на моето Пежо модел от средата на 80-те съм виждал и на Ситроен Пикасо след 2000 г. Разликата е в кубатурите - и тук има ризи и бутала с различен диаметър, които дават обеми от 1.0 до 1.6 куб.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 11, 2011, 01:55:34
Отговор #218

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Интересното е, че има и Ситроен AX 4x4 :) Ситроенът е с пластмасова 5та/3та врата. Готина машинка е GT-то :)  Само, където джантите с 3те болта не ме кефят.
Това с 3/5-а врата, че са пластмасови не го знаех :) Винаги съм смятал франсетата като иноватори и ето, че го доказаха отново ... още от края на '80-те влагат пластмасови детайли /изключвам брони и лайсни/ в автомобилите си :)
Един приятел на баща ми тази пролет си взе едно Пежо 405 GR4 или нещо такова ... колата е 4х4 с бутон, който я повдига и увеличава драстично клиренса  :D Човека си я взе за селото да катери разни баири, а иначе колата е перфектно запазена като за почти 20 годишна. Признавам си, че до преди това не знаех за такъв модел 4х4 на 405-цата с хидравлика регулираща клиренса на колата ... с едно натискане на бутон и стана по-висока от Allroad на Ауди  :D
« Последна редакция: Октомври 11, 2011, 02:00:00 от dan4oteto »

Октомври 11, 2011, 09:58:47
Отговор #219

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Още 1955-а, при представянето на Ситроен ДС таванът на автомобила е от стъклопласт за олекотяване на купето. Трудно можеш откри ДС с гнил таван  :D
А иначе 405-цата с променлив клиренс си е може би първата проба извън Ситроен за хибридно окачване - конвенционално с хидропневматично. Слагат само 1 или две сфери срещу 5 или 6 на Ситроен ВХ. А иначе срещу Ситроен ВХ 4WD няма Олроуд, който да може да излезе  ;)