Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214493 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 17, 2011, 12:29:19
Отговор #240

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Колеги много "нови" коли почнахте да пускате и малко избягахме от темата.Нищо против Нисана,ама му трябва още време да порасне,за да стане и той янгтаймер. :) O0

Възможно е наистина,доста често и по чуждите форуми тази кола се счита за янгтаймер,то верно че за наЩе стандарти си е нова направо :D :D Доста е размита границата по принцип между ретро,олдтаймери и янгтаймери... Ако може някой по запознат да сподели възрастовите граници ...
Ами аз смятам, че м/у ретро и oldtimer не би трябвало да има разлика, освен ако под ретро не се има автомобили, които са prewar /преди Втората свет. в-на/. Колкото до youngtimer-ите, самото име говори само по себе си и в първия пост, когато открих темата бях подчертал. Според мен за в рамките на нашата държава youngtimer са автомобили произвеждани от края на '70-те или 1980 до 1990г. Реално аз за мене си ги определям като автомобилите на "пластмасовата епоха", т.е. youngtimer са автомобилите на 80-те години :) Също така идеята е да се качват запазени екземпляри /от по-масовите/ и не толкова запазени, ако са наистина редки, като този Пулсар, който е в перфектен вид :)
И аз смятам, че този 100 NX все още не е в графата youngtimer :)

За да не съм оф ето един японски представител в добро състояние

« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 12:32:07 от dan4oteto »

Октомври 17, 2011, 17:46:39
Отговор #241

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 742
То че има пластмаси в ония години си е така, ама не съм много съгласен че точно тези години са на пласмасариите. Сега в колите всичко е пластмаса, като тръгнеш от интериор, външни панели и дори вече доста части по мотора, горивната система и тн. (прастмасови: кори по интериора, табла и тн., калници, резервуари, фарове -  изцяло, колектори и много други)  :))

Октомври 17, 2011, 18:09:08
Отговор #242

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
То че има пластмаси в ония години си е така, ама не съм много съгласен че точно тези години са на пласмасариите. Сега в колите всичко е пластмаса, като тръгнеш от интериор, външни панели и дори вече доста части по мотора, горивната система и тн. (прастмасови: кори по интериора, табла и тн., калници, резервуари, фарове -  изцяло, колектори и много други)  :))
Така е, но това започна в края на '70-те и за това се нарича така ... а до днес вече се усъвършенства и няма как да се върнем ерата на oldtimer-ите. Просто казвам къде е границата на олдтаймерите от янгтаймерите ;)

Октомври 19, 2011, 17:10:27
Отговор #243

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Снимах тази Шкода, не защото е много рядка, а защото е в перфктно състояние, много добра външност и дори има подглавници за главите на задните седалки. Някак ме впечатли като я видях, носех си фотоапарата и я щракнах. От снимките не личи твърде /въпреки, че е Canon/, защото съм му намалил размера на пикселите.


Преди 4-5 години едни комшии имаха една такава, но си личеше, че беше някаква deluxe версия, а не от масовите в България такива шкоди. Беше в много красив наситен вишнев цвят, със заводски люк, ако не се лъжа имаше и красиви черни лайсни, въздухосборници и прочие ... личеше си, че не е от масовките по улиците ни. Но най-силно впечатление ми направи салона й! Имаше особена облицовка минаваща през таблото и корите на вратите ... като тези махагоновите орнаменти, но погледната от вън през стъклата приличаше на мраморна, а и самото табло не е като на масовите 120L. Разрових се в нета и разбрах, че по-луксозния модел се води 130GL и таблото й се различава като дизайн от на 120L
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 17:12:35 от dan4oteto »

Октомври 19, 2011, 18:26:21
Отговор #244

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...Преди 4-5 години едни комшии имаха една такава, но си личеше, че беше някаква deluxe версия, а не от масовите в България такива шкоди. Беше в много красив наситен вишнев цвят, със заводски люк, ако не се лъжа имаше и красиви черни лайсни, въздухосборници и прочие ... личеше си, че не е от масовките по улиците ни. Но най-силно впечатление ми направи салона й! Имаше особена облицовка минаваща през таблото и корите на вратите ... като тези махагоновите орнаменти, но погледната от вън през стъклата приличаше на мраморна, а и самото табло не е като на масовите 120L. Разрових се в нета и разбрах, че по-луксозния модел се води 130GL и таблото й се различава като дизайн от на 120L

Офф, това е много дълга тема.  :)
http://forum.imcdb.org/forum_topic-6115--Skoda_typ_742__742M___Skodopedia_.html

п.п.Виж "слънчевката" Шкода на skodko. Тя е с по- специален интериор и тази на Стефан Иванов. Имат теми в раздела за източния блок.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Октомври 19, 2011, 18:36:21
Отговор #245

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Преди 4-5 години едни комшии имаха една такава...

А какво стана с тази "комшийска" - имаш ли информация и евентуално снимка?
Ще използвам повода, че пиша и за да те поздравя за активността ти по "фото" темите!

Октомври 19, 2011, 20:55:16
Отговор #246

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Преди 4-5 години едни комшии имаха една такава...

А какво стана с тази "комшийска" - имаш ли информация и евентуално снимка?
Ще използвам повода, че пиша и за да те поздравя за активността ти по "фото" темите!
Мерси :)
Стана ми нещо като "хоби" да снимам по-редки или лачени неща и да нося фотоапарата си не само когато пътувам често.
Колкото до комшийската Шкода нищо не знам и не съм я виждал от около 3-4 а може и малко повече години. Мисля, че беше на някакви наематели, които живяха 1-2 години в блока и изчезнаха внезапно.
За да не съм оф, ето една румънска янгтаймерка, която все по-рядко засичам вече по пъщата.
п.п. жесток "фейслифт" на Рено 12  ;D


Октомври 19, 2011, 21:11:54
Отговор #247

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123
Айде и от мен една такава на един дядо е и всеки път като видя колата тои нещо ръчка по нея  :D много е запазена даже има гумен спойлер на багажника отзад  :).качеството е лощо за коеот се извинявам ама с кофти телефон толкова

Октомври 19, 2011, 22:30:09
Отговор #248

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Айде и от мен една такава на един дядо е и всеки път като видя колата тои нещо ръчка по нея  :D много е запазена даже има гумен спойлер на багажника отзад  :).качеството е лощо за коеот се извинявам ама с кофти телефон толкова
хах дядото е класик, смъква си чистачките  ;D
гледам, че на 5 метра от нея има една друга вече сравнително рядко срещана соц класика  :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2011, 22:35:38 от dan4oteto »

Октомври 20, 2011, 00:43:57
Отговор #249

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
гледам, че на 5 метра от нея има една друга вече сравнително рядко срещана соц класика  :)
Предполагам,че говориш за колата,останала в историята с шеговитото "Застава и не мърда повече". :D