Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214187 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 20, 2011, 02:01:39
Отговор #250

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
гледам, че на 5 метра от нея има една друга вече сравнително рядко срещана соц класика  :)
Предполагам,че говориш за колата,останала в историята с шеговитото "Застава и не мърда повече". :D
:) тази шеговита фраза не я бях чувал  :D
но пък интересен факт е характерният ъгъл на скосяване на задния капак и на двете  :) все едно слон им е седнал на задницата ... хайде Дачия ги разбирам, защото те не са се отклонявали от първообраза, но пък евала на сърбите, че са гонили индивидуалност да се отличават от Фиат 128 :)

Октомври 20, 2011, 07:51:25
Отговор #251

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Снимах тази Шкода, не защото е много рядка, а защото е в перфктно състояние, много добра външност и дори има подглавници за главите на задните седалки. Някак ме впечатли като я видях, носех си фотоапарата и я щракнах. От снимките не личи твърде /въпреки, че е Canon/, защото съм му намалил размера на пикселите.


Преди 4-5 години едни комшии имаха една такава, но си личеше, че беше някаква deluxe версия, а не от масовите в България такива шкоди. Беше в много красив наситен вишнев цвят, със заводски люк, ако не се лъжа имаше и красиви черни лайсни, въздухосборници и прочие ... личеше си, че не е от масовките по улиците ни. Но най-силно впечатление ми направи салона й! Имаше особена облицовка минаваща през таблото и корите на вратите ... като тези махагоновите орнаменти, но погледната от вън през стъклата приличаше на мраморна, а и самото табло не е като на масовите 120L. Разрових се в нета и разбрах, че по-луксозния модел се води 130GL и таблото й се различава като дизайн от на 120L
Ох, колко е изпъната. И цвета е супер. Мерси за снимката, много е сладурска :)

Октомври 20, 2011, 14:26:39
Отговор #252

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Някой иска ли да спаси тази http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=79419 класика?
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Октомври 20, 2011, 20:59:32
Отговор #253

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Купето изглежда кукла в сравнение с повечето ръждилници от този модел и набор... ама ако не се намерят наследниците на починалия дядо въпросът с документите става много сложен - по принцип може да мине Технотест и да се регистрира на ново, но все пак трябва някакъв документ за собственост, примерно фактура от вторичните. Другото е, ако някой я вземе като база за пистова бегачка, така документи изобщо няма да са необходими.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 20, 2011, 21:32:01
Отговор #254

Неактивен dyankog

  • Публикации: 81
.....примерно фактура от вторичните.......
Колега, не става с фактура от вторични. Трябва си документ за снемане от отчет и договор с предишния собственик /не е необходима нот. заверка/. Освен това е необходима сл. бележка от застраховател /този изплатил тоталната щета/, че е съгласен да се регистрира автомобила отново /това е по наредба I-45 за регистрация и отчет на ППС/, но повечето сектори КАТ в страната не я изискват. Така че, това не е чак такъв голям проблем, откъде ще знае КАТ-аджията в регистрация в коя застр. комп. е била застрахована колата с Каско и въобще имала ли е Каско.
Прави каквото трябва, пък да става каквото си ще!

Октомври 21, 2011, 00:36:50
Отговор #255

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Не знам това дали е истинска Konela Lada 2107 Turbo или много добро нейно копие ... но ако съдя по детайлите мисля, че е оригиналната Лада Конела с турбо двигател изнасяна за Западна Европа и Канада.



« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 00:38:29 от dan4oteto »

Октомври 21, 2011, 01:48:47
Отговор #256

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Я дайте някаква информация за този модел на Лада. Не съм запознат с него.

Октомври 21, 2011, 09:21:15
Отговор #257

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Финландска тунинг-разработка от 80-те г. http://unique-autos.ru/blog/prototypes/141.html
Имат и на Самара...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 21, 2011, 14:13:09
Отговор #258

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Талона на Ланчиата е намерен.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Октомври 21, 2011, 14:37:08
Отговор #259

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
нейде из Търново ...



« Последна редакция: Октомври 21, 2011, 14:41:42 от dan4oteto »