Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214421 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 17, 2011, 01:05:55
Отговор #340

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Някакъв коментар за тоя кораб?Интересно Ми е заслужава ли си да се вложат някакви средства за реставрация?

Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Ноември 17, 2011, 09:16:12
Отговор #341

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Митак, според мен си заслужава само ако имаш сантимент към точно този автомобил или е някаква специална версия на 21.
Аз си мисля, че срещу не много пари можеш да си намериш някое за освежаване, а не за реставрация.

Ако е Renault 21 Turbo Quadra си заслужава обаче!
Карал съм такова за кратко и е пленителен автомобил!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 17, 2011, 11:43:28
Отговор #342

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna

А до като сме на италианска тема ще споделя търновската гордост Beta HPE, за която говорихме с RoMeO_156_GTA и не бях виждал поне от година в движение, но в неделя до като миех колата на автомивка "Франк" я фокусирах. Сега забелязвам огромните петна паднала боя от нея и се надявам да я стегнат!

Ее страхотно купее  ;D Много е готина ,за първи път виждам такава.... ДАно се направи ,ако не да я подхваща някой съфорумец ;D

Ноември 17, 2011, 22:10:48
Отговор #343

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Митак, според мен си заслужава само ако имаш сантимент към точно този автомобил или е някаква специална версия на 21.
Аз си мисля, че срещу не много пари можеш да си намериш някое за освежаване, а не за реставрация.

Ако е Renault 21 Turbo Quadra си заслужава обаче!
Карал съм такова за кратко и е пленителен автомобил!
Нищо специално няма в него просто 2.1 дизел 1988г с оригинални и прогнили на доста места ламарини..Колата Я почти разкъсах в (буквалния смисъл) от каране и претоварване а мотор се не предава.Та за това се колебая скраб или ремонт (ако горката преживее зимата) и Ми е интересно какво е и общото мнение.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Ноември 17, 2011, 23:37:03
Отговор #344

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров

А до като сме на италианска тема ще споделя търновската гордост Beta HPE, за която говорихме с RoMeO_156_GTA и не бях виждал поне от година в движение, но в неделя до като миех колата на автомивка "Франк" я фокусирах. Сега забелязвам огромните петна паднала боя от нея и се надявам да я стегнат!





Колега, аз съм виждал една Beta HPE с Търновска регистрация. Не изглеждаше да е в много добро здраве, но бепе комплектна. Светло сив металик.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 18, 2011, 02:01:47
Отговор #345

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Митак, според мен си заслужава само ако имаш сантимент към точно този автомобил или е някаква специална версия на 21.
Аз си мисля, че срещу не много пари можеш да си намериш някое за освежаване, а не за реставрация.

Ако е Renault 21 Turbo Quadra си заслужава обаче!
Карал съм такова за кратко и е пленителен автомобил!
Нищо специално няма в него просто 2.1 дизел 1988г с оригинални и прогнили на доста места ламарини..Колата Я почти разкъсах в (буквалния смисъл) от каране и претоварване а мотор се не предава.Та за това се колебая скраб или ремонт (ако горката преживее зимата) и Ми е интересно какво е и общото мнение.
за мен 21цата е много добър автомобил,имал съм рено еспаис с този двигател,само че 2.1тди,мога даго определя един от наи-коравите и добри дизели за това време,няма нищо общо с прехваления немски дизел особено не м.......с :D,колате е добра има хубава возия,комфортна е,има добър и надежден двигател и мога да твърдя че ако я постегнеш,ще те слуша много ;)но това сие мое мнение

Ноември 18, 2011, 11:57:16
Отговор #346

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

А до като сме на италианска тема ще споделя търновската гордост Beta HPE, за която говорихме с RoMeO_156_GTA и не бях виждал поне от година в движение, но в неделя до като миех колата на автомивка "Франк" я фокусирах. Сега забелязвам огромните петна паднала боя от нея и се надявам да я стегнат!





Колега, аз съм виждал една Beta HPE с Търновска регистрация. Не изглеждаше да е в много добро здраве, но бепе комплектна. Светло сив металик.
най-вероятно е била тази, която показах в същия цитат :)

В близост до магазина на сестра ми, където често ходя се загледах в един добре поддържан и запазен W124 300 D, който се продава. Цветът му е супер, отпред под бронята леко е задрал някъде, но не е непоправимо, а салонът ...  :o салонът на тази кола е все едно на музейния експонат, адски запазен и чист! Ако някой има интерес към колата нека ми пише на съобщение, мога да осъществя контакт или дам телефонният му номер. Колата я гледам, че се продава от година и повече, но едва вчера се наканих да я заснема с тел.










 

Ноември 18, 2011, 12:58:09
Отговор #347

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Daihatsu Charade GTTi , 105 коньов, турбо янгтаймерски хечбек :
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 20, 2011, 11:35:33
Отговор #348

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Едит Kadett в автентичен вид и с може би оригинална боя.




Ноември 20, 2011, 20:16:42
Отговор #349

Неактивен Иво_csl

  • Публикации: 123


« Последна редакция: Ноември 20, 2011, 20:27:10 от Иво_csl »