Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1223663 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2011, 12:54:20
Отговор #370

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Опс, грешка, :-[ действително е битурбо.
Битурбо инсталирането при Бентли първо се появява в купето Континетал, версия Т, мисля през 1996 година.
А после, от 1999, до май 2003, допреди Фолц да купят Бентли, инсталирането на тоя традицонен осмак отпада, и се слагат- 4,4 литровите осмаци на БМВ, пак битурбинирани.
Битурбо стария 6,75 осмак, почват да слагат на Бентли, като писах по горе, отново чак от 2002 или 2003 година, в кабрио модела Азур, и в обновения Арнаж.
В сегашните фул сайз Бентли кабрио, и купето- май Бруклендс беше купето, тоя мотор, конструкция от края на 50-те, прави лесни над 500 коня.

Ноември 28, 2011, 13:27:50
Отговор #371

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
нейде из Търново ...
Здравей колега!
Това изглежда на оригинален СХ 25 ГТИ.
Къде точно в Търново се намира колата?
Би ли могъл да ни упътиш? :)
Да, в Търново се намира колата и ако имаш желание мога да те упътя или пратя линк с маркировка от гугъл мапс. Може да се разходя тези дни и да проверя на същото място ли е и да я снимам по-обстойно. Но не мога да кажа дали е GTI, просто търсех един офис в района и случайно я мернах и снимах от около 15-20 метра.

За да не съм оффтопик, ето една интересна Starlet, която има някакъв заводски оптик тунинг. Още малко й трябва за да отговаря на 100% като янгтаймер, но интересният и рядък модел ме накара да я снимам.



« Последна редакция: Ноември 28, 2011, 13:30:06 от dan4oteto »

Ноември 29, 2011, 12:28:03
Отговор #372

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Благодаря, ами ако пратиш един линк с Мапса, може и да я намеря, като ходя натам. :)
Аз през септември се помотах няколко дена из Търново.
Не може да се каже, че познавам добре града, ама ако колата е до някоя известна улица или кръстовище, като ходя другия път, може и да я намеря.
Ами гледам, че е с черните лайстни на стъклата на вратите, и изглежда да има тлъст надпис за модел, какъвто е ГТИ надписа.
 Та затова така предположих. :D
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 12:30:54 от USfan »

Ноември 29, 2011, 16:19:38
Отговор #373

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Едно уникално запазено Порше 924 .Младежа е 78 набор
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Ноември 29, 2011, 17:54:25
Отговор #374

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Порша е супер наистина... на светлинни години от другите му събратя трошляци.По принцип спортните коли на рядко достигат такава възраст,а какво остава в такова състояние...

Да не съм офф ,ето ви едно пежо 205 гти ,като не съм сигурен ,тези хриле пред задния калник,дело на тунинг фирма или хоум мейд  ;D


Ноември 29, 2011, 21:51:10
Отговор #375

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Благодаря, ами ако пратиш един линк с Мапса, може и да я намеря, като ходя натам. :)
Аз през септември се помотах няколко дена из Търново.
Не може да се каже, че познавам добре града, ама ако колата е до някоя известна улица или кръстовище, като ходя другия път, може и да я намеря.
Ами гледам, че е с черните лайстни на стъклата на вратите, и изглежда да има тлъст надпис за модел, какъвто е ГТИ надписа.
 Та затова така предположих. :D
Днес отидох да проверя CX-a, както очаквах си беше на мястото, а ти може да се окажеш прав, защото на едната колонка пише GTi, но отзаде пише 22TRS ... всъщност не съм много наясно с тези Ситроени :) Ще ти пратя линк от гугъл мапрс на съобщение.






Ноември 30, 2011, 11:15:15
Отговор #376

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Хм, странна игра с надписите.  :))
Като го гледам по детайлно, по натежават версиите да е базовия ТРС.
Защото навсякъде малките лайстни около стъклата са хром, както при Палас, Престиж, и базата ТРС.
При ГТИ целите рамки на стъклата са черни, а не само тия задни странични бленди на колонките. Вероятно блендите са сменяни от друга кола.

А тоя 2,2 мотор е нова разработка на Пежо, и се характеризира с горен разпред вал.
Докато 2,5 ГТИ мотора е еволюция на стария Цитрон мотор с долен разпред вал, още от ДС 19-23.
2,2 мотора се е слагал и на 505, и на посл нов модел Талбот- Тагората, от началото на 80-те.

Иначе днантите на колата са серийни за атмосферното ГТИ, но пък такива сигурно е могло да се поръчат като екстра и за ТРС.
От друга страна, има задни подглавници, което е също характерен сериен белег на ГТИ версията.

Ноември 30, 2011, 18:44:18
Отговор #377

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Според мен си е ТРС колата. Единственото, което подсказва ГТИ са капазите на задните греди, които се вържат на две винтчета.
Иначе джантата се слага серийно на повечето СХ-и втора серия, запазена марка си е на ТРХ гумите. Дръжките на вратата не са хромни, както и плата на седалките е от обикновения. Така или иначе човек не погледне ли под капака може само да предполага  :)

Декември 01, 2011, 16:44:21
Отговор #378

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Малко м'атрял от вчерашното обикаляне  ;D Ауди ГТ купе в колекционерско състояние ,буквално перфектно. И едно субару ,което имам чувството ,че е на някой горски... вътре е мн. зле.
За съжаление ,доста от снимките станаха размазани и качвам само няколко:

Декември 01, 2011, 21:32:17
Отговор #379

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Много хубаво това Ауди купе.
Ето малко леко архивни, сканирани снимки от мен.
Един добър приятел на мен и Ники Корудерлиев- Пешо Панов, който е автор и на много от снимките на американски коли, тук в архива на сайта, преди 10+ години имаше такова.
Ето го Пешко тук, още младеж на 22, хахах, на снимката горе в дясно, с неговото Ауди.
Дето е онова с тасчетата, на моята сватба, през 2000 година. O:-)

Тия купета почти всичките, мисля че са с 5 цил мотори.
На Пешо беше с по малкия 2 литров петак.
А другото Ауди купе на снимките, сребристото В3, пък дълги години щасатливо го караше баща ми.
3-та кола, бялата Сиерка ХР4и беше моя тогава, карах я 1-2 щастливи години.
Вуобще, тия снимки са след милениума, ама поне по отношение на колите, че и облеклото на моите сватбари, са си като стилистика, твърдо в 80-те. ;D
« Последна редакция: Декември 01, 2011, 21:38:55 от USfan »