Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214196 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 16, 2011, 15:01:42
Отговор #390

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хах, вярно сме от една порода! Аз мисля че Импалата тия помня, сега за съжаление, мисля че тя седи поразглобена и понаряза, за донор, при нашия приятел Венко.
Ами и аз имах Спитгфайър.
Както преди него и два Хералди Триумфи- един 1200, и един по-нов, 13/60.
Моя Спити в средата на 90-те, беше почти единствения в движение в БГ, и най оригиналния от всичките.
Беше МК3 версия, мисля 1969 произведен, и е бил поръчан с всички екстри за модела- е, това не бяха много неща де... :))
Ще рече-хардтоп, джанти със спици, и овърдрайв.
На моите бивши 3 броя Триумфи, само имам някави малки на размер сканирани снимки, е тия. :)
А твоя модел Спитфайър 4 ли е ?
 Тоест от 1-та серия с 1200 мотор? Или ти е Спити Мк 2?

А браво за Корвета...  :)
Тая 1-ва серия на Мако шарка2, ми е любим.
Щом е 71 модел, още тие схромираните брони, нали?
А какъв мотор и скорости е, и какъв цвят?
« Последна редакция: Декември 16, 2011, 15:04:35 от USfan »

Декември 16, 2011, 19:49:47
Отговор #391

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Една голфетка американско изпьлнение в доста добро сьстояние
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Декември 17, 2011, 12:39:05
Отговор #392

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами не бих казал. :)
 Единственото в нея американско са предните странични габарити.
 Или присадени само те, или като са сменени калниците с американски.
На Ребит версиите, и въобще всичките УСА  Фолцове от онова време, броните са много по-дебели, и имат на задната, имплантирани странични червени габарити.
Освен това, предните фарове на УСА версиите са винаги квадратни, заради изискването в Щатите за стандартизирани фарове, излъчващи симетрични светлинни лъчи.
Което води и до осезаеми промени в предната решетка. ;)

Декември 17, 2011, 13:56:34
Отговор #393

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Без да искам да те обиждам, понеже си фен на американските автомобили, но тези американци ме изумяват с техните щуротии, изисквания и стандарти за европейските автомобили през ХХ век  ::) Тези задължителни и сега странични габарити, толкова загрозяват европейските марки, а големите брони и буфери не искам да ги коментирам ... това със светлините не го знаех и честно казано съм потресен  :o Буквално превръщат някои автомобили в изчадия заради тези си техни изисквания!

Декември 17, 2011, 16:13:57
Отговор #394

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Като гледам не е ГТИ, а мотора е с механичен инжекцион... какъв е този мотор?

Декември 17, 2011, 18:31:38
Отговор #395

Неактивен dragohf

  • Публикации: 137
Ами не знам така ми каза човека че е американка ,километража е в мили ,има 3 номера на рамата,габаритите на левия калник друго не знам не сам специалист.Мотора е 1.8 115 кончета или поне е бил  :) има и клима/Купил я е от автокьща в Плевен ,там е попаднала от Сьрбия,това ми каза. Просто ми стана интересно и за това я снимах
Lancia DeltaHF Ex
Lancia Prizma 1.6 Ex
E30 2.8 Drift
E36-328 Купе Ежедневка
124-300TD Работен кон

Декември 17, 2011, 19:04:42
Отговор #396

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Като гледам не е ГТИ, а мотора е с механичен инжекцион... какъв е този мотор?
Тоше , има и не GTI- та с тази горивна система (К-Jetronic) , с барабанни спирачки са .  Модела се прави до юни 1988г.
За американския пазар са само инжекциони. ;)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 17, 2011, 19:16:28
Отговор #397

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами за американските спецификации има осезаем резон.
Там има мин изискуема устойчивост на броните при удар, от мин 5 мили в час удар, мисля, да не се деформират.
Което определено си е практично изискаване.
Аз с моите американски коли, общо взето редовно си паркирам, на принципа на французите, хахах. O0
Поне при липсата на широки паркинг места в София, възможността деликатно без особени щети да поразбутваш колите около теб, си е осезаемо предимство. :))
Та затова броните на американките, и американските версии коли, са по дебели.

Фаровете им пък са различни, защото, там имат в повечето случаи широки пътища, и нямат изискаване за прилагане на асиметрични светлини като в Европа.
Тоест, не се заслепява особено нарещното движение, и при равна дължина на лъчите.

Да не говорим за огромния плюс, че по тази старата тяхната система за еднаквите лампи тип Сийлд бийм, която беше популярна до 1991 година, моделите от цялото световно автомобилостроене, се свеждаха примерно, до наличността им при тях, на само 4-5 различни модела лампо-крушки.
Което доста сваляше цените им, като резервни части, особено и в Европа ако се търсят.

Но това са азбучни истини, дето който е по-сериозен фен на автомобилостроенето въобще, ги знае, та не виждам нужда да ги предъфкваме. :)
Като гледам не е ГТИ, а мотора е с механичен инжекцион... какъв е този мотор?

Хм, ами да, може да е била оригинален Американски Голф, който дори и да не е ГТИ, серийно е с мех. инжекция мотор.
Ама е с по малко коне- някъде 90 и нещо.
А може да е имал смяна на брони с евро такива, ако обаче са го удряли някога отпред.
И за по евтино, а и щото ще трудно да се намери в Европа предница от Рабит, тук да са му присадили стандартно евроброни и решетка. ;)

А дори и Евроспек, няма 1,8 литраж на Фолц двуклапанов със 115 коня.
Най силната мех инжеция с този обем е 112 коня.
А 115 коня е 2 литровия мех инжекцион, какъвто се слага в Ауди 80 например.
Върти ми се в главата, че Дигифант многоточковата инжекция, от посл серии на Голф 2, тези с дебелата лайстна, са по 115 или май само 113 коня.
Но при тях инжекторите са електрически, а не механични като тия.

Декември 17, 2011, 19:48:34
Отговор #398

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ами за американските спецификации има осезаем резон.
Там има мин изискуема устойчивост на броните при удар, от мин 5 мили в час удар, мисля, да не се деформират.
Което определено си е практично изискаване.
Аз с моите американски коли, общо взето редовно си паркирам, на принципа на французите, хахах. O0
Поне при липсата на широки паркинг места в София, възможността деликатно без особени щети да поразбутваш колите около теб, си е осезаемо предимство. :))
Та затова броните на американките, и американските версии коли, са по дебели.

Фаровете им пък са различни, защото, там имат в повечето случаи широки пътища, и нямат изискаване за прилагане на асиметрични светлини като в Европа.
Тоест, не се заслепява особено нарещното движение, и при равна дължина на лъчите.

Да не говорим за огромния плюс, че по тази старата тяхната система за еднаквите лампи тип Сийлд бийм, която беше популярна до 1991 година, моделите от цялото световно автомобилостроене, се свеждаха примерно, до наличността им при тях, на само 4-5 различни модела лампо-крушки.
Което доста сваляше цените им, като резервни части, особено и в Европа ако се търсят.

Но това са азбучни истини, дето който е по-сериозен фен на автомобилостроенето въобще, ги знае, та не виждам нужда да ги предъфкваме. :)
Като гледам не е ГТИ, а мотора е с механичен инжекцион... какъв е този мотор?

Хм, ами да, може да е била оригинален Американски Голф, който дори и да не е ГТИ, серийно е с мех. инжекция мотор.
Ама е с по малко коне- някъде 90 и нещо.
А може да е имал смяна на брони с евро такива, ако обаче са го удряли някога отпред.
И за по евтино, а и щото ще трудно да се намери в Европа предница от Рабит, тук да са му присадили стандартно евроброни и решетка. ;)

А дори и Евроспек, няма 1,8 литраж на Фолц двуклапанов със 115 коня.
Най силната мех инжеция с този обем е 112 коня.
А 115 коня е 2 литровия мех инжекцион, какъвто се слага в Ауди 80 например.
Върти ми се в главата, че Дигифант многоточковата инжекция, от посл серии на Голф 2, тези с дебелата лайстна, са по 115 или май само 113 коня.
Но при тях инжекторите са електрически, а не механични като тия.
Дигифант инжекционната с / ма ( на BOSCH) се монтира на Голф 2 ГТИ от юни 1988г до края на производството му през 1991г
На мотора с 1 разпределителен вал , със заводски индекс PB . 115 коня са без катализатор.Модификацията на горивната система
е без пета (пускова) дюза. :)   
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 18, 2011, 12:07:21
Отговор #399

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Ето и една стопроцентова американка:D Крайслер Ню Йоркър.Според уикипедията това е десетата генерация на модела и би трябвало да е с 3л в6 двг на мицубиши.Колата сигурно е на някой ентусиаст,защото изглежда се ползва ежедневно,а този двг в съчетание с автоматичните скорости едва ли е от най-икономичните. :D