Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1213876 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 22, 2011, 14:33:04
Отговор #410

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Днес разглеждах едни снимки от морето и бях забравил, че една вечер покрай панорамните снимки на Созопол, които правех си бях си харесал и ето това Сузуки :)


Декември 25, 2011, 21:34:17
Отговор #411

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450



Декември 25, 2011, 22:49:46
Отговор #412

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ех, колеги, дойде ми нещо наум, още като гледах по старите снимки с Янгтаймерите тука постнати, и отдавна исках да го споделя с вас. :))
    Ами, как да го кажем, Митсубиши Кордии и Тредии примерно, или подобни японки, и въобще коли от 80-те, да ги броим за Янгтаймери, заслужаващи внимание, е ок.
Ама чак пък Микри...  :-\
Не всяка кола, на вързаст над 20 години произведена, е голяма ценност все пак.
Нито от обща историческо-техничска гледна точка, нито дори от по-сектантска клубно или марково пристрастена такава позиция.

Според мен, би било по удачно, да проявяваме повече избирателност, и в този раздел да се  поставят, една от една идея по интересни и по ценни янгтаймери.
Улиците на България така или иначе, са пълни с масови, и малко или много, с боклучиви на състояния коли.
Мисля, че няма нужда, чак толкова да се популяризират и тук, точно в това им улично присъствие.

Нищо против нямам хубави Вартбурзи 353, и Шкоди 120, примерно казано, ама да снимаме изоставените такива експемляри, дето още седят с дузини по улиците, че и да им обръщаме внимание, не го намирам за адекватно за едни по сериозни ценители. :)
Нищо лично, малко грубо звуча сигурно, за което моля за извинение, ама мисля е така.

И по тоя повод, ето няколко по интересни Янг и Нютаймера, намиращи се в момента по улиците на БГ, и в частност, в София.

Този синия 3 ген ТрансАм, доста оригинална кола, моделна година 1990, последната за тези брони, принадлежеше на един приятел старозагорец,  който беше и стария собственик на моя червения Транс.
Та в Стара Загора, през 2004-2005, моя човек си ги караше ту този синия, ту червения моя.

После, червения го взех аз, а пък синия на снимката, го купи един чичка Тираджия.  :))
Тираджията бързо му ****** мотора, и сега колата седи в един селски двор, някъде вСалтина, без мотор.
Чака някой фен да я съживи. :)

Този черния ТрансАм 4 ген, седи в Дружба 1, и е собственост, на един наш колега от УСА-Форума.
Модел 1998, топ версията на ТрансаАм е, с рам Еър капак, и ЛС1 Корветов мотор.

Бордо металика Корвет ЗР1, е рядка 40 год Корвет Анивърсари версия, от 1993 год, за която се твърди, че беше едно време на музиканта Денис.
Снимката тази конкретно, мисля от някой от Форума е правена, тук я мярках. :)

По настоящем, го гледам се подвизава редовно в Павлово, и то напоседък, в не много блестящо състояние.
Боята му е поизпръхнала и е с позахабени гуми.
Допреди няколко години, седеше в Капитолия за продаване, но на неадекватно висока цена.

А това долу зеленото, БМВ Зет1, /при това тази точно кола, е единствената продадена у нас от официалния вносител тогава- Дару Кар, всичките останали БГ Зет1 са бивши крадени най-вероятно/, е черешката на тортата по изоставеност на рядка кола.  O:-)
Принадлежеше на един лекар арабин, мой съсед.

И в тоя си вид, му седя години наред пред блока, с паднали врати. Защото на тоя модел има едни ремъци за задействане на вратите, и като се разхалтавят те, вратите пропадат бързо надолу в праговете, даже и в движение. :))
Арабина преди 3-4 год отиде да живее в Стара Загора, и там отиде май отиде и колата.
Поне в София, оттогава не съм я виждал тая доста рядка Зет1-ка.

Червеното Зет 1, на което съм приседнал юнашки на прага, е доста хубаво състояние, то е на Автокъща Вики.
Продава се, ама му искат много пари, а и има проблеми с рогистрирането на БГ номера.
Снимката сканираната пък на едно разглобено Зет1, е на колата на един приятел, който успешно си я реставрира.
Трябва да му направя и снимки на неговото.

Синйото Зет3, пък съм го карал, голяма точилка е . огромен кеф за каране.
И понеже е рядка версия с 3 литров мотор, и е закрито купе, си е отдавна пълнокръвен Нютаймер.
Още с края на производството му стана такъв.
И то е на един приятел, кото продава него и едно подобо черно,с 2.8м отор.
Хубави коли са, но не ги дава за сега евтино моя човек, иначе щях да му ги напускам тук в обявите.
Струват си ивестицията иначе, от ентусиастка и колекционерска гледна точка.

А белия Есприт Турбо, е на един наш ретрофен, докара си го от Щатите. Същия мой познат има и едно хубаво Интеграле Ево, с 5-те болта главините.
Трябва някой ден да му звънна, и да му наснимам и Лотуса и Гралето, с по хубави фотоси. :)

Ама, айде, да не сме много максималисти!  :))
Е това хубаво в123 230се, сега само леко чукнато отпред, го продават за 2000 лв в София.
Пускат му редовно реклами поМиобилето.
А колата беше на мой прител, и наистина не е лоша на субстанция.
Тук съм я снимал преди няколко години.
Сега не е много по охлузена де, извън лекия идар отпред.
« Последна редакция: Декември 25, 2011, 22:57:00 от USfan »

Декември 26, 2011, 00:15:19
Отговор #413

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Наистина до голяма степен си обективно прав за янгтаймерите тук ... много от тях са все още масовки по улиците ни и като цяло идеята за тази тема е да се показват предимно редките такива било то и по-неогледни, както и малко по-масови, но в рядко добро и поддържано състояние /дет се вика да са радост за окото/ :)  въпреки, че съм се усещал как аз самия понякога съм се захласвал да заснема неща, които по-скоро са само безинтересен пълнеж на темата ...  O:-)
Показваш доста интересни янг и ню таймери и не крия, че Есприта и баварките са особено привлекателни и класически янгтаймери, а Z3 купе си е рядък нютаймер за нашите ширини. 123-ката купе само за 2 бона в лева ... мисля си е доста добра оферта за някой наистина фен на марката  ::)
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 00:16:54 от dan4oteto »

Декември 26, 2011, 10:49:55
Отговор #414

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Като видях белия Есприт се сетих, че преди няколко месеца, лятото, видях жълт Есприт в София.
Страхотно боядисан и красив!

За съжаление беше в насрещното и нямаше време за снимка :(
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 26, 2011, 11:14:40
Отговор #415

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
.... като цяло идеята за тази тема е да се показват предимно редките такива било то и по-неогледни, както и малко по-масови, но в рядко добро и поддържано състояние /дет се вика да са радост за окото/ :)
Да това е добре формулирана есенция, ако са масови, и особено соц модели, за да са тук, трябва наистина, ама наистина да са абс лабораторни на състояние. Или пък ако са неугледни, да са сравнително редки, така да го кажем, по екзотични за нашите ширини модели.
Ето вижте тоя линк, постнах в друга тема малко сканирани актуални цени на Янгтаймери.

http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1147.20.html

Там прави впечалтлемие, че издателите на едно списание, са включили Митсубишита седани от среден клас в тази ценова класация, докато нито един Нисан, извън Лаурела. ;)
Може би, защото през 80-те, Нисан лансира с идването на по-новите Блубърди, и особено Максимата, един по-яйцевиден дизайн.
Който сега не емного интерсен на янфтаймер феновете.
Докато Митсутата оттогава, макар и да ми изглеждаха за времето си отн грозни, са с много по ръбест дизайн.
Който сега, от дистанцията на времето, изглежда по характерен и привлекателен.

И като казахте Лотус жълт, ето веднага снимки. ;)
Колата е на същия моя приятел, който има и синйото Зет3.
Те двамата, с фена с тоя белия Есприт, са си Лотус авери, хахах, :)) и джиткат лятото поне, чат пат заедно Лотусите.

Освен това синйото Зет3, както писах по горе, моя човек с Лотуса жълтия, има още една рядка Зет3 купе, черна, която му е за продаване.
Иска и на черната 13 или 14 бона в лева, нещо такова.

А Лотуса му е модел 1990 год, версия Есприт СЕ.
Едно време го бяха продали автокъщата Капитолия.
Бил е сребрист, със синя кожа.
После някой за съжаление го е боядисал жълт, и претапицирал с черна кожа.
2,2 турбо 16 клапана мотор е, с 264 коня серийно.

Декември 26, 2011, 11:31:46
Отговор #416

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450


Декември 26, 2011, 12:04:44
Отговор #417

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Игрек-10 си е доста иновативна кола.
Чудя се дали нямаше и Абарт нейна версия, по примера на Аутобианкито a112? :)

А ето и още малко Z1, Z3  BMW снимки... :
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 12:11:16 от USfan »

Декември 26, 2011, 12:26:49
Отговор #418

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eй го и Лотуса.
А като става въпрос за жълти спортни Нютаймери в Бг, интересно е тази кола къде отиде- Порше 968, в рядката версия Клъб Спорт.  :)
Беше на един фен- Иво, който има сервиз Бош близо до Сточна гара.
И тоя я продаде преди няколко години, ама оттогава и се изгубиха следите.

Беше удряна гадно, затова не е соригинални фарове, и задните и странични стъкълца са от 924.
Но въпреки това, беше интересна кола.

А тази червената 924, пак оригинална версия еС като моето 924, я продадоха на един от 1-те салони за коли в Бг, през 1993, на зала Фестивална.
Доскоро се въртеше в Мобилето, ама за висока цена, към 10 бона в лева и искаха.
Сега не знам къде е. :)

Бежовата пък 911, е на един приятел, дето го споменах, че основно по стари Мерцедеси си събира.
Тя е версия СЦ, някъде от около 1979-82 правена, но е с присаден ,3,2 литров Карера мотор, и бая добре се набира с него.

На едни там смесени снимки от един Порше събор, през 2004, и от един ретропарад на Марина Диневи от 2008, се вижда и една черна или мишосива 911 Карера тарга.
Дето съм се снимал аз с нея.  :D
Предполагам Варненците поне от вас я знаят.
Тя е на колекционера с тима Мерла, дето му викат Бижуто. :))

Декември 26, 2011, 12:46:55
Отговор #419

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
На тия горните снимки, дето се вижда едно червено 930 турбо, то беше на председателя на Порше клуба, за стжаление го изнесоха.

А пък интересно Мустанга синия фасбек, дето е отзад сниман, какво стана с него?
Тази кола дълго време седеше в Слатина,пред един блок, и беше бая поръждясала.
 Уж я купиха някави, ама чувах слухове, че била ударена много от новите собственици, или нещо такова.
А Мустанга 1968, сниман отпред, е споменатия от мен бивш Опицветски, този с крилото отзад.

И като стана въпрос за спортни янгртаймери, ето и 1-2 американски. Фиеротата в Бг плачат за спасяване, още се намират даже и по 1000-2000 лв разни екземпляри. O:-)
Тези двете, са едни от най-добрите на състояние в БГ.
Оригинални ГТ версии със 6 цил мотори. Червеното е на един наш фен, фотографа на списание Автокъщи.
А на сниумката зад червеното, се вижда бившия ми Транс Ам. ;D

Тези пък по-долу сканираните снимки, показват 2 от колите на един американ фен- Стенли, а именно, 1978 Понтиака му ТрансАм, и 1991 Кадилак Де Вил.
Такива Кадилаци, дори и купе версията Елдорадо, като на снимките, вече са интересни Нютаймери.
Но, дори и в добро състояние, все още може да се купят за умерени пари, дори и в Европа.

Синия грамадански Кадилак от другите снимки, пък е на един наш приятел приятел и ретро фен, иначе китаец.  :)
Той има и един много хубав Додж Коронет купе, от 1969 го мисля модел.
Ама него ще го постна в ретроколите на БГ темата.

Всъщност тази генерация Девили, са последните правени от ГМ традиционни фул сайз Кадилаци със задно предаване, спират ги през 1996 год.
Китаеца даже има 2 броя такива, както се вижда на снимките, единия му е зачасти.
Другата интересна синя кола тук, е този смешен роадстер Плимут
Той доби култов статус още като студия, преди да го пуснат в производство.
Той е нещо като хотрод студия, и понеже го правиха не много врем, и има лко произведени бройки, си е доста интересна кола, която и държи високи цени на старо.
В София поне има 2 ексземпляра от него.
Единия е този синия, а един доктор има и един сребрист. :)

А като едно по весело начало на снимките, ето една сканирана статия, от прословутото събиране на ферарита и ламбота, пред Софийския бар Неро.
От всичките тук талиги, интересно е да се отбележи, че най-старото Ферари тук, е красавицата от 80-те, модела 328 ГТС.
Сниманото до него 355, също вече си е пълноценен Нютаймър, на фона на за мен иначе доста грозния му наследник- модела 360.
А Ламбото Мурсиелаго, е по-рядката версия Роадстер.
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 13:12:00 от USfan »