Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214475 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 26, 2011, 13:08:10
Отговор #420

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
До колкото знам Ланчийката Y10 я има само в турбо версия, а жълтият Лотус   :-[

Декември 26, 2011, 13:31:55
Отговор #421

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
До колкото знам Ланчийката Y10 я има само в турбо версия, а жълтият Лотус   :-[
Хах, вярно че топ версията имаше и турбо!

Ами ей го бе, горе съм го качил жълтия Есприт турбо. ;)
Помня, в началото на 90-те, в БГ се навнесоха няколко Есприта.
Първия дето видях, беше някъде през 1993, един много хубав тъмнозелен турбо СЕ.
Запознах се със собственика тогава, покрай това, че вече си бях купил първия ми Ягуар, един ХЖ6, серия 1, с най слабия 2,8 мотор.
А онзи с Лотуса, имаше хубав Джаг серия 3, с 4,2 мотор.
И на тая база си общувахме с него. :)

А чичката разправяше, че на ускорение, не изоставал много от известния ви Каунтач, на известния с други неща по медиите, полковник Стоянов от МО, хахах.  :))
Дето за онова време, се броеше за най-бързата кола в БГ.

Та, зеления беше доста стегнат.
Сега е окепазен, боядисаха го целия в някакви Жаби и дракони, >:D за реклама на Тояга саунд студиото, или нещо такова.
По онова време, пък автокъща Вики, внесоха един доста бит черен Есприт, дето някъде изчезна.

А през 1994 или 1995, пирамидата Лекс, докараха един хубав червен Есприт еС4, който даже го бяха изложили, заедно с един Ролс Спирит, на Панаира в Пловдив.
Точ червения седеше в един подземен един гараж в зона Б-5, докато не убиха собственика му, дето го взе от Лекс.
После някъде изчезна тая кола.
А беше доста нова, допреди няколко години, нямаше и 20000 км нминати по километраж.

Как да е, като си говорим за спортни Нютаймери, и то по достъпни, е такива американки, 3 и 4 ген Камаро и Файърбърди, сега както е криза, могат да се намерят, все още за по няколко народни хилядарки у нас.
Дори и базовите от тях, са си с 6 цил мотори, и са прилично интересни за каране коли. :)

И да не кажете, че съм пристрастен, е тези пък германки, сега също са на сгода.
Такива Голфове 1-ци кабрио, дори много добри на състояние, много трудно минават у нас 3-4000 лв цена, а навън са поне двойни на тия пари.
Баща ми има такава от няколко години, пак тъмносиня, като тази на снимката.
Купи я през 2004-та, и за вече 7-8 сезона активно каране лятото, грам проблеми не му е създала.

А такива Бенцове СЛ п129, особено ако са самос 6 цил мотори, сега ги има, дори и нов внос, по под 10000 лв.
Този модел, още през 2010, мина 20 год граница като модел, и вече си е пълнокръвен янгтаймер.
Колата червената конкретно, един приятел я купи.
Доста стегната, само за 8000 лв.
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 13:46:42 от USfan »

Декември 26, 2011, 15:06:59
Отговор #422

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Нямах наблюдение за тези SL-и, но за 8 бона е страхотно попадение :)
Но за Голфетата 1-чка кабрио мисля, не си много прав за двойните му цени из Европа ... дори наскоро мернах един такъв на живо и се сетих за тази кола, прибрах се и прерових mobile.de и има доста сгодни модели на цени от 900-1300 евро ... естествено има и трошляци за под 900 и вариращи цени доста над 1300, но като цяло за хубав светъл салон и здрав гюрук са за 1000-1300 (1500 евро). По едно време доста сериозно обмислях идеята да си взема един такъв тип funny автомобил, хем евтин и хем оригинален и класически вид :) Проблема е, че не знам нищо за тях, но като казваш, че баща ти вече 8г си кара такъв и няма грижи ... те май са с мешани чаркалаци и от Голф 2-ка (тези финалните от '90-'92г)

Декември 26, 2011, 16:00:37
Отговор #423

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами, ами, въобще не така на живо.  :D
Тия евтините в немкото Мобиле, за нищо не стават.
Само така изглеждат на снимки.
Колко съм ги гледал на живо в Германия, вкл и сега пролетта, всичките до един са кенефи.
Хубава единица, гледаш да почва от средния ценови диоапазон за модела в Мобилето, а това са поне по 3000 евро.
Единствения шанс навън да вземеш сериозно хубав на кондиция Голф 1, за примерно под 2000 евро, е само от Италия.
На баща ми единицата кабрио, оттам дойде.
В Германия, дори и в Швейцария, сериозно хубавите са скъпи.
Немците са фашисти, и за лабораторни 1-ци , дават веднага доста пари. И такива коли не се задържат по обяви.
А в Австрия направо няма хубави единици.
Там всички са гнили. O0
Това всичкото е обобщено казано де, ама си  :))е така.

То, като и при всяка друга ентусиастка кола, така и при Голф 1, цената скача неколкократно в зависимост от състоянието.

Мин година Софавто продадоха един от последните версии, с целите брони като тоя, ткака наречения на жаргон- Карман Едишън, за цели 8 бона в лева.
При това, не беше абс оригинален, а претапициран, пребоядисван, и с нов гюрук.
Сега, Софавто са майстори на клатенето на клиенти, ама тренда си е тоя при 1-ците кабрио- нагоре на цена.
Но разбира се, за сериозни пари, си трябват сериозни на състояния коли.

Сериозно оригинални и хубави, въобще ги няма навън ив цяла Европа за по 1000 евро, та даже и за по 2.
Гледам в немското Мобиле, ако са от посл версии Класик лайн, като тази тук на моя човек, и са с ориг боя, гюрук и тапицерия, и на под 100 000 км, достигат и до няколко хиляди евро.

А може и 10 бона в евро да им искат, ако са лимитираната серия Етиен Айгнер, с кожа и климатик, и да са под 50000 км пробег. ;)
Та затова има предвид, че добра сделка е такъв да се купи у нас.

Въобще при единиците съотношението на цените е едно към 10 пъти, за калпави в движение, спрямо абсолютните минт коли. :)

Примерно тоя на баща ми, от посл 1992 год на производство, е с електр гюрук, и доста редкия за посл години на Голф 1 цабрио поставян, многоточкова инжекия ГТИ мотор.
Голфето го взехеме от Дупница за под 4000 лв. Беше си добра сделка.
Защтот като го купихме, обиколихме България да търсим най-добрия на състояние тогава в продажба Голф 1, и това беше този. :)

По морето като го кара лятото, щото баща ми работи на Албена, и там си държи и кара Голфа, редовно му оферират по 4 бона в лева, да му дават за колата.
Ама баща ми не ще да си я даде.  O:-)

Е, негова е абс. оригинална, и всичко е цветово тонирано.
Ориг тъмносин металик боя, със син гюрук перфектен, и със синя вълнена ориг тапицерия.

Даже и джантите му, както се вижда на снимките, са с ориг синя боя металик в тях нанесена. ;D
А това дето се вижда в салона, са едни кожйорчета от агнешка кожа. дето бащата си ги държи на седалките, хем да не му пари на задника, акто оставя открита колата, хем да не се пече оригиналния плат от слънцето. Иначе отдолу тапицерията е като нова.

И да, прав си, като съм му сменял неща по окачването, всичко на нашия, отдолу му е от Голф 2 вече.

А е тоя долу червения е на един заклет яхтсмен от Балчик.
15 години вече кара тая 1-ца, от почти нова, и по цяло лято му седи на влагата до пристанището, и още не е мръднала въобще. C:-)
« Последна редакция: Декември 26, 2011, 16:10:13 от USfan »

Декември 26, 2011, 20:07:26
Отговор #424

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Че относно за Ланчата Y10 спомената по-рано, имат 1.1 Турбо с мощност 86 коня и тегло на колата 800 кила. Интересното за модела е, че коефициента на челно съпротивление е 0.31  :o

Декември 26, 2011, 21:38:52
Отговор #425

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450


Декември 27, 2011, 11:32:26
Отговор #426

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Ами, ами, въобще не така на живо.  :D
Тия евтините в немкото Мобиле, за нищо не стават.
Само така изглеждат на снимки.
Колко съм ги гледал на живо в Германия, вкл и сега пролетта, всичките до един са кенефи.
Хубава единица, гледаш да почва от средния ценови диоапазон за модела в Мобилето, а това са поне по 3000 евро.
Единствения шанс навън да вземеш сериозно хубав на кондиция Голф 1, за примерно под 2000 евро, е само от Италия.
На баща ми единицата кабрио, оттам дойде.
В Германия, дори и в Швейцария, сериозно хубавите са скъпи.
Немците са фашисти, и за лабораторни 1-ци , дават веднага доста пари. И такива коли не се задържат по обяви.
А в Австрия направо няма хубави единици.
Там всички са гнили. O0
Това всичкото е обобщено казано де, ама си  :))е така.

То, като и при всяка друга ентусиастка кола, така и при Голф 1, цената скача неколкократно в зависимост от състоянието.

Мин година Софавто продадоха един от последните версии, с целите брони като тоя, ткака наречения на жаргон- Карман Едишън, за цели 8 бона в лева.
При това, не беше абс оригинален, а претапициран, пребоядисван, и с нов гюрук.
Сега, Софавто са майстори на клатенето на клиенти, ама тренда си е тоя при 1-ците кабрио- нагоре на цена.
Но разбира се, за сериозни пари, си трябват сериозни на състояния коли.

Сериозно оригинални и хубави, въобще ги няма навън ив цяла Европа за по 1000 евро, та даже и за по 2.
Гледам в немското Мобиле, ако са от посл версии Класик лайн, като тази тук на моя човек, и са с ориг боя, гюрук и тапицерия, и на под 100 000 км, достигат и до няколко хиляди евро.

А може и 10 бона в евро да им искат, ако са лимитираната серия Етиен Айгнер, с кожа и климатик, и да са под 50000 км пробег. ;)
Та затова има предвид, че добра сделка е такъв да се купи у нас.

Въобще при единиците съотношението на цените е едно към 10 пъти, за калпави в движение, спрямо абсолютните минт коли. :)

Примерно тоя на баща ми, от посл 1992 год на производство, е с електр гюрук, и доста редкия за посл години на Голф 1 цабрио поставян, многоточкова инжекия ГТИ мотор.
Голфето го взехеме от Дупница за под 4000 лв. Беше си добра сделка.
Защтот като го купихме, обиколихме България да търсим най-добрия на състояние тогава в продажба Голф 1, и това беше този. :)

По морето като го кара лятото, щото баща ми работи на Албена, и там си държи и кара Голфа, редовно му оферират по 4 бона в лева, да му дават за колата.
Ама баща ми не ще да си я даде.  O:-)

Е, негова е абс. оригинална, и всичко е цветово тонирано.
Ориг тъмносин металик боя, със син гюрук перфектен, и със синя вълнена ориг тапицерия.

Даже и джантите му, както се вижда на снимките, са с ориг синя боя металик в тях нанесена. ;D
А това дето се вижда в салона, са едни кожйорчета от агнешка кожа. дето бащата си ги държи на седалките, хем да не му пари на задника, акто оставя открита колата, хем да не се пече оригиналния плат от слънцето. Иначе отдолу тапицерията е като нова.

И да, прав си, като съм му сменял неща по окачването, всичко на нашия, отдолу му е от Голф 2 вече.

А е тоя долу червения е на един заклет яхтсмен от Балчик.
15 години вече кара тая 1-ца, от почти нова, и по цяло лято му седи на влагата до пристанището, и още не е мръднала въобще. C:-)

Напълно си прав колега!  ;)

Ето това лято брат ми си сбъдна една мечта да си вземе 1чка кабрио още откогато е карал голф 1чка ГТИ Хечбек на 17 години. Само, че не искаше да е някаква която да почва да се реставрира а да е максимално запазена, за което и заплати солидна сума и не беше под 4000лв  :( Нашия го взехме от Варна с оригинална боя има забележки по броните но предишния собственик не искал да ги пребоядисва, защото всички уплътнения си седят по тях и го е било страх, че ако ги свали няма да може пак да ги сложи както са стояли преди само са коригирани с малка четчицаа за боядисване. Двигателя е 1.6 карборатор, брат ми нарочно не иска да е 1.8ГТИ заради лошият му спомен от предишния Голф ГТИ и механичната инжекция много ядове му беше създавал :)

Ето го на "ретро рали Родопи" макар , че беше най младия янгтаймер на ралито, непречеше да го пастирваме до 3 часа през ноща в гаража докато както се казва ако беше кацнала муха да се разкрачи но затова пък спечели първо място на майсторското и най добро  време от всички участници но затова пък беше виновно и зад кормилното устройство ;D


Декември 27, 2011, 11:49:53
Отговор #427

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ааа, знам го този вашия бе, много е хубав.
По номера го познах, а и като каза 1,6 мотор и се сетих.
Тази кола, преди години си я внесе, не помня откъде, един приятел строител, и той ретрофен, Жоро се казва.
 Той сега има един много хубав Сааб кабрио от 1-та серия.
Ходи с него по ретропаради.
А преди тая единица, той Жоро имаше един хубав Триумф 1300 ТС, седан 4 врат, пак бял.
Интересно къде замина тая кола. :-\

Доколкото съм се возил на вашия, много яко се набираше за 1,6 мотор. Ами все пак 1-цата, дори по тежката кабрио версия, не минава много над 1 тон тегло празна.

Та след Жоро, я купи известния колекционер Иван, от Зундерт, и седя при него, няколко години в гаража му.
Най ми харесва при вашия, че и салона е тониран с това бяло каро, спрямо боята отвън. :)

Ами за разглобяването на броните и веждите на Карман едишъна си прав.
И на баща ми броните вече са понадрани и са за боядисване, ама трябва да намеря по нета Мануали, именно как се свалят тия гумени перденца ли, престилчици по тях.
Пък и веждите за сваляне са си бъзикня.

Иначе за кормуване 1-цата е върха.
Огромен кеф ми прави за каране.
Къса база, директен волан, няма равна по управляемост за завои.
Освен само някое старо Мини, или Фиат 127, да я бият зорлем по прецизност. :)

Декември 27, 2011, 12:09:16
Отговор #428

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
ухааа бялото голфче е страхотно, точно за такъв светъл салон си мислех  :D каква е материята?

Декември 27, 2011, 12:19:57
Отговор #429

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
ухааа бялото голфче е страхотно, точно за такъв светъл салон си мислех  :D каква е материята?
Ами това е едно оригинално мини каро, точно в тоя цвят, го има и при Сирокото,по масов слагано от ония години.
Една лимитирана версия на Сироко- Скала 2, ако е бяла отвън,е само с тоя белия салон правена.
Едно такова странно е на материя, леко лъскаво, но и леко вълнено на усещане.
Някакъв примерно жакард е.
На баща ми е същия плат, със същите мини каренца на база, ама е син на цвят салона.
Тога ва Фолц при Голфа кабрио, много тенденциозно тонират салоните, спрямо външния цвят.
В София има един бордо Голф кабрио, дето е точно с такъв каро плат, ама бордо, като външния му цвят.