Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1213921 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2011, 12:38:50
Отговор #430

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Ааа, знам го този вашия бе, много е хубав.
По номера го познах, а и като каза 1,6 мотор и се сетих.
Тази кола, преди години си я внесе, не помня откъде, един приятел строител, и той ретрофен, Жоро се казва.
 Той сега има един много хубав Сааб кабрио от 1-та серия.
Ходи с него по ретропаради.
А преди тая единица, той Жоро имаше един хубав Триумф 1300 ТС, седан 4 врат, пак бял.
Интересно къде замина тая кола. :-\

Доколкото съм се возил на вашия, много яко се набираше за 1,6 мотор. Ами все пак 1-цата, дори по тежката кабрио версия, не минава много над 1 тон тегло празна.

Та след Жоро, я купи известния колекционер Иван, от Зундерт, и седя при него, няколко години в гаража му.
Най ми харесва при вашия, че и салона е тониран с това бяло каро, спрямо боята отвън. :)

Ами за разглобяването на броните и веждите на Карман едишъна си прав.
И на баща ми броните вече са понадрани и са за боядисване, ама трябва да намеря по нета Мануали, именно как се свалят тия гумени перденца ли, престилчици по тях.
Пък и веждите за сваляне са си бъзикня.

Иначе за кормуване 1-цата е върха.
Огромен кеф ми прави за каране.
Къса база, директен волан, няма равна по управляемост за завои.
Освен само някое старо Мини, или Фиат 127, да я бият зорлем по прецизност. :)

Нещо неможах да те разбера колега смисъл такъв, че нашия голф го взехме от Варна,пък и бившия собственик ни обясняваше, че си го е купувал нов внос преди 3години на 94 000км продаде ни го на 96 000км и сега е вече на 98 000км и това му е новия от номер от лятото защото сме от София. Да не се бъркаш с някакъв друг? Наистина много готино се ускорява може би заради дългите му предавки. Салона много го отваря но си иска и хубава подръжка, защото това бяло как се цапа дане влизаш направо в колата с мръсни ръце или дрехи. :)



Декември 27, 2011, 14:48:10
Отговор #431

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, странно!
Макар че може и да има в БГ, даже повече от два бели идентични Карман брони кабриота, и то с такива бели салони, и то 2-те с 1,6 мотори.
Примерно сини Карман брони, със син салон, както н абаща ми, съм виждал в БГ също няколко броя еднакви ма външен вид.

Ами и Софийския на Зундерт беше с някакъв готин кръгъл номер, почти съм сигурен че беше и с тройки числа.
Софийския го помня, че беше с ръчно вдигане на гюрука, а не електрическо, като този на баща ми.
А и нещо много нетипично за последните кабриолети Голф 1, беше с бели стъкла.
Вашия с чисти бели, или зелено тонирани стъкла е?

Иначе инжекцията механичната не ни е правила проблеми нито на тази кола, нито на разни Аудита, дето съм имал.
Номера е да не се бъзика в България, хахах.  :))

А най-последните единици кабрио, ги има ис електронна инжекция Дигифант, поставена само на 1.8 мотор.
Ама вече не са по 112 коня като механичното ГТИ, ами по 95 и 107 коня.
З зависимост, със или без катализатор.

Декември 27, 2011, 23:12:02
Отговор #432

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
ухааа бялото голфче е страхотно, точно за такъв светъл салон си мислех  :D каква е материята?
Ами това е едно оригинално мини каро, точно в тоя цвят, го има и при Сирокото,по масов слагано от ония години.
Една лимитирана версия на Сироко- Скала 2, ако е бяла отвън,е само с тоя белия салон правена.
Едно такова странно е на материя, леко лъскаво, но и леко вълнено на усещане.
Някакъв примерно жакард е.
На баща ми е същия плат, със същите мини каренца на база, ама е син на цвят салона.
Тога ва Фолц при Голфа кабрио, много тенденциозно тонират салоните, спрямо външния цвят.
В София има един бордо Голф кабрио, дето е точно с такъв каро плат, ама бордо, като външния му цвят.
Да сещам се за Сирокото, дори наскоро му качих преснети снимки от една моя брошура брошура в темата за брошурите ... бяло, със светъл бял салон и дори стоповете са белеещи

Декември 27, 2011, 23:23:20
Отговор #433

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191
Прави сте много.. То в БГ вече е трудно да се намери читав екземпляр под 4бона... Моя преди 1 година и нещо го намерих за около 2 ,имаше някои забележки ,но просто за цената си беше оферта. Побързах да го капарирам докато събера лев ,защото не биваше да се опуска ,а мечтаех доста отдавна за единица кабрио. Ето някои снимки на моето:

Тук е на VW Събора в Крушуна тази година с на един приятел(Краси) кабриото:




Декември 28, 2011, 11:04:27
Отговор #434

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349

Ами и Софийския на Зундерт беше с някакъв готин кръгъл номер, почти съм сигурен че беше и с тройки числа.
Софийския го помня, че беше с ръчно вдигане на гюрука, а не електрическо, като този на баща ми.
А и нещо много нетипично за последните кабриолети Голф 1, беше с бели стъкла.
Вашия с чисти бели, или зелено тонирани стъкла е?






Със зелени стъкла и електрически покрив, а в номера има още вариянти за съчетание, така че трябва да е някакъв подобен. :)

Декември 28, 2011, 11:10:52
Отговор #435

Неактивен Gigabyte

  • Публикации: 191

А най-последните единици кабрио, ги има ис електронна инжекция Дигифант, поставена само на 1.8 мотор.
Ама вече не са по 112 коня като механичното ГТИ, ами по 95 и 107 коня.
З зависимост, със или без катализатор.

Един единствен е мотора монтиран на мк1 кабрио с digifant 2-ка и това е моя с код 2H ,който е напълно идентичен с 2ковите 107 и 112коня ,само че при 112кс. няма катализатор ,ламбда сонда ии софт-а е по-разпуснат :)

Декември 28, 2011, 11:32:00
Отговор #436

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Врачанското Голфе, както и белия на колега са невероятни  :-[ Още повече се зарибявам по тях  :D

Декември 28, 2011, 13:22:17
Отговор #437

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Брей много е хубав твоя Врачанския, със здраве да си го караш. :)
А тези 2-я чифт джанти - със спиците сребристите, каква марка са?
А най-последните единици кабрио, ги има ис електронна инжекция Дигифант, поставена само на 1.8 мотор.
Ама вече не са по 112 коня като механичното ГТИ, ами по 95 и 107 коня.
З зависимост, със или без катализатор.
Един единствен е мотора монтиран на мк1 кабрио с digifant 2-ка и това е моя с код 2H ,който е напълно идентичен с 2ковите 107 и 112коня ,само че при 112кс. няма катализатор, ламбда сонда и софт-а е по-разпуснат :)

Хм, странно, гледам че в немското Мобиле, като обявяват за продаване 1-ци кабрио от последните години моделите, с 1,8 мотор, и Диджифант /това тия с дебелите брони, след 1988 версиите/, там в обявите им дават масово мощност от 95 коня.  :-\
Освен да има и някаква Дигифант версия моноинжекция, и тя да е под 100 коня.

Хм, предполагах, че може да има някаква разлика в програмирането на инжекцията, в зависимост от наличието или не на КАТ.
Във всеки случай, тоя на баща ми, както е без Кат, се цепи много хубаво на обороти. :D

Декември 30, 2011, 10:40:15
Отговор #438

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Направо ме разбихте с тия единички  :D С-т-р-а-х-т-н-и са !  Белия има ненормален салон ,като аптека е .....

ето една 3_ка ,която засичам рядко и най-после успях да я снимам... Като изключим тия тунинг огледала ,като цяло е стегната машина. Някакви младежи я карат :)


Декември 30, 2011, 19:01:30
Отговор #439

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450


« Последна редакция: Декември 30, 2011, 19:03:08 от rsk »