Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214104 пъти)

0 Потребители и 12 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 12, 2012, 23:18:53
Отговор #480

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Червената Самара наистина е много приятна за окото и ако имаш възможност снимай я пак, но по-качествено когато се стопи снега :) естествено, ако не е продадена вече :)

Ето една запазена и автентична по-рядка 3-врата Сиера от първата и най-ранна фаза




Януари 12, 2012, 23:51:57
Отговор #481

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
И от мен една:


Януари 13, 2012, 00:04:52
Отговор #482

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Колеги, нека помислим как може да ограничим неугледните автомобили и най-вече тези, които без проблем могат да се намерят във всяка морга.

Данчо, ти си автора на темата, която има чудесен замисъл.
Нека наистина се публикуват по-рядки, мощни, запазени и интересни версии на масовите автомобили, които претопяваме всеки ден.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Януари 13, 2012, 01:43:40
Отговор #483

Неактивен mywib

  • Публикации: 26


« Последна редакция: Януари 13, 2012, 01:46:01 от mywib »

Януари 13, 2012, 11:06:30
Отговор #484

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Така е ,на маздата само един шестак ще оправи това голямо купе :) Днес случайно докато минавах през  района на колхозния пазар Варна ,мернах един Пулсар... Веднага спрях посредата на пътя и излязох да го снимам :)  На живо е доста по-готино купето и е в завидно добро състояние ,въпреки че не се кара така като го гледам.Салона е чист ,запазен с доста екстри ... Колата е автоматик. Един човек излезе от съседна кола и сподели ,че собсвеника живее в къщата пред която е паркирана и е възможно да се продава! Просто нямах време да звъня на собсвеника ,че бях тръгнал по работа.
Аз бих си я взел ако имах възможност,много хубава кола и рядка вече...
Много е готин Пулсара.
В Щатите ги е имало масово и с тарга покрив, ама на този не мога да разбера дали му се маха това отгоре.
Един мой познат моряк, си докара преди години един такъв от Япония. Направо беше чисто нов на състояние, ама с десен волан.

Януари 13, 2012, 11:38:12
Отговор #485

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Eто още малко ракурси от ония джипчета на наши фенове от Американ кар клуба, дето пуснах.
Черния мат колата е доста редкия модел Тайгун на ГМС, само че с присадени не оригинални по-трапецовидни вежди. Оригиналните на Тайфуна и близнака му пукап версия- Циклон, са кръгли.
Мотора на тези модели беше много рядък и силен за времето си, 4,3 литров турбо шестак, с 280 коня мощност.

По-големия лъскав черен джип, е модел Шевролет Тахо, от 1993 год, с 5,7 литров осмак мотор.

А червената джипка, е Вранглер, модел 1991 година, с 4 литров редови шестак

Януари 13, 2012, 11:51:19
Отговор #486

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
A eто и някоко ракурса от 2 американки, които доскоро бяха на съхранение при мой приятел.  :)
Хамъра Н1 е от по-рядката комби версия.
Серийно е с 6,5 литров турбодизел осмак с 200 коня мощност.

А този Шевролет Шевел хардтоп купе, е модел 1971 година, рядка версия СС, и е с снабден с 440 куб инча осмак мотор.
Вероятно с около под 300 по сегашния ДИН коня, мощност.

Тук за сравнение, на една от снимкиоте, макар да не е особено висок и дълъг Хамъра, виждате как се нанася в него като размери, една по малка кола като моето Поршенце 924с.

А на най-долните снимки сканираните, е тази реплика на Кобра, се въртеше допреди няколко години по София.
Синята Карман Джия много от вас я знаят, а Ягуара Мк 7, дето съм се изтипосал до него, :)) за съжаление не е български.
Снимах го прреди много години във Виена.
Мисля в България, МК 7 не е имало, или поне досега инфо в публичното пространство за точно тази версия да има у нас, не се е появало.

Януари 13, 2012, 12:35:12
Отговор #487

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Колеги, нека помислим как може да ограничим неугледните автомобили и най-вече тези, които без проблем могат да се намерят във всяка морга.

Данчо, ти си автора на темата, която има чудесен замисъл.
Нека наистина се публикуват по-рядки, мощни, запазени и интересни версии на масовите автомобили, които претопяваме всеки ден.
Извинявам се за която!
Старая се да подбирам и качвам по-редки или не толкова, но в оригинален и блестящ вид автомобили, както и разни по-интересни, но явно заради афинитета ми към Сиерите като цяло се изкуших да я снимам тази :) А и да си признаем, че Сиера от най-ранните с 3 врати и в толкова оригинален и сравнително добър вид и цвят си е истинска рядкост :) Тази освен, че си има всикчи емблеми и надписи по нея, ами дори липсва (заводски) дясното странично огледало, което говори, че е една от най-ранните :)
А тази червена Самара си е истинско бижу!!!  8))

Януари 13, 2012, 12:51:53
Отговор #488

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Колеги, нека помислим как може да ограничим неугледните автомобили и най-вече тези, които без проблем могат да се намерят във всяка морга.

Данчо, ти си автора на темата, която има чудесен замисъл.
Нека наистина се публикуват по-рядки, мощни, запазени и интересни версии на масовите автомобили, които претопяваме всеки ден.
Извинявам се за която!
Старая се да подбирам и качвам по-редки или не толкова, но в оригинален и блестящ вид автомобили, както и разни по-интересни, но явно заради афинитета ми към Сиерите като цяло се изкуших да я снимам тази :) А и да си признаем, че Сиера от най-ранните с 3 врати и в толкова оригинален и сравнително добър вид и цвят си е истинска рядкост :) Тази освен, че си има всикчи емблеми и надписи по нея, ами дори липсва (заводски) дясното странично огледало, което говори, че е една от най-ранните :)
А тази червена Самара си е истинско бижу!!!  8))
Собствениците са маниаци , бяха я представили в списание ,, Auto bild"
Няма силов тунинг , само оптичен! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 13, 2012, 13:29:16
Отговор #489

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Колеги, нека помислим как може да ограничим неугледните автомобили и най-вече тези, които без проблем могат да се намерят във всяка морга.

Данчо, ти си автора на темата, която има чудесен замисъл.
Нека наистина се публикуват по-рядки, мощни, запазени и интересни версии на масовите автомобили, които претопяваме всеки ден.
Извинявам се за която!
Старая се да подбирам и качвам по-редки или не толкова, но в оригинален и блестящ вид автомобили, както и разни по-интересни, но явно заради афинитета ми към Сиерите като цяло се изкуших да я снимам тази :) А и да си признаем, че Сиера от най-ранните с 3 врати и в толкова оригинален и сравнително добър вид и цвят си е истинска рядкост :) Тази освен, че си има всикчи емблеми и надписи по нея, ами дори липсва (заводски) дясното странично огледало, което говори, че е една от най-ранните :)
А тази червена Самара си е истинско бижу!!!  8))
Собствениците са маниаци , бяха я представили в списание ,, Auto bild"
Няма силов тунинг , само оптичен! :)
Жалко, че е само оптичен! Самарите имат мегдан за силови извращения по тях  :D
Едни семейни приятели гърци от Солун, с които родителите ми се запознаха едно лято в Созопол ... мисля, че беше около '93-а ... Мария е българка с гръцко потекло от Созополския край, а въпросният Сотир Кукидиз си е натурален грък - автомобилен състезател. Имаха малка фабрика за тунинг и преработка от шосейни в състезтелни Самари в Солун. Правиха им освен отпичен и силов тунинг на шосейните и на ралиджийките :)
А в средата на '90-те имаха една напомпана заводска Сиера с 3 врати от втората генерация (с двойните фарове и без съединените мигачи и решетка м/у тях), именно от тогава имам афинитет към Сиерите, когато ме возиха с тяхната из Солун с около 160 по булевардите O0
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 13:34:38 от dan4oteto »