Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214163 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 17, 2012, 16:40:35
Отговор #510

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Много прилична Тойотка Корола ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 18, 2012, 13:35:05
Отговор #511

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев

Този Талбот Тагора си е истинска находка  :D Тотално изчезнаха! В Търново преди години се движеше един такъв и много му се радвах когато го видех. М/у другото наскоро видях заглавието на една статия в руски авто портал, че Пежо и Ситроен имало вероятност да възродят марката Талбот ... до толкова успях да си го преведа, понеже руския не ми е силен  :-[ а гугъл преводача от руски на бг прави манджа с грозде.

Вчера зърнах един италиански мъник нютаймер, който в тази си Sporting версия е сравнително рядък тук :)



« Последна редакция: Януари 18, 2012, 14:09:58 от dan4oteto »

Януари 18, 2012, 16:25:44
Отговор #512

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
GSI/то .... ех навремето имах,но с 2 врати.Много беше "нервно" за времето си... :)
Еее, то Кадета ГСИ си е силен, това е ясно.
Но, навремето пък, това преди 15-16 години, докато бях студент още в УНСС, една моя даскалка там, имаше Корса като тази горната, от 1-та серия, ама ГСЕ или ГТЕ версия.
Беше бяла, с разни Ирмшерови жълто-сиви ваденки ленти по нея.
Даскалката беше ентусиастка, и я караше юнашки. :))

Тогава пак, вече си бях купил стария Датсун 280 ЗетХ, дето си го пазя още.
Та карах го по-редовно, и като се засичках на старт от светофари, с даскалката ми с тая Корса, там по Студенстски град, на абс. всеки светофар ми взимаше по 10-15 метра, че и после трудно я настигах. >:(
Много ме учудваше тая въшка как върви на ускорение...
Това си е малък самолет! Знам за к'во иде реч... :) Навремето имах едно гадже от Младост та тя имаше едно Дайхацу Шарад а под капака имаше една безумна конфигурация и любимо занимание и беше да се реже по светофарите.Силен мотор и леко купе.. и ефекта е налице! Между другото ние с теб сме от "една порода" (то всъщност всички в този клуб де... ама за Х'американските коли иде реч) навремето докато още бях в БГ имах (за кратко) Форд Маверик и му бяха насадили Волгов двигател. В последствие карах известно време Шеви импала (купих я от Кършев -Иван/Доктора) от Борово 92/ра година това... Бях си за малко в БГ. Сега тук (Исраел) имам Триумф Спитфайър 64/ти набор и корвет /71г. Та корвета ми е "чекията за душата". Скоро ,ще прехвърля снимки от камерата и другия компютър и,ще им направя презантация тук. А и ,ще ви запозная със тукашния ни Ретро клуб:Джерузалем Моадон 5"
Koлега, даи ниакој линк кам саита на твоиа клуб в Иѕраел, ште е интересно да видим какви коли има в обетованата ѕемиа...  :)

Януари 19, 2012, 14:21:46
Отговор #513

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Преди малко до затвора във Варна мярнах един Субару монстър точно като тоя ,но по-добре направен и с перфектна боя... Някакво инфо?


Януари 19, 2012, 14:58:16
Отговор #514

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website
За това ли става въпрос ?




Януари 19, 2012, 18:55:53
Отговор #515

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Вуйче много яки неща си качил евала ;)
Ето и нещо от мен тоя Краислер Кордоба от 1974-та седи в София на паркинга до (Орлов мост)  >:D >:D >:D
Влюбен съм в него  O:-)

П.П. Люси знаеш ли дали има раздвижване около цената на колата ?
И какво става със собственика и ?
Това е единствената Кордоба в БГ :)
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 18:57:34 от Chevy »
Classic Cars

Януари 19, 2012, 19:32:49
Отговор #516

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мерси, мерси, гледаме да вдигаме напред и нагоре качеството на снимиите тука, по отн на риадкост и интересност на моделите.
Да в БГ е една бројка, от това иначе не много скапо на цена купе.
Ами дедо Боби Шулц, собств на Кордобата е луд.
Иска и 10 бона в ѕелено, и оште 30 бона в ѕелено на Елдото.
Ами това поне биаха цени от мин година.
Ми чукни си, кога минаваш наблиѕо, една срешта с племенника на дедото, един друг чичка.
ТОИ ОТГОВАРИА НА ТЕЛ ОТ ОБИАВАТА, ДА СЕ ПОПАЅАРИШ, ДА ВИДИМ КАК СА АКТУАЛНИТЕ ЅА СЕЅОНА ЦЕНИ. :))

Януари 19, 2012, 19:46:16
Отговор #517

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Мерси, мерси, гледаме да вдигаме напред и нагоре качеството на снимиите тука, по отн на риадкост и интересност на моделите.
Да в БГ е една бројка, от това иначе не много скапо на цена купе.
Ами дедо Боби Шулц, собств на Кордобата е луд.
Иска и 10 бона в ѕелено, и оште 30 бона в ѕелено на Елдото.
Ами това поне биаха цени от мин година.
Ми чукни си, кога минаваш наблиѕо, една срешта с племенника на дедото, един друг чичка.
ТОИ ОТГОВАРИА НА ТЕЛ ОТ ОБИАВАТА, ДА СЕ ПОПАЅАРИШ, ДА ВИДИМ КАК СА АКТУАЛНИТЕ ЅА СЕЅОНА ЦЕНИ. :))

Скоро ще имам път натам и ще му звънна на племенника му, само да допълня още нещо важно относно колата дедо Боби е първия и единствен собственик на Кордобата :) с нея има и доста части .
Classic Cars

Януари 20, 2012, 12:14:17
Отговор #518

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Мерси, мерси, гледаме да вдигаме напред и нагоре качеството на снимиите тука, по отн на риадкост и интересност на моделите.
Да в БГ е една бројка, от това иначе не много скапо на цена купе.
Ами дедо Боби Шулц, собств на Кордобата е луд.
Иска и 10 бона в ѕелено, и оште 30 бона в ѕелено на Елдото.
Ами това поне биаха цени от мин година.
Ми чукни си, кога минаваш наблиѕо, една срешта с племенника на дедото, един друг чичка.
ТОИ ОТГОВАРИА НА ТЕЛ ОТ ОБИАВАТА, ДА СЕ ПОПАЅАРИШ, ДА ВИДИМ КАК СА АКТУАЛНИТЕ ЅА СЕЅОНА ЦЕНИ. :))

Скоро ще имам път натам и ще му звънна на племенника му, само да допълня още нещо важно относно колата дедо Боби е първия и единствен собственик на Кордобата :) с нея има и доста части .

Да, това е така: 1-ст енд онли овнър. ;D
Но сега вече има доста ръжди и гнилочи, бливнали по нея.
А и от инвестиционна гледна точка, не еособено скуп модел и сега.
А и в Щатите и в Германия, такива на топ състояние Кордоби, дори и по редки версии от неговата, пак не може да стигнат 5 цифрено число като цена.

А за десерт кухата лейка племенник, сега е сложил един стар акумулатор, директно на кожата на шофйорската седалка.  >:D
То и без това салона е напукан, ама освен това сега ще попие и гадни оловни пари. O:-)

През 2002 или 2003, като Боби купи тогава новия или почти новия си  Кадилак Елдорадо, взех да го заграждам за Кордобата.
И той ми вика:
-Абе момче, ти знаеш ли, колко пари съм я взел тая кола?
И аз му казвам:
- Ами, нова да сия взел, през 1977 е струвала по малко от 6000 долара, колко па да е струвала. :))А той, ами шест, шест, а пазаенето оттогава, а докарването до Европа, ами плащането тука на акциза, 7-8000 марки? И сега ще кажеш, че искаш да тия дам за 2-3000 лв?

А аз: -Е, айде, хайде, акциз не си плащал, защото я докара преди декември 1992 година.
А и мито не си плащал, защото като на ексемигрант, ти се полагаше тогава да си докараш една кола при завръщането без да плащаш мито. ;)

И дядката, като видя че съм прилично светнат младеж, и не успя да ме надцака в тезите, се ухили щастливо, и хитро размаха пръст...
Та, не успя да ме метне тогава Боби за парите, които е дал по нея.
Но и тогава и сега, все си е башка цифроман. :)

Януари 20, 2012, 15:26:35
Отговор #519

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Едно читаво търновско Голфче от днес :)