Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1222413 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2012, 12:12:20
Отговор #540

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Ами, може и той да се объркал, хахах.
А Аутобианкито с тия гумени вежди на калниците, мяза на Абарт версия.
Освен Джуниора ако няма и той такива.

здравейте,това ми е първото мнение..ето ни с 'джет лий' ...който в момента се съживява..не се знае до кога O0..купих я поръждясала но що годе добра. цялата история може да видите тук: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.167250296656229.31135.115688245145768&type=1



Чудесна придобивка, прилично редки са тези Джети от 1-та серия, хем и с 2 врати само.  :)
Успех в реставрацията.
Може би е по добре, да преместиш тази тема в рубриката Машините ни.

Януари 31, 2012, 20:55:50
Отговор #541

Неактивен Countach

  • Публикации: 770
Останал съм с впечатление, че собственика беше казал 944, но може и да бъркам. И двете са негови, има и едно Интеграле близо 400 коня.
       924 е Поршето това е 2 литра 125 к.с. преди 86 година
BMW 320CI  '04

Февруари 02, 2012, 18:48:35
Отговор #542

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
Една не чак толкова стара, от колкото рядка осма серия.

Февруари 02, 2012, 22:33:38
Отговор #543

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Хм, хм, успял си да хванеш една доста интересна осмица. ;)
Джантите и предната маска, и най-вече 4-те кръгли ауспухни тръби, са изключителни белези на рядката 380 конява ЦСИ версия.
Освен ако не са присаждани де.
Стандартните 850И и ЦИ модели, имат друга маска, и отзад са с правоъгълни накрайници на ауспусите.
А вътре видя ли я дали е с ръчни скорости?
ЦСИ версиите са само с ръчни, докато 850И и ЦИ имат и автомати.

И пак да те питам, ако не си ми видял по предишния пост:
-А къде в Пловдив точно, седи на улицата, оня златистия Олдс купе, дето си го снимал? :)
И как ти изглеждаше, дали е възможно да е некарана от бая време, и там да седи на тоя бордюр?
Просто ако ходя до Пловдив, имам интерес да питам собствениците, дали евентуално биха продавали колата.
Баш тоя модел Кътлас Сиера, правен между 1982 и 1992, не е особено ценен, ама на мен ми харесва.

Февруари 03, 2012, 09:55:04
Отговор #544

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
BMW-то беше с ръчни скорости, сега немога да открия снимката, но съм го снимал и вътре. Олдсмобила се кара. Стой в улиците точно под Альоша (от страната на гребната база, Мол Пловдив) точно първите улички под тепето, даже аз го видях за първи път като бях горе на тепето. Извинявай, улиците в онзи квартал изобщо не ги знам, надявам се да съм ти помогнал по някакъв начин.  ^-^

Февруари 03, 2012, 14:43:23
Отговор #545

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
BMW-то беше с ръчни скорости, сега немога да открия снимката, но съм го снимал и вътре. Олдсмобила се кара. Стой в улиците точно под Альоша (от страната на гребната база, Мол Пловдив) точно първите улички под тепето, даже аз го видях за първи път като бях горе на тепето. Извинявай, улиците в онзи квартал изобщо не ги знам, надявам се да съм ти помогнал по някакъв начин.  ^-^

Аа, благодаря ти много за инфото. :)
Тръгна ли към Пловдив, ще се постарая да го намеря.
Улиците откъм гребния канал ги познавам горе-долу, защото един приятел живее там.
Ми ако го намеря, така, на колегиална база, ще ми е интересно да се запозная със собственика на Олдса.

А В БГ, от налични поне 15-20 броя 850 баварки, само мисля 3-4 броя, са оригинални ЦСИ версия.
Едно от най-добрите на състояние, и вероятно единственото законно, хехех, ЦСИ, купено навремето от Дару кар, е на бившия шеф на Булгарлизинг фирмата.
Той още си го пази, и го кара чат пат.
Неговото е бордо металик, с иначе доста ярка и, някак вулгарна комбинация от червена и черна кожа салон, и яркочервен мокет долу.  :))
Ама му отива де.

Друго едно ориг ЦСИ дето съм мяркал по София, беше яркочервено на цвят, май с Е регситрация.
Имаше и едно ударено ЦСИ в една автокъща в Люлин, то беше черно на цвят.
За други ЦСИ, не се сещам.

Макар че имаше в София и едно рядко от най-късните, 850ци.
То е вече с  5,4 мотор, и 326 коня, което беше, на едни араби майстори.
 То беше е такова ЗЕЛЕНО КАТО ТОВА, И ТО РЯДКА СЕРИЯ иНДИВИДУАЛ, С ДВУЦВЕТЕн КОЖЕН САЛОН, ДЖАНТИ СПИЦОВИДНИ 3 КОМПОНЕНТНИ, И други нестандартни, но заводски БъЗИКНИ.
А ТАЗИ ОСМИЦА, карат ли я редовно, и тя ли домува на улицата? :)
« Последна редакция: Февруари 03, 2012, 14:45:44 от USfan »

Февруари 04, 2012, 14:41:16
Отговор #546

Неактивен peter67

  • Публикации: 761
 Кара се, виждал съм я съмо веднъж и се радвам, че имаше с какво да снимам.  :)

Февруари 12, 2012, 21:54:14
Отговор #547

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Ето един сив, не лош почти Янгтаймер от днес.  Щракнах го в момент на бързане и само толкова.  :-\



 







И още 2, затрупани и окопани в снега до нас.  Бялия сам се окопа до праговете и остана там.  Малко не добре съм ги хванал.


 





Февруари 14, 2012, 15:10:29
Отговор #548

Неактивен USfan

  • Публикации: 10838
Готина 124-ка е тоя сребристия, сребристо много му отива на този модел.
 Черен металик за мен не му върви, много затваря тази функционална Баухаус форма, на излъчване.

А е тая снимка на едно жълто Бертоне, седи другаде по Форума.
Чудя се дали това не е същото сниманото в снега във Варна, въпреки разликата в номерата. :)

Февруари 14, 2012, 19:24:29
Отговор #549

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Друго е Бертонето. Тук е с водачката си по ралита в БГ. Снимката е от преди 3г.
Too dumb for NYC, too ugly for LA