Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1215330 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 18, 2012, 02:50:27
Отговор #560

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Един таймер за наслада на окото. Дали е янг - вие кажете.



Наистина си е наслада за окото! Този, който ни показваш е от фейслифт серията и смятам, че за Б-я още не е 100%-ов янг, но определено е жесток нютаймер  :D
Вчера зърнах един прекрасен вишнев/кафяв металик модел в Търново, но преди фейслифта и с малкото заводско спойлерче на задната врата.

Февруари 18, 2012, 12:29:06
Отговор #561

Активен USfan

  • Публикации: 10811



Ако това е оригинален Кънтри- сменяна му е предната броня с най-последната версия.
Кънтритата са само с тесните гумени брони правени.

Февруари 18, 2012, 16:01:40
Отговор #562

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Ако това е оригинален Кънтри- сменяна му е предната броня с най-последната версия.
Кънтритата са само с тесните гумени брони правени.
Да, най-вероятно в Италия са му я сменили за по-цивилизована "градска" визия на джипчето  :D

Февруари 19, 2012, 12:08:17
Отговор #563

Активен USfan

  • Публикации: 10811
И ако продължим темата за Гоуф 2, я вижте една угледна синеока лелака съседка, хахах, каква угледна 2-ка кара, и то  отн по-рядката ГТ версия.
Лелята е джаса целогипшно, вече над 13-14 години, всеки ден, вкл и зимата.
Как па нищо не му се случи на тоя Голф ега ти, не железна, ама титанова кола.  ;)
Веднъж даже на съседска база, даже нещо и оправих ъгъла на изпреварване на запалването.
Защото ГТ-то е с електронно запалване, ама механичен разпределител.
Та и го повъртях делкото насам-натам, уж да и оправя празния ход, и най-вече за авторитет пред лелята, че съм голям майстор.  :))

А другата кола е една прилично угледна Джулиетка 1,6, седи близо до Пирогов.
Нашия Пешо Панов нали си търси Алфа, може да ходи да пита сосбственика дали се продава, ако вече не го е свършил де.
Някой е беше поствал преди тук тази Алфа, доколкото помня.
Не е много лоша, а за съжаление ама въобще не я карат.
Зад нея има паркирана една Шкода 105 от по-редкия вече в наличност 1-ви лифт, та и снимах предницата.
Може и да са на един и същи фен колите. ;D

Февруари 19, 2012, 14:31:54
Отговор #564

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И ако продължим темата за Гоуф 2, я вижте една угледна синеока лелака съседка, хахах, каква угледна 2-ка кара, и то  отн по-рядката ГТ версия.
Лелята е джаса целогипшно, вече над 13-14 години, всеки ден, вкл и зимата.
Как па нищо не му се случи на тоя Голф ега ти, не железна, ама титанова кола.  ;)
Веднъж даже на съседска база, даже нещо и оправих ъгъла на изпреварване на запалването.
Защото ГТ-то е с електронно запалване, ама механичен разпределител.
Та и го повъртях делкото насам-натам, уж да и оправя празния ход, и най-вече за авторитет пред лелята, че съм голям майстор.  :))

А другата кола е една прилично угледна Джулиетка 1,6, седи близо до Пирогов.
Нашия Пешо Панов нали си търси Алфа, може да ходи да пита сосбственика дали се продава, ако вече не го е свършил де.
Някой е беше поствал преди тук тази Алфа, доколкото помня.
Не е много лоша, а за съжаление ама въобще не я карат.
Зад нея има паркирана една Шкода 105 от по-редкия вече в наличност 1-ви лифт, та и снимах предницата.
Може и да са на един и същи фен колите. ;D
GT  Голфовата серия , Люси са 1,8 моноинжекции всичките. Моята е такава.Титан пернишки!
Не го сменям  за нищо , живот и здраве да си чака реда за ретро и класика! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 19, 2012, 17:47:05
Отговор #565

Неактивен la squadra azzurra

  • Публикации: 31
Една добре запазена 5-ица...
Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

Февруари 19, 2012, 19:17:10
Отговор #566

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Много хубава тая 5-чка, и гледам и седят ориг ауспуси, и е с най-ранните като на баща ми 6-та серия спицовидни широкобордови 14-ки марка ББС-Мале. :)

GT Голфовата серия, Люси са 1,8 моноинжекции всичките. Моята е такава. Титан пернишки!
Не го сменям  за нищо, живот и здраве да си чака реда за ретро и класика! :)

Да, страхотна кола e.
A motora e istinski brilqnt.
Mnogo stm karal tiq 1,8 na Folc w razni konfiguracii, kakto i 2.0 litrowite ot Pasat i Audi 80.
Kolkoto 2 litrowiq e boturest i mudno oboroten, i wbrirasht, tokowa po-malkiq mu s 200 kubika brat, e istinska simfoniq.  ;)
А съм карал преди време доста и 90-то коня моноинжекция на един приятел, и да ти кажа, не вървеше на динамика много по-бавно от моята стара 2-ка ГТИ.

Днеска се повъртях и в долния Лозенец до старото американско посолство.
И снимах няколко янгтаймера, основно подбрани по характерни бабешко зелени, горели оранжеви, ;D , златисти, и ментови цветове от 70-те и 80-те години.
Почваме с една угледна 123 дизелче.
И една готин цвят Шкода.
И една шампанска Призмичка.
А много се чудя в гамата на Хонда тогава, дали е е имало въобще ментово зелена боя?
« Последна редакция: Февруари 19, 2012, 19:22:41 от USfan »

Февруари 19, 2012, 21:25:49
Отговор #567

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
прилично угледна Джулиетка 1,6

Наистина тази Джулиета много радва :) Накара ме да се замисля, че може би от години не съм мяркал Джулиета някъде по пътищата, а за в Търново и областа да не говорим ... :(

Февруари 22, 2012, 13:46:24
Отговор #568

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Дайхатсу шармант 1300 ,в доста добро състояние .Всъщност собсвеника притежава галант роял 1985 и воксхол виктор за които писах вече.Колата е в перфектно състояние за годните си , класическо задно предаване,свеж светъл салон ,поддържана особено технически.

А тая тойота ми е много странна ... НЕ знам да ли е за темата ,но ми се стори интересна ... вратите май се отварят нагоре.Стои доста време там, и не съм я виждал да мърда скоро... Един познат живее там и трябва да го питам каква и е историята на тая кола.

Февруари 22, 2012, 15:14:37
Отговор #569

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5103
Даже не знаех, че съществува такава Тойота!
Адски интересен модел.  :o
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"