Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214067 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 10, 2012, 19:13:06
Отговор #610

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
За 2 бона се чудя как още никой не ги е грабнал... Тая кола е расова и държи цена по принцип.Живков как вървят преговорите с колегата собственик? Надявам се на тема с реставрация на едно такова  >:D

Март 10, 2012, 22:44:09
Отговор #611

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Страшна е!  Има ли още такива тук и каква е съдбата на тази към днешна дата?
Има няколко в раздела за продажби почти без интерес към тях

А аз мисля, че въобще сериозно внимание заслужават не като общо всичките бити и клети Битурбо дето ги има в БГ.  :))
Ами баш Шамала...
Защото дори и сега в Германия, и въобще в света, могат да се намерят хубави базови Бутурбо, в рамките на няколко хиляди Евра на цена.
Нямат никавъв осезаем скок в цените в последните години.
За разлика от други сходни по възраст, ценово и динамика, янгтаймери от 80-те.
И няма и да имат, по ред причини, известни на интересуващите се.

Така че от тази гледна точка, все още може да се намерят добри сделки на Бутурбота в движение от Европа, а не на налични тук катафализирани такива.

Иначе Битурбота от всички версии в БГ сигурно има поне над 50 броя.
Но от тях много сериозно добри на състояние у нас /имам предвид, от базовите Битурбо, а не спец версиите като 222-224, Спидер, Гибли, и Куатропорте 3/, надали са повече от 2-3 бройки останали.
« Последна редакция: Март 10, 2012, 22:49:26 от USfan »

Март 10, 2012, 23:59:45
Отговор #612

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Е ся вече ги загрях нещата :) И все пак готини са! Особено тва черното като му видях салона във форума на масерати и се опулих.Човека вика ,че няма място което да не е облечено с кожа..дори и багажника...А и кой знае колко ще струва да се ремонтира и вкара в ред такава машина.

Март 11, 2012, 00:15:29
Отговор #613

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Е ся вече ги загрях нещата :) И все пак готини са! Особено тва черното като му видях салона във форума на масерати и се опулих.Човека вика ,че няма място което да не е облечено с кожа..дори и багажника...А и кой знае колко ще струва да се ремонтира и вкара в ред такава машина.
наистина впечатляващ интериор!!

Март 11, 2012, 01:17:24
Отговор #614

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
един добър нютаймер




Март 11, 2012, 21:54:30
Отговор #615

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Future or actual classic?
леле това мазерати се продаваше преди 9 години до гара софия север,в една авто къща данди :),аз тогава карах шофиорските курсове и то стоеше там,много ме кефеше 8)) 8))

Март 11, 2012, 23:47:19
Отговор #616

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Март 12, 2012, 00:11:33
Отговор #617

Неактивен W116

  • Публикации: 136
    • AC Milan Official Website




Има ли повече инфо за това Леоне ?

Март 12, 2012, 00:51:01
Отговор #618

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев




Има ли повече инфо за това Леоне ?
Нищо освен, че снимката е от днес и мога да ти пратя координати от гугъл или wikimapia :) Не ми представлява трудност, ако желаеш да се завъртя и разпитам чия е колата и да науча нещо повече.

Март 12, 2012, 11:07:35
Отговор #619

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Future or actual classic?
леле това мазерати се продаваше преди 9 години до гара софия север,в една авто къща данди :),аз тогава карах шофиорските курсове и то стоеше там,много ме кефеше 8)) 8))
Да точно така.
Саштото е. И на пробег беше тогава, малко под 40000 км.
 Жалко че тогава ниамах пари да го вѕема. Биах му много фен, а и те му искаха само 20 бона в лева.
Но в крајна сметка, току што се биах оженил, и ѕа примерно половината от исканите му тогава на Масера пари, се принудих да си купиа преди това едно ѕмотано, ама само ниаколко годишно, Пежо 405 комби, от последните версии, ниакуде 1995'96 модел.
Та да воѕим бебока, и количката му.
В крајна сметка, јок Масерати.  :-[
Даже ѕа да има пари ѕа бебето, баш тогава си продадох и далгогодишната и обичана партнјорка, една Сиерка ХР4, както и Алфичката ми Джуджаро ГТВ.  :-\

Така че ако не беше шастливиа семеен живот,  ;D с парите баш от тиа 3 коптора, хехех, можех да си купиа баш това наи истинско, штото 8 цилиндрово Масерати.
Честно каѕано, колкото и собтвеника да е уж баровец сега, и да го поддаржа, жал ми става да го гледам така топнато в калта в тоиа двор.
Се под един навес ѕаслужава да седи таиа кола.