Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1215404 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2012, 23:13:18
Отговор #990

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Има ли истинско куатро в Бг от тоя модел?

Ето и една 929 много добре запазена за годините си.






« Последна редакция: Ноември 14, 2012, 23:16:00 от didotooo »

Ноември 15, 2012, 09:14:20
Отговор #991

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
Има ли истинско куатро в Бг от тоя модел?

Има - това на Златков, което е било на Жеков....
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 15, 2012, 16:35:37
Отговор #992

Неактивен krume

  • Публикации: 76

Ноември 15, 2012, 18:51:01
Отговор #993

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7180
Аз доколкото знам това е пълна реплика, а мотора е дори още по-мощен от на оригинала... имаше я цялата история на правенето й в сайта на Проспийд.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Ноември 15, 2012, 19:12:27
Отговор #994

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Има ли истинско куатро в Бг от тоя модел?
Има - това на Златков, което е било на Жеков....

Хм, ами терминологията на този точно модел като означения при Ауди е много объркваща.
Затова аз колкото мога и знам, бих се опитал да внеса яснота по въпроса.
Аз поне имам представа, че това бившето на Жеков, е било стандартно Купе ГТ куатро.
Което е било оригинално правено без турбо и с тесните калници.  ;)
А в последствие е преправено на майната си.  O:-)

Пак с такова тесно купе, пак без турбо, е и бившето състезателно на Стоян Колев, на което съм пускал тук снимки.
То беше беше жълто, с Камел реклами.
А аз поне, единственото оригинално заводско Куатро което съм виждал в БГ, беше на един дядка стар емигрант, и се продаваше на Горубляне преди 12 години.
Беше тъмносинйо на цвят, от 2-я лифт с големите аеро фарове, значи пост 1986 година модел.
Бяха го регистрирали на СО-3222 номер, или нещо такова.
И беше със стандартния 200 коня 10 клапанов турбо мотор.

Та според мен, причината да няма в БГ оригинални състезателни Куатрота, правени на базата като това едно единствено дето аз съм виждал на живо с БГ регистрация, е че с края на група Б през 1986 год модела излиза от нещо като хомологация.
И поне Ауди спорт не са го продавали вече като нов рейсър пост 1987 год, и да е бил фабрично подготвен за рали Клиенти.

Продавали са на Куатро турбото пост 1987 само граждански версии с 200 и 220 коня.
А след 1987, Ауди спорт, във връзка с новите изисквания на Рали шампионатите, почват да предлагат за състезания, и за клиенти рейсъри нещо като стандартно атмосферно купе ГТ Куатро /с тесните калници весрията/, но напилен атмосферен мотор и други ресур преработки.

Според мен това на Жеков като ново е било такова доставено.
Аз за това на Стоян Колев съм сигурен че беше такова, защото съм виждал на живо колата, а и по снимките му дето ги ма сега по Нета личи коя версия е било.

Е, разбира се, това на Жеков може да е правено на база ориг серийно турбо куатро.
Но се съмнявам, заради сегашната вече отн висока стойност дори и на серийно кутро турбо да са търбушили и преправяли тотален топ оригинал.
Най-вероятно са преправили базово ГТ купе с атмосферен мотор и куатро задвижване.
Утре ще ви напускам снимки на всички версии, вкл и на рядкото къса база Спорт Куатро, за да ме разберете какво имам предвид като нюанси и разлики в тази богата моделна гама на ръбестите купета.  :)
« Последна редакция: Ноември 15, 2012, 19:52:19 от USfan »

Ноември 15, 2012, 20:05:22
Отговор #995

Неактивен 30e

  • Публикации: 478
    • http://opelclub.bg/
....е и бившето състезателно на Стоян Колев, на което съм пускал тук снимки.

Първо на Колев, после на Жеков - сега го знаем :) А с турбо или не е било незнам. До колкото съм чувал е било правено от schmidt motorsport
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Ноември 15, 2012, 21:40:37
Отговор #996

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
...Утре ще ви напускам снимки на всички версии, вкл и на рядкото къса база Спорт Куатро, за да ме разберете какво имам предвид като нюанси и разлики в тази богата моделна гама на ръбестите купета.  ...

За което много благодарим  :D

Ноември 15, 2012, 22:01:43
Отговор #997

Неактивен Countach

  • Публикации: 768
Ето я късата база                                 
BMW 320CI  '04

Ноември 17, 2012, 15:32:26
Отговор #998

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много е яка тая Мазда 929.
Щом е с свалящите се стъкла отзад, значи е от 1-та серия от 1982 на 1984, на това купе.

....е и бившето състезателно на Стоян Колев, на което съм пускал тук снимки.
Първо на Колев, после на Жеков - сега го знаем :) А с турбо или не е било незнам. До колкото съм чувал е било правено от schmidt motorsport
Aми беше серийно без турбо.
И като преработен рейсър също беше без турбо, че в група Н се пускаше Колев се него.
По принцип всички серийни турбо куатрота са с широките арки на калниците.
А щом няма тия арки значи е атмосферно купе.

А на колегата снимката е точно на ултра рядкото, правено май в 400 броя къса база Спорт куатро.
То е беше с цели 300 серийни коня от 2,2 литровия 5 жилиндров мотор, но вече с 20 клапанова глава.
И на цена тоя Спорт беше колкото 3 серийни дълга база турбо Куатрота. Тоест, към 200000 марки, ако не ме лъже паметта.
А серийните Куатро бяха от 60-80000, до почти 100000 марки на цена, в зависимост от годините на производство.

А ето някои снимки с малкото разлики в разлиЧНИТЕ версии на тия ръбести купетА.
пъРВаТА СеРИЯ от тези правени на базата на седана 80, АТМОСФЕРНИ КУПЕТА С ПРЕДНО ПРЕДАВАНЕ, кАКТО И ТУрБО ВЕРСИИТЕ кУАТРО, СЕ ПоЗНАВАТ ПО 4-ТЕ ОТДЕЛНИ ФАРА, И ПО по-РЪБЕСТИТЕ БРОНИ.
кУАТРОТО Е С ПО ТЕСНИТЕ ДЖАНТИ С МНоГОТО СПИЦИ.
тОЯ ЛИФТ Е ПРАВЕН ОТ 1980 ДО 1984 ГОДИНА.
аТМОСФЕРКИТЕ 5 ЦИЛ МОТОРИ СА С ПО 115 И 136 КОНЯ, А ТУРБОТОТО Е С 200 СЕРИЙНИ КОНЯ.














 

Ноември 17, 2012, 15:41:02
Отговор #999

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
След 1985 год, до края на 80-те, на тези ръбести купета има лифт, който се характеризира, както се вижда, с по-заоблени брони, и блок фарове, на мястото на старите 4-ри отделни такива.
Нашия колега Пешо Панов, преди години маше едно хубаво такова ГТ купе, с 5 цил 115 коня мотор, и само предно предаване версията.  :)

След лифта Куатрото турбото се сдобива с по-широки на борд многоспицови джанти.
А атмосферните тесни ГТ купета, вече имат по поръчка и куатро версия, каквото е и това на Стоян Колев/ П. Жеков.
Базовото атмосферно купе ГТ, вече може да се поръча и с 1,8 4 цил мотор от Голф ГТИ.
Атмосферките ГТ купе се правят до 1988 година, а Турбо куатрото, до 1990 година.
Като последните му версии са вече с 220 коня, с 20 клапановата глава от модела Спорт Куатро /която по късно се слага по-масово и на моделите С2 и С4/.  :)









« Последна редакция: Ноември 17, 2012, 15:42:56 от USfan »