Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214818 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 04, 2012, 13:05:54
Отговор #1020

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Последни дни на открито за тази брилянтна и технически перфектна Алфа Ромео.
Следва почивка в топъл и сух гараж.
 
Пича с Алфата редовно идваше лятото с нея по нашата махала.  :)
Казваше че нещо и сменял скортостите, та му излязла скъпо кутията.
Иначе я продава, като го питах, ама и искаше според мен много за най-гадния лифт гуми-липен Спидер в базова окомплектация.  ;)

Декември 05, 2012, 09:39:59
Отговор #1021

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Скоростната кутия беше до Англия за ремонт.
Сега е перфектна.

Люси, имай предвид, че тази кола е от много малкото напълно изрядни италиански автомобили без никаква нужда от работа по купето или боя.
Иначе за базовата окомплектовка, те са предлагали като екстри само някакви глупости.
Твоята от същата версия ли беше? Таблото с двата "бинокъла"?

Иначе не знам дали се продава.
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 09:41:53 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 05, 2012, 13:23:44
Отговор #1022

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Скоростната кутия беше до Англия за ремонт.
Сега е перфектна.
Люси, имай предвид, че тази кола е от много малкото напълно изрядни италиански автомобили без никаква нужда от работа по купето или боя.
Иначе за базовата окомплектовка, те са предлагали като екстри само някакви глупости.
Твоята от същата версия ли беше? Таблото с двата "бинокъла"?
Иначе не знам дали се продава.

Е, то от тая изрядност или перфектност, специално при конкретния модел няма особена полза, баш сега при продаване в БГ.
То преди 10-11 години, когато криза нямаше въобще, хахах,  :)) и цените на екзотиките бяха по-високи от сега, Спидера моя, /който всъщност ми беше партиен с един приятел/, зорлем го продадох за 7 или 7500 лв, нещо такова.
Никой не искаше да ми даде повече, /макар и мойта кола да беше гаражна, непипана, и рядко карана/, та зорлем една мацка от Пловдив го хареса и го взе.
А две-три години по рано, през 1998 или 99, още докато колата нямаше 10 години на възраст /тя е беше произведена през финалната 1989 год за модела/, го бях купил за 12 бона.
А го бяхме купили с моя човек напълно перфектен, на оригинална боя /Тициано Россо  ;)/, под 100000 км пробег, и без никакви технически или оптични забележки, извън смяната на оригиналните джанти с уж по-гъзарски.

А, иначе по принцип всичко се продава, но в случая, както е масовата практика при олдтаймерите, разбиранията на собственика за реалната цена са яко преекспонирани.
Той поне на мен ми каза че я продава, разпитах го лятото, като го засякох в нашата махала.
Е той ми приличаше на уж тарикат, що да се отказва от парички.  :))
Разбира се, за авторитет пред теб като собственик на по-сериозна Алфа от неговата, може и да ти чупи стойки, че това му е колата на живота, и ще си я гледа десетилетия подред.

Ама пред мен спомена, че му иска на Спидера около 14 или 16000 лв, нещо подобно.
Възможно е да ми наду лично на мен цената, защото бях с Мустанга, и сигурно реши, че щом съм фен, ще може да ме подостри повече от нормалното за неговата кола ценово ниво.
Та според мен неговата ценова претенция, колкото и да е идеална колата, е абсурдна цена за точно тоя модел и версия за БГ.

А даже и да иска и в Германия да го изнесе, което ще му е минус 1000 лв за транспорт плюс търсене на купувач, не мисля че ще успее лесно да го продаде за тия пари.
На фона на това че някой немец ще трябва да доплаща поне 1000 или 2000 евро за ТУВ и сертифициране, и на фона на това, че общо взето гуми-липен никой не ги търси.

А, що глупости да са предлагали Алфа в листата тогава?
Имало ги е в листата на екстрите, естествена кожа и климатик, както и електр. джамове и май огледала.
А за Щатите мисля е имало и и автомат версии.
За версията, да, мойта беше същото такова гуми-липе, ама от по-късните, след 1987, с цялото табло, както на лифтинга Спидера 1990 модел.
Това по-старото и по-интересно табло на твоя човек, говори за модел 1983 до 1986 год гуми-липе.

Иначе и моята беше гола като пушка, хаххах. :))
Беше с винил седалки, и без клима и ел. стъкла.
Разбира се, за двуместно кабрио дето да доставя кеф, ни климатик ни ел. джамове му трябват.
Най-големия недостатък на моя беше, че беше с базовия 1,6 мотор.
Е, развърташе се на обороти, и в горния оборотен диапазон въртеше и гуми.  :D
Но на въртящ момент, а именно на еластичност на 4 и 5 предавка, тоя 1,6 мотор беше гола вода.  :-\
Нищо общо с 2 литровия, дето го имах по-късно в ГТВ-то ми.  :)
« Последна редакция: Декември 05, 2012, 13:45:10 от USfan »

Декември 06, 2012, 09:43:15
Отговор #1023

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Тези Алфи нямат продаване в България.

Спайдера преди беше на Звезди и е истинско чудо, че се намери манияк с пари за да го купи за 5 цифрена сума до колкото знам.
Сегашния собственик не е тарикат понеже само купува,  а не е продал нищо до сега  :))

То и мен да ме пита някой дали я продавам моята Алфа, да продавам я, но ако чуе за каква цена бих се разделил с нея ще има смях голям :)
Все пак го правим за манията, пари само се наливат.

Люси, помня го твоя червен Спайдер. Стоеше много време в Пловдив в един автосалон и се продаваше за около 7 000 лв. последно по спомен.
Много години стоя в мобилето като накрая дойде някой от Варна и го купи.
Един приятел го беше карал на абитуриентска  и впечатленията му бяха, че колата е яко разхлопана на окачване, но доставяла неземен кеф.  O:-)
Явно мацката е успяла да я поразхлопа.

Честно казано не съм карал стара Алфа с 1.6 мотор, но от Звезди знам , че е достатъчно пъргава и в завой лесно хлъзга задницата.
Не знам в ниските как е, но на моята 1.8, примерно, това и харесвам, че има завиден въртящ момент в ниските обороти и е много еластична при изпреварване. Бутам трета и излитам  :))
Другото е, че е истинско чудо да попаднеш за правилно поддържана и изрядна 30 годишна кола.
« Последна редакция: Декември 06, 2012, 09:45:07 от Speeder »
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 06, 2012, 13:27:20
Отговор #1024

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, вярно че беше тая кола на Звезди.  :)
Е то твоя човек ако беше малко по-търпелив в търсенето на подобна Алфа, за 5 цифрена сума в БГ определено щеше да намери някой Спидер от последния лифт с боядисаните брони, и то не от най-захабените 2 броя, дето ги карат редовно по София. :)
А като събира коли, какви по интересни модели има, основно италиански ли?
Той близо до нас е съсобственик на някаква аптека, или нещо подобно.
Ама не съм го виждал да идва пред аптеката с друга гъзарска или по-интерсна кола освен Алфата.

А за бившия моя Спидер, е интересното това, че макар да го взехме с моя човек от собственик в София през 1998 година /пак от една мацка, хахах/, реално е продаден чисто нов в Пловдив, през 1990 година, в тогавашния модерен магазин- Анастасов Аутошоп.
Който по принцип беше салон тюрлю-гювеч с различни марки, ама основно в началото на 90-те продаваше чисто нови коли.
А години по късно тая фирма западна, и си стана като е сигурно сега в момента, проста автокъща.  :))

Ами, какво да ти кажа, да, тя мацката след мен, 2-3 години след като го взе Спидера, пак го пусна за продаване, на същата сума, дето и я бях дал.
Ама така седя на 7, и ако не се лъжа, поне 3-4 години не се продаде, чак до 2005 лятото.
А накрая, последните и обяви бяха даже бяха на 6ооо лв.
Вярно че се беше разхлопала колата в нея.
Сигурно яко имало дупки по Филибето, хахах.
Тя мацката по едно време ми звъня, да ме пита откъде можела да си намери тампони по задното окачване.  ::)
И аз тогава, нали вече имах ГТВ-то, по инерция и казах, да търси от Алфата или от 75 тампони. O:-) Като не съобразих, че са коренно различни задниците, защото Спидера е с цяла заден мост.
По скоро от Жигула сигурно биха му станали.  ;D

Та вероятно не е ремонтирала задното окачване, и така и е продала колата поразхлопана.
Оплакваше ми се мацката, че сеела колата при 160-170 км/ч.  :))
Ама аз и казах, че мнение на мога да дам, защото над 130-140 км/ч не съм я карал, и до тия скорости си се държеше добре.
Да бе, в завои неистово въртеше гуми, направо не е истина колко, хем беше с 205 мм гуми не лоши при мен.
Ами, за моторите, да, аз съм карал 1,8 мотор само в 75, и вярно много повече се цепи от 1,6.
За само 200 кубика разлика, яко разлика има в динамиката.

Ето малко снимки на моята.
На многото малки сканирани снимки, се вижда в дадени ракурси цялата козирка табло от следв. лифт.
А е с тия многолъчеви джанти беше при мен, присадени бяха, ама не и стояха зле.
А вече в Пловдив като се продаваше колата /на голямата снимка/, колата вече беше е с тия малко по-семпли, но пак присадени, 5-лъчеви джанти.





« Последна редакция: Декември 06, 2012, 13:50:10 от USfan »

Декември 07, 2012, 00:12:37
Отговор #1025

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Кадет Д и двуврат Рекорд:






Декември 07, 2012, 01:06:10
Отговор #1026

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
хах тоя и следващия модел Кадет имаха необяснимата за мен версия комби с 3 врати ...
Двувратия Рекорд изглежда много добре!!! Жалко, че си го хванал в движение.

Декември 07, 2012, 09:08:19
Отговор #1027

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ето малко снимки на моята...

Червеното Capri има ли някъде снимано?

Декември 07, 2012, 15:18:45
Отговор #1028

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, ами трябва да му имам 1-2 снимки качени, някъде в темата с моите бивши германки, бая назад в раздела- Немски машини.  :)
А като стана въпрос за Фордове, вижте каква отн добра оптичекси реплика на Косуърт Ескорт карат в махалата зад хотел Славия.















Декември 07, 2012, 19:21:22
Отговор #1029

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Рекорда наистина беше много читав- матирана боя, но без ръжди, пусто, че не го снимах паркиран. С великотърновска регистрация е.