Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214390 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 24, 2012, 15:36:57
Отговор #1040

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
На Жулиетата и искат 1500 лева и има повредена помпа на съединителя. Не може да се кара така.

Декември 25, 2012, 13:56:07
Отговор #1041

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ако някой от тук вземе Жулиетата му подарявам помпа за съединителя ;)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 28, 2012, 11:58:19
Отговор #1042

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ето нещо вече доста рядко, една Хардтоп купе Мазда 626.
Кара се редовно, и седи пред един блок в Красна Поляна, близо до пазара там.  :)








Декември 28, 2012, 17:15:18
Отговор #1043

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много интересна и рядка наистина  >:D

Декември 28, 2012, 18:39:29
Отговор #1044

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Много интересна и рядка наистина  >:D
Абсолютно съгласен, но защо не я снима и отзаде?

Декември 28, 2012, 20:28:51
Отговор #1045

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, беше студено, и ме мързеше да слизам от колата, и да снимам и дупето.  :))
Иначе е скосена отзад и е хармонична на форма.
Ама е при тия двете коли бях пеша, та съм ги хванал отвсякъде.  ;D

Та ето една бебешко синя Ладичка 1500сС, която доскоро седеше дълги години, на украински номера.
Още се чудя това дали е ориг цвят за Лада.
А Пежото с големия люк, съдейки по надписите, е няква рядка лимитед версия- Индиана.  :))
И двете коли домуват в Дружба 2.

















« Последна редакция: Декември 28, 2012, 20:31:08 от USfan »

Декември 30, 2012, 18:06:45
Отговор #1046

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Днес имах щастието да видя и чуя на живо истинска оригинална Алпина Е21! Момчето си я кара като ежедневка и не мисли да я продава, понеже знаел истинската стойност на този модел. Съжалявам за лошата снимка, но е правена с телефон и срещу слънцето.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2012, 19:19:48
Отговор #1047

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Тази Алпина заслужава по-обстойно фото внимание  ::)
Жалко, че щом си говорил с момчето и си имал време да снимаш не си я заснел отвсякъде и с гръб към слънцето.

Декември 30, 2012, 19:41:00
Отговор #1048

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами снимах я малко преди да дойде собственика и точно в тогава ми се запълни паметта на телефона /новият китаец ми се счупи и в момента "временно" ползвам един ретро Ериксон :) /. Нямаше и как да я снимам от другата страна /не срещу слънцето/, защото там има дере... после си поговорихме съвсем кратко с човека докато качваше спътниците си и маневрираше за да обърне. Иначе колата не е в топ състояние, както личи дори от лошата снимка, но е съвсем оригинална - с двата ауспуха отзад, волан с логото на Алпина, кожен салон и т.н... а звукът е просто неописуем O:-)

п.п. за компенсация намерих няколко по-детайлни снимки на вероятно същата кола, обаче добре измита и с летни джанти 15" по време на тунинг шоуто през юни





« Последна редакция: Декември 30, 2012, 19:53:49 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 30, 2012, 22:20:58
Отговор #1049

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хм, Митак, ако позволи колегата ДМС, чакай малко да те пообразоваме на тема баварци, доколкото и аз съм информиран де, и доколкото и аз не допускам грешки.  :))

Та, ако е оригинална Алпина, е удряна някога отпред, понеже всички Баварци от модел 320 нагоре, и въобще 6 цил-те версии с тези каросерии /а даже и не само 320, ами и по-късните 318/, са били с по 4 по-малки кръгли фара.
А доколкото по-задълбочено съм чел и помня тогавашни тестове и снимки на тогавашни 1 ген 3 серия Алпини, които съм виждал, пак са били с 4 кръгли фара.
Имало е и версии с по 4 правоъгълни фара доколкото е била и модата такава в края на 70-те, ама никога предниците на тия Алпини не са били базовите с по 2 големи фара.

А мотора като е шестак ли е, с инжекция ли е?
Второ, това за което се хващаш, ауспусите.
Съдейки по задните ауспуси, така както ги гледам, са същите като на стандартно 323и.
Двете отделни генерации не са първи признак за Алпина версия, а просто на стандартно 323и.
Чудя се Алпините тогава обаче, дали са били пак с разделени тръби и крайни гърнета, или едно по голямо общо на тяхно място, по примера на по-големите баварци...  ;D

Освен това, дори да е било бодито като 323и, и с оригинални две отделни генерации, там, при 323, задната престилка оригинално е по-различна, и малко по-широко изрязана, отколкото тук изрезите за ауспусите се виждат.
Та тук тези изрези ми приличат на ръчно правени.

И още два елемента ме съмняват.  ;D
Задния гумен спойлер дебелия е типичен на стандартно 323и.
На Алпина мисля са по-други на форма, и твърди спойлерите задните.

И последния снимков съмнителен елемент-  :)) , колата на снимките я виждам да е със задни барабанни спирачки.
Което говори за стандартно 3 серия 1 ген.
Даже май и серийните 323 са бил със задни дискажи.
Но и да не са били, Алпините базирани на 3 серия, са със сигурност със задни дискови спирачки.
Така че се чудя дали даже и ориг 323и модел е баш тази кола.

Как да е, аз лично бих приел за оригинална колата, само ако по сверка на ВИН по регистрите на АСлпина клубовете, излезе че колата е оригинална Алпина.
Иначе дори и Алпина табелки да има както от производител, и те би могло да бъдат купени нови сега.
Иначе единственото, което мен ме кара да мисля, че колата е ориг Алпина, са фабричните тесни и високи Шеел седалки.
Но те са били слагани по поръчка и на стандартни 3 серия, по желание на 1-я собственик.

Та като заключение, аз лично смятам че колата е отн. добре направен фалшификат.
Вероятно добре направен в Германия, то е  ясно :)
Продават се и преди, и сега в Германия Китове с тия оптики, и са доста популярни, и ги има доста слагани.
Пък и най-вече, без значение колко е заможен собственика или не /а този съдейки по външния вид на колата, този няма да е някой Крез/, като се вземе предвид, че оригиналните Алпини от 1 ген на 3 серия сега са толкова ценни /струват често по-повече пари и от оригинални 6 серия Алпини да речем  :) /, няма човек със здравия си разум да кара редовно подобна кола по улиците, даже и да е най-големия доморасъл наш БМВ маниак.  :)
« Последна редакция: Декември 30, 2012, 22:47:48 от USfan »