Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1214210 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 30, 2012, 22:31:56
Отговор #1050

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Имам сериозни съмнения относно оригиналността на колата, най-малкото цялостният дизайн при алпина е много по-изчистен и дискретен, а и да кажем, че горе долу съм наясно с по-екзотичните БМВ-та в страната.Докато не видим какво има под капака само гадаем, но и аз мисля, че в случея говорим за нашарена 323-ка.

Декември 31, 2012, 13:00:13
Отговор #1051

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Възможно е, наистина не съм силен по баварците, но все пак мотора звучеше доста истински. Жалко, че нямаше как да го снимам, тогава познавачите сигурно щяха да познаят фалшификата, макар че мотор пък най-лесно се сменя :) Иначе колата наистина изглежда леко удряна челно, дори гумената лента на бронята липсва...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 31, 2012, 13:29:43
Отговор #1052

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 31, 2012, 13:40:21
Отговор #1053

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Една бройка за продан из пловдивските улици. На Славянска се намира по-точно ...


Декември 31, 2012, 13:52:59
Отговор #1054

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Една бройка за продан из пловдивските улици. На Славянска се намира по-точно ...


егати отвратителната кочина!!! а таблото им вътре е като на баба ми скрина ...

Декември 31, 2012, 15:02:36
Отговор #1055

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
....Та ето една бебешко синя Ладичка 1500сС, която доскоро седеше дълги години, на украински номера.
Още се чудя това дали е ориг цвят за Лада. .......

Оригинален е.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2012, 15:35:14
Отговор #1056

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Истината: :)
http://bmwinfo.com/pictures/00282.jpg

Същото БМВ имаше брат ми. Графит металик 323/без надпис Алпина/. До колкото си спомням 81-ва г. производство. Млад дихател, току се беше уволнил от казармата. Подвизаваше се за кратко в борческите среди и да не остане по-назад от другите си взе Баварец П 7771 - жълт номер. :))
Шестак редови, инжекцион. Предишния собственик сменил двигателя с по-нов, а оригиналния бил карбуратор.
С два отделни ауспуха, триспицов волан с надпис "М".
Мноо върви туй нещо! ама и много гори. Покара го 1-2г. Видя зор и го продаде. Взе си Шкодичка :))
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2012, 15:48:28
Отговор #1057

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Възможно е, наистина не съм силен по баварците, но все пак мотора звучеше доста истински. Жалко, че нямаше как да го снимам, тогава познавачите сигурно щяха да познаят фалшификата, макар че мотор пък най-лесно се сменя :) Иначе колата наистина изглежда леко удряна челно, дори гумената лента на бронята липсва...

Хех, Митко, те всички шестаци на БМВ по принцип си звучат доста истински.  :))
Но да откриеш разликата в нюансите само по звука, между изправен 323и, и такъв преработен на примерно 2,5-2,8 литра мотор от Алпина, наистина не мисля, че е реално постижимо.
Поне за всеки извън бившите майстори в завода на чичо Бовенсипен, или пък реставраторите дето баш сега Алпини правят.
Аз през живота ми, за толкова години, /а в течение на тия години, по разни стечения на обстоятелствата, не че се хваля,  :)) но съм виждал ама огромна бройка разнообразни всякакви екзотики/, съм мяркал на живо само 3 броя оригинални Алпини.
2 броя от тях базирани на 6-ти серии. Едната беше атмосферна в Германия, и другата Б7 турбо, в СН, и една Б10 битурбо в БГ.

Та с голямо насилване бих казал, че атмосферката Алпина 6 серия която съм виждал, Б9 или Б11 беше като означение, не помня точно, може би звучеше на празен ход по-накъсано, а ставаше накъсаността по-истерична на по-високи обороти, спрямо една стандартна 635/735 да речем.
Ама и това е примерно казано.  O:-)

А друг белег по който може тази 3-ка да се различи ако е на сток-база, от Алпина 3 серия, е наличността на ограничено приплъзване диф, каквито 323и нямат, и евентуално /тук вече не съм сигурен/, на ъпгрейднати или сменени скорости.
Които неща предполагам лесно ще се забележат, поне дифа, ако колата се види отдолу.

Разбира, най радикалната, и досега не спомената тук от мен разлика в Алпините на база 3, 5 и 6 серия, спрямо серийните баварци, е значимата преработка на окачването, и отпред и отзад. Специално 5 и 6 серия Алпини правените през 70-те, доста предхождат, и ранно мимикират промените в окачването, навлезли в лифтингосаната серия 5 през 1981, и лифтинга на 6 серия след 1982 год.
 Така че севриозен БМВ познавач, примерно по тези разлики, даце и да е недостъпен ВИН- на колата по разни прични за сферка, веднага може да каже дали колата е с ориг боди на Алпина, или само мотора и интериора са дрес-нати да преличат на такива.
Е, разбира се, след поредния удар или заради износеност, цялото окачване може да е конвертирано на стандартно такова, ама тогава пък, каква реално Алпина ще останала накрая от ази кола?  ;)

Иначе по-общо казано, на мен ми е изключително смешна манията на феновете на БМВ и Мерк, до каквото се докопат, с неистови усилия да го направят оптически да заприлича на Алпина или примерно АМГ.
Так повсеместен дребночел мерак,  :)) не го асоцииирам със сериозните примерно автоманиаци.
Според мен, една 323и или едно в124 300Е, са си съвсем чаровни машини дори и серийни, за да се превръщат винаги като има 1000 лв излишни, в нещо като Алпина, или пунти-500е.  :))

Иначе да, аз преди 20 и нещо години също получих първия си контакт с оригинално 323и.
Беше го внесла сестрата на един приятел, от Германия, та редовно се повозвах на него.
Беше резеда зелено, с люк.
Да, доста вървеше и според мен повече даже от по-късната междинка 323и.
Може би защото междинката беше по-тежка, и вероятно с по-дълги скорости.

А за цвета на Ладата, благодаря на Колегата Жоро 120 за яснотата.  :)
Щото си мислех, че само по-тъмното кралско синйо, и индиго-синйото, са го имали серийно Ладите през тези години.
« Последна редакция: Декември 31, 2012, 15:52:01 от USfan »

Декември 31, 2012, 16:03:30
Отговор #1058

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
...........А за цвета на Ладата, благодаря на Колегата Жоро 120 за яснотата.  :)
Щото си мислех, че само по-тъмното кралско синьо, и индиго-синьото, са го имали серийно Ладите през тези години.

Моля.
Мой съсед я докара от Мототехника с този цвят, та затова съм толкова убедителен в твърдението си :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 31, 2012, 19:01:13
Отговор #1059

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Хех, Митко, те всички шестаци на БМВ по принцип си звучат доста истински.  :))
Добре де, коригирам се тогава - собственикът или се правеше, че не знае или наистина не знаеше, че алпината му е фалшива. И аз като теб не робувам на снобария и бих я харесал дори да е обикновено 323, ама оня като се запъна - цените им в немското мобиле почвали от 15 х. евра...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.