Автор Тема: Youngtimer-ите в България  (Прочетена 1233321 пъти)

0 Потребители и 16 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 31, 2014, 10:54:42
Отговор #1890

Неактивен 80s dreams

  • Публикации: 46
Здравейте! Преди няколко дена имах път към ТУ-Варна и под Базар Левски, до паркингите на блоковете се натъкнах на този Mercedes 220. Изглежда е там от доста време но е в добро външно състояние.  Ето и снимки:

Октомври 31, 2014, 11:13:09
Отговор #1891

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Здравейте! Преди няколко дена имах път към ТУ-Варна и под Базар Левски, до паркингите на блоковете се натъкнах на този Mercedes 220. Изглежда е там от доста време но е в добро външно състояние.

Ти обясни ми къде го видя това "добро външно състояние"???

Колега, не го приемай лично или като упрек, но идеята на темата, както и за останалите е да се споделят наистина редки янгтаймери (в случая по темата) макари в окаяно състояние или много запазени и радващи окото не толкова редки.
Този Мерцедес W123, първо не е изобщо рядък в тази си версия, нито пък е в запазено и радващо окото състояние! Просто се изживявам в ролята на "класен ръководител" за да избягваме претъпкването на темите с всякаква плява. :)
Не е необходимо, първата 25-30 годишна кошница, която видим в ъгъла на някой паркинг, улица или депо за скрап да постваме тук, а да подбираме по критериите, които изброих по-горе. Аз също може би понякога се вживявам и снимам разни глупости от чиста симпатия, но наистина нека да ограничаваме такива боклуци като тази 123-ка и да подбираме нещата за тук.
Същото ми е мнението и за разграничаването на коя класика за коя тема е. В темата за янгтаймери принципно се приемат автомобили най-общо казано от ерата на '80-те години, но вече лека полека тези от първата половина на '80-те ще влязат в ретрото и ще разширят диапазона до средата на '90-те, където сега попадат нютаймерите :)
Просто нека внимаваме с тези неща за да не пълним с глупости форума!
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 11:20:14 от dan4oteto »

Октомври 31, 2014, 15:37:57
Отговор #1892

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Ти обясни ми къде го видя това "добро външно състояние"???

Ще пробвам аз да обясня - колегата може да е на половина от нашите години и да не помни времена, в които да видиш W123 в движение да е нещо нормално. За него тази машина може да изглежда доста "ретро" и въобще наличието й в каквото и да е състояние, да е нещо интересно. Освен това би трябвало да си видял не една и две реставрации, за да си наясно, че външният вид на колата въобще не е показател за цялото й състояние. Но ако колегата не е наясно с това, то не значи, че няма право да си даде мнението. За него това е кола в "добро външно състояние", което между другото не е далеко от истината. Всеки ден минавам покрай тази кола и действително, когато е валял силен дъжд и колата е "измита", видът й не е на изоставен автомобил.
По повод на критериите за "интересни", "редки" и т. н. автомобили - пак си е относително. За мен тази 123-ка не е интересна. Както написах по - горе, минавам покрай нея, дори съм я снимал, но не съм я пуснал тук, защото и аз си мисля, че не е кой знае колко интересна и не си струва труда. Но това е мое мнение. Ако за един е интересна, значи може да е интересна и за друг, което осмисля  публикуването на снимките й. За мен вълнение би предизвикала примерно една обикновена Škoda 105 / 120, която нито е рядка, нито е скъпа, нито е мощна.
И в тази връзка, аз бих насърчил  колегата да продължи да снима и публикува, каквото реши, че е интересно, аудиторията на форума е голяма и ще става все по - голяма. На който не му е интересно, пропуска съответния пост и с нетърпение чака нещо по - интересно.
Иначе има неща, които дразнят и мен - например пускането на едни и същи снимки в няколко теми. Или пък публикуването на големи снимки, които при малко по - бавен интернет или при ползване на телефон затрудняват доста разглеждането, особено ако са много една след друга.

Но за да не звуча и аз като "класен ръководител", пускам снимки на едно японче, подобно на това, което колегата беше снимал наскоро отново във Варна, но това сякаш е малко по - ново. И между другото, снимано е съвсем, съвсем близо до бялата W123-ка, дели ги едно баскетболно игрище:

   


Октомври 31, 2014, 18:38:11
Отговор #1893

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Абе хубаво е да има снимки.

Октомври 31, 2014, 20:50:29
Отговор #1894

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Мисля, че Дидо го беше пуснал преди:





Тоя ситроен стои там от много време и рядко го местят.





Това също е от ситроена:




Един много запазен на живо кадет кара го един дядо:





А тези все по-рядко ги срещам:
« Последна редакция: Октомври 31, 2014, 20:53:29 от simeon40 »

Октомври 31, 2014, 21:29:23
Отговор #1895

Неактивен Weldeddiff

  • Публикации: 88
Някой ако има повече информация за ситроена, нека сподели. Благодаря!   :P

Октомври 31, 2014, 23:12:17
Отговор #1896

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
реното е на мой колега и приятел, истинско атмосферно алпинче е :)

Ноември 01, 2014, 00:02:12
Отговор #1897

Неактивен simeon40

  • Публикации: 266
Weldeddiff освен да звъннеш на телефонния номер защото повече инфо от собтвеника надали ще ти даде някой, а и като си от София точното местонахождение надали ще ти е много полезно.

Механджията а като е атмосферно с какъв точно двигател е? С полусликовете отпред изглежда сериозна машинка.

Ноември 01, 2014, 22:39:00
Отговор #1898

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
90 и нещо коне е и е вървежно доста :)  има си и ролбар и други благинки, които чакат слагане... ще се свали малко отпред и т.н. 

Ноември 04, 2014, 21:38:28
Отговор #1899

Неактивен Daniel

  • Публикации: 302
Един Мерцедес 190 2.3 16v в Несебър, който стои там от известно време. Въпроса ми е дали е оригинален? Таблото е разграфено до 260.
И един De Lorean сниман от мой познат в Албена.
Rover 400 2.0 SDI '98 & 25 2.0 iTD '03
20T2N = Two litres of pure troublemaker!