Автомобили > Японски автомобили

Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)

(1/44) > >>

didotooo:
Made in:12.1984  First regitration in Bulgaria :1988
 
Рама: N:E15A-0606722   model:E-E15A TRHG
 
 engine:     SIRIUS G63B 4 цилиндъра 1997 куб.см (750 rpm празен ход)
 
 carburettor: Mikuni Solex Dual Port 28-32 DIDTA Carburetor
 
 HP:?
 
transmision: ELC 4 speed automatic  with ower drive KM 175
 
 
Body Color: Dark Blue / Color Trim: B21B76H43 23B 000 / Saloon Color: Dark Blue

Екстри:Climatronic,4 ел.стъкла,ел.огледала,автоматични чистачки според скоростта на движение и прибиращи се под предния капак,централно заключване,чупещ волан,прибиращи се огледала,4 дискови спирачки,плюшен салон,подлакътник на задните и предни седалки,врати без рамки,оригинално тонирани стъкла,осветление в краката.


Здравейте! През 2007_ма година взех случайно едно мицубиши,което в последствие се превърна в хоби  :)
Колата е правителствено изпълнение ,вкарана в България от японския посланник и ползвана като личен автомобил.Правена е за Япония (с десен волан ). Последния собсвеник я е карал без масло в мотора до блокирането му... Бяха го зарязали със спукани гуми и строшен страничен прозорец ... щяха да го пращат за вторични... Веднага ми грабна окото ,въпреки неугледния си вид.Баща ми разбира от коли  и направи в последствие основен ремонт на двигателя + шлайф на вала. Поради липса на лев от как съм я купил я покарах едно лято преди ремонта и до ден днешен си стои на двора... Преди 2 седмици купих един стандартен галант с който имат някои общи части по мотор и ходова част...Сменихме карбуратора , запалихме я оня ден ,даже я покарах ! Голям кеф ,страшна возия!  Направо събрахме погледите :)




dido1903:
Добре дошъл,колега.
Голяма машина е това - в прекия и буквалния смисъл.
Дай някакви снимки откакто е при теб ?

didotooo:
Здравей адаш! Това са снимки от преди няколко дена в първия ми пост.Направо ме е срам да я покажа как я взехме...


rsk:
Страхотно Mitsubishi, радвам се, че сте го подкарали вече!
Ела някой път до ретро клуба, даже ако може с колата - http://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1114.0.html
Ще ми е интересно да я видя наживо, рядък екземпляр е.

didotooo:
Благодаря! С удоволствие ще дойда на някоя от срещите! Но ще е след известно време ,че днес сваляме ,,мозъка'' на автоматика ... Изгуби задната предавка  и  новия карбуратор няма TPS , и компа на кутията трупа грешки и я вкара в save mode режим.. Заключени са скоростите и е активна само 3_та аварийна предавка. Пак си отворихме работа,но се надявам до 2-3 седмици да я изкараме на пътя ! Само автоматика не бяхме ремонтирали по тая кола...Така е като са я карали до скапване... Но пък удоволствието което ми доставя цена няма!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия