Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 84496 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 10, 2011, 19:02:18
Отговор #40

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
O Така е ,вече съм се убедил. Пък и не я правя колкото да я закрепя или да я продавам... Мисля да си я карам още много време.Искам да постигна заводския блясък и вид на боята и лака,а това знам ,че не е лесно.

Декември 01, 2011, 17:52:28
Отговор #41

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Напоследък постоянно ми се кара ,не мога се спра ,а с тоя разход бърка надълбоко в джоба:D Ама пък сега приятна изненада ! Бензина 2.33 как да не заредиш ?!?

Направих профилактика на стартера,не връщаше и стържеше от време на време. Сега е перфектен,заедно с него разглобих и резервния и него го ревизирах -имаше задържали четки. Тея дни ще сваля и алтернатора за една профилактика ,че да сме готови за зимата.Преди време помня ,че имаше едни платформи в цветния квартал до околовръстното ,но са ги махнали. Исках да кача колата и да я разгледам отдолу... Ама за сметка на това се поснимахме :D


Декември 02, 2011, 21:49:42
Отговор #42

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Щом ти се кара, ела да караш на Обиколката на Варна утре!

Декември 03, 2011, 01:01:35
Отговор #43

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
И аз смятам да идвам, въпреки че колата не е много за показване в този си вид :)

Декември 03, 2011, 10:00:35
Отговор #44

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много е зле външния вид и все още тръгвам на трета  :)) Без гърне съм ... тук таме на грунд ... Че ще дойда е ясно ,ама ще гледам и ще ви завиждам благородно за момента  ::)


Декември 17, 2011, 15:09:33
Отговор #45

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Намерих си диагностичната букса най-сетне и прочетох кода :

&feature=youtu.be

Декември 17, 2011, 15:33:33
Отговор #46

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Намерих си диагностичната букса най-сетне и прочетох кода :

&feature=youtu.be
Твоята за смяна ли е, ако трябва да се търси такава или с каквато друга може да се замени дай инфо и да търся с теб :)

Декември 17, 2011, 15:51:14
Отговор #47

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Проблема се решава радикално при тебе - СМЕНИ СИ БОБИНАТА! :)
Имаш я корозия по корпуса и някъде , я изтървало уплътнение, я пукнато по бакелита.
И най- лошото - пробив в намотките , температурата на маслото се покачва , налягането също и избива отнякъде.
Рядко е , но се случва  По принцип става всяка японска маслена бобина  за електронен транзисторен комутатор. Твоята е на DENSO.

                                                              Поздрави от Родопа планина , Кирил. :)     
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 17, 2011, 18:22:53
Отговор #48

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами то по принцип маслото изтече заради моята техническа некомпетентност  :)) Развих болта който не трябва да се развива :D
Иначе външно няма пробиви и си бачка .Тя е от донора (галант 1986 ) Сложих я за проба понеже когато е студена мотора прекъсва.
За това се чудя да долея ли, защото си е работеща по принцип или да си върна моята.

А относно проблема... Възможно ли е от кофти кабели да прекъсва и пуши синкаво сиво САМО когато е студена?!? Загрее ли няма грижи. Имам чувството че като я изгася и се оттича масло от някъде и после като я запаля след ден два и докато го изгори ми прекъсва... Сегментите са нови и по свещите няма масло.

Гледам има едно маркуче ,което от главата отива в бензиновата помпа (първата снимка).... Възможно ли е да попада през него масло и да го меша с бензина? Малко странно ми звучи това ама...

Другото което ми е интересно е ,че като свалих капака на въздушния филтър има едно черно филтърче ,което беше омаслено и под него има капало масло по кутията на филтъра... Видях че и то е свързано с маркуче към капака на главата(втората снимка).... Каква му е ролята?  Благодаря на всички за идеите :)


пп. Марто,кутията едва ли ще се наложи да я сменям,защото подлежи на ремонт по принцип.Евентуално тоя клапан ми прави проблеми,за който писах в раздела ,,Общ технически'' Но интересното е ,че тия дни при около 5 от 10 потегляния си изрежда скоростите както си му е реда....

Декември 17, 2011, 18:51:06
Отговор #49

Активен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
 Та за малкото черно филтърче - това е част от системата за вентилация на ...главата?
А за кабелите - от кофти такива прекъсва и студена, и топла . Съветвам  те ако имаш възможност , да ги подмениш , за да отсееш
проблема , чe с този синкав пушек......не ми се връзва да ти вкарва масло. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987