Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 84507 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2012, 10:25:35
Отговор #80

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вчера я измихме ,че я бях зарязал за известно време. Припалих я и комшиите ревнаха пак ,заедно с алармите по цялата улица  :))
Не беше сега момента ,ама не се издържаше да се кара така и вместо да дам пари по актове ,по - добрия вариант беше да я закарам да и сменят генерацията.
По пътя за сервиза ,точно след като заредих на бензиностанцията ,предна лява гума направо се разцепи... Така започна да съска.. помислих ,че нещо е станало с мотора...
 Та закарахме я до сервиза все пак,добре че бяхме на 300 метра от него. 
Майстора свали старата тръба ,която беше много зле .... Монтира новите тръби и гърне ,които са на 2-3 години и са супер. Сега е някаква ужасна депресираща тишина в купето и навън  :))
Метнаха резервната гума и я прибрах. Имах едни що годе добри гуми с джанти ,но изпускаха между джантата и гумата. Закарах ги да ги оправят и ги метнах в багажника.Днес ще ги кача ,че старите не стават за правене.


Януари 14, 2012, 19:24:03
Отговор #81

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Днес я закарах при един доста добър майстор на мицубишита. Замерихме компресията и се оказа ,че никаква я няма - 6 атмосфери и на 4_те цилиндъра! Абсолютно еднакво... Каза да си проверя правилно ли е зацепен мотора и да е е избягала центровката , сегментите дали не са се оказали менте... Относно горенето на масло ми сподели да си проверя вложките ,клапаните.... Пак ще се отваря мотора ,но май ще е напролет. Утре ще си видя зацепването... Доста може да са причините и не знам....  Минах и през един майстор на карбове ,но човека като го разгледа ,вика по-добре да не пипам нищо и се отказа  :))

Та докато чаках майстора пред сервиза му беше пълно с еклипси и галанти :) дойде едно момче с което се заприказвахме и ме пита каква ми е колата .Казах галант 1984 и той вика ,ми тя се продава една такава в доста добро състояние:) Казах му че тя е стандартния галант и няма много общо с моята ... и в тоя момент гледам отсреща точно тоя галант зарежда на газостанцията :))

Веднага отидох и се запознах с човека :) Колата е  на оригинална металик боя с страхотен блясък на слънце, нов съединител , круиз контрол ,климатик.... Човека се оказа фен на ретрото и ми обеща да се чуем тия дни - в гаража си имал нещо,което трябвало да видя ! Утре ще му звънна,че съм любопитен :)





Януари 14, 2012, 19:50:49
Отговор #82

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Супер, голям късметлия си, че си се запознал с други собственици на звяр като твоя. Дано и с мотора се случат нещата, но защо ще бавиш до пролетта ми е чудно?

Януари 14, 2012, 20:42:22
Отговор #83

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами сега в тоя студ баща ми не знам дали ще се навие да сваляме мотора пак долу. Другото е ,че сега събираме пари с приятелката ми за всекидневна малка икономична кола .... Не може само аз да карам :)
Пък последния път като го сваляхме стоя 3 години колата в двора и сега тамън я събрахме :( Ще го мисля ,но си трябват пари....

Януари 14, 2012, 22:54:21
Отговор #84

Неактивен Smooth_Dog

  • Публикации: 215
  • Делян Петков tlf-0899806094 Варна
Защо пък трябва да го сваляте за такъв ремонт, правете го на място. След като провериш ангренажа виж и хлабината на клапаните, не се хвърляй веднага на голямото човъркане, понякога проблемите са малки, а решенията лесни. Ако се чудиш нещо и ти трябва помощ- свиркай.
SUZUKI GSX 750 ES'83  ИЖ Планета'70, Jawa 50'65
https://www.facebook.com/M-J-Motors-610910035659939/?ref=hl

Януари 17, 2012, 19:50:06
Отговор #85

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Дидо ако търсите малка икономична градска кола препоръчвам ти Нисан Микра модела от 98 до 2002. Имах такъв направо са железни - много пъргави, здрави и икономични... :)

Януари 17, 2012, 21:10:05
Отговор #86

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Защо пък трябва да го сваляте за такъв ремонт, правете го на място. След като провериш ангренажа виж и хлабината на клапаните, не се хвърляй веднага на голямото човъркане, понякога проблемите са малки, а решенията лесни. Ако се чудиш нещо и ти трябва помощ- свиркай.

Ами ,то с моя късмет ... Утре почивам и ще проверя правилно ли е зацепен мотора ,клапаните са хидравлични мисля ,ще погледна и тях... Щом да няма компресия и на 4_те цилиндъра ,или клапани или сегменти... Когато ги сменяхме сложихме на Рик ,едни в червена опаковка ,но майстора оня ден каза че не били хубави и ако е в тях проблемата ,ще търся оригинални. Ако имаш колега някакви идеи за проблема споделяй,пък аз ще питам като я почна! Мерси!


Никич брат , Микрата е хубава и сравнително нова кола ,но няма лев за нея :) С малко намеса от моя страна ,мойта си хареса хонда сивик 5 ген..  Има ги хубавки за 1500-1800 лв. Пък е добра за първа кола  >:D  Предлагат ми да правя партия с едно момче от Сърбия за едно мицубиши сапоро 1988 ... Ще си реша мноого от проблемите , ще си сваля фарове,стопове , мигачи ,прозореца с вратата ,та даже всички врати и евентуално автоматика .... А за него да останат мотора ,ходова част и такива... Последно оня ден ми каза 300 евро да скачам,което е мноого добре като пари,но ....  >:D Много ме е яд и не знам какво ще стане,понеже това е златна възможност!

Януари 29, 2012, 01:36:21
Отговор #87

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Дидо, имам едно малко поощрително подаръче за теб - логото на ключодържателя се променя спрямо ъгъла на гледане:

Януари 29, 2012, 11:52:30
Отговор #88

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Перфектно е Насе , тамън ще и ходи :) Ключа е в детайла :)))))  И аз имам нещо за тебе - идеално  за студените зимни вечери  ;D Утре и вдруги ден почивам ,остави телефон на лични...Благодарим!

Януари 29, 2012, 14:57:09
Отговор #89

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Насе, днес ходихте ли да се пързаляте, Дидо да нямаш рожден ден, че Насето подаръци раздава?