Автор Тема: Mitsubishi Galant Σ HT Hardtop CS (1984)  (Прочетена 84828 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 29, 2012, 17:05:54
Отговор #90

Активен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Между другото съвсем скоро имам рожден ден   ;D 

А за пързалянето трябва да погледна в темата дали са насрочили дата .
Аз я изкарах баш в най-голямата виелица и така се попързалях ,че щях да се пребия  :)) 
Голямо шоу беше ,слязох до морска гара и вълните бяха потресаващи. Там беше спокойно за въртене ,отдавна исках да видя как се държи на сняг и лед за да няма изненади на пътя. Задницата е лека а отпред бяхме аз и брат ми... С малко по -висока скорост и задницата идва напреки  :D Но в трафика бях на тръни да не ме нацепи някой... Най-кофтито беше на един баир в квартала... Тръгнах с доста газ и по средата колата спря и тръгна надолу... добре ,че се усетих да я завъртя напряко на пътя ... удари се в бордюра и спря... Ако не я бях завъртял щях да отнеса един казан ,а след него имаше една малка пропаст в която щях да си разбия колата .... Изтръпнах направо  :-\  За капак чистачката се счупи, спуках отново предна лява гума и ми свърши бензина (тоя бензиномер трябва да го оправя)  Иначе по колата няма никакви други щети и следващия път ще си карам само в квартала в такова време  :D

Януари 29, 2012, 17:44:38
Отговор #91

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Малее, голяма простотия, хич да не беше излизал, като знаеш само колко пари и мъки хвърляш да я направиш, отиде то за едно пързаляне да я съсипеш >:D

Януари 29, 2012, 19:30:06
Отговор #92

Активен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така е да ,голяма глупост... Ама на мерак да карам на сняг ::)  Трябва да се организираме някъде на широко и безопасно място ,сещам се за паркинга на пикадили и бриколажа... ЩЕ стане голямо шоу да се повъртим и няма да има опасност да си изпотрошим машините.Да взема да пиша в темата аз в програмата за 2012 :))

Януари 30, 2012, 11:54:15
Отговор #93

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
едно време цирковата площадка беше такова място - на паркингите представи си ако някой не може да вземе някой завой, направо може да се озове на някой от щандовете в магазина  O0

Февруари 02, 2012, 22:16:19
Отговор #94

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Дидо, преглеждам ибей и има един продавач, който предлага нещо за мен, също и спирачни дискове за Мицубиши Сапоро и Галант, по - ранна година е от твоя Галант, но прегледай ги - ако ти вършат работа, може да направим комбина

http://www.ebay.co.uk/itm/BRAKE-DISCS-FITS-MITSUBISHI-SAPPORO-CELESTE-LANCER/190499688465?ssPageName=WDVW&rd=1&ih=009&category=9886&cmd=ViewItem#ht_610wt_1185

Февруари 02, 2012, 22:35:38
Отговор #95

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
малко ценни линкове http://www.sigma-galant.com/ и http://bad-sig.blogspot.com/
Дидо гледай тук тая сигма как е натоварена ;) [ Invalid YouTube link ]

Февруари 03, 2012, 12:29:12
Отговор #96

Активен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ники за сега дисковете са ми добре ,въпреки че искам да ги сменя и четирите. Но няма лев за момента за тях.... Така като ги гледам са същите... Всичко е до пари нали знаеш... ти твоите защо ще ги сменяш ? Зле ли са ?

Марто сигмата е брутална :) Мене също ме радва и галанта на Фибрианто - турбо 4х4 около 320 коня ...


Февруари 03, 2012, 13:07:17
Отговор #97

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Дидо , гледам че ще правиш бензиномер. Вчера правих на Нисан Блубърд( има такива 3 броя).
Скъсало се беше кабелчето на реостата на поплвавъка.
Провери си изправността на  веригата на уреда на бензиномера , като свалиш куплунга  от него , даваш контакт и с помощта на приятел
(да ти гледа уреда за бензина) окъсяваш последователно 2 та (ако има лампа за минимум бензин 3 -те) към маса.
Ако всичко е наред , на съответната жица уреда за бензина трябва да отклони докрай , а ако има и лампа (неизгоряла) - да светне.
 
Тогава проблема ти е в поплавъка , поздрави и успех! :) 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Февруари 03, 2012, 19:40:39
Отговор #98

Неактивен niki4

  • Публикации: 169
Дидо и аз съм на същото дередже с парите, само се облизвам...., но от този продавач исках да взема комплект съединител за 30 паунда - нещо, което сигурно скоро че сменям, а офертата е страхотна. Иначе дисковете ми, като купих Датсуна бяха много зле - криви и тънки. За нови с доставка 2 месеца ми искаха 130 лева. Проблема го реших при един стругар - пусна им вятър и се изгладиха, лошото е че останаха само около 6 мм - критичния минимум. В момента Марто помага с едни дискове от Германия за 10 евро.... :)

Февруари 03, 2012, 23:46:32
Отговор #99

Активен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Бензиномера отдавна се каня да го погледна,че редовно артисвам на пътя... Бях се отказал да го правя за момента ,понеже от мицу форума един колега ми спомена ,че гние реостата и няма оправия това... На мен не ми свети и лампичката въпреки,че работи.Същото беше и положението при донора... Явно им е слабо място.Все си мисля,че може да се оправи или да се пригоди от друга кола.Това което ме спира в момента е студа и липсата на канал.Но като се постопли поне малко ще вдигна задницата и ще направя тоя тест. Благодаря за инфото,дано и при мен да се окаже скъсана жичка...

Ники ,дано стане далаверата за съединителя,цената е мнго добра! Марто го чува немския и ще ти помогне с каквото може,аз още го мъча с моя джам и стоп :)))