Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 987642 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2018, 00:16:51
Отговор #1750

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Благодаря, не го бях гледал!

Януари 15, 2018, 07:03:22
Отговор #1751

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Потресающ материал !
Чел съм и съм се интересувал доста за бомбардировките и защитата на небето, но да чуеш разказа то първо лице е твърде въздействащо . И ненавистта ми към английската тлъста гад расте ли , расте .

Януари 15, 2018, 21:01:11
Отговор #1752

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Да,интересен материал.Ами то как да е иначе,то си е война.
Колега недей така с тлъстите! Те в кралския двор всъщност не са тлъсти. А всъщност точно там са замислени тези действия.А Българският Император Симеон II е рода с тях така че всъщност няма на кого да се сърдим.Ебанта м/у роднини не се брои за ебан.
« Последна редакция: Януари 15, 2018, 21:06:50 от хромовата_епоха »
Привет от рая.
Сатанаил

Януари 15, 2018, 22:43:30
Отговор #1753

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Потресающ материал !
Чел съм и съм се интересувал доста за бомбардировките и защитата на небето, но да чуеш разказа то първо лице е твърде въздействащо . И ненавистта ми към английската тлъста гад расте ли , расте .

Уинстон сигурно имаше предвид, тои е бил голем фен на нашето царство.  ;D

А и Джордж 6-ти не е бил дебел, па и какво ли е било решено от него.
Даже румунештиа крал Михаи, 20 годишен младеж тогава, е имал повече влиание на хода на ВСВ, от англииското кралско семеиство.
« Последна редакция: Януари 15, 2018, 22:48:07 от USfan »

Януари 16, 2018, 07:03:49
Отговор #1754

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
.А Българският Император Симеон II е рода с тях така че всъщност няма на кого да се сърдим.Ебанта м/у роднини не се брои за ебан.

Хах, това с Императора наистина ми хареса  :) Императорът-републиканец , преследващ имотите на интендантството ...
Както и да е, майната им на измислените роялитети , въпросът беше в гнусното поведение спрямо един от най-мирните участници във войната - а именно България. И още по-гнусничкото пиянде .

Януари 16, 2018, 18:51:20
Отговор #1755

Неактивен USfan

  • Публикации: 10848
Хах, това с Императора наистина ми хареса  :) Императорът-републиканец , преследващ имотите на интендантството ...
Както и да е, майната им на измислените роялитети , въпросът беше в гнусното поведение спрямо един от най-мирните участници във войната - а именно България. И още по-гнусничкото пиянде .

Според мен не си много прав.
БГ царствотот не е много мирен, а деен участник на страната на Оста в воината.

Доста коли и батардисва нашата воиска по време на окупациата на нашите нови 3еми, и грцки и србски партисани, че и не само партисани.
А англ. правителство, че и Сталин, фаворисират Тито, и грцките всекакви национални анти-Хитлер фракции.
Така че все некога англо-американците е триабвало да почнат да бомбат хитлеристкиа васал в региона- нашето царство и териториа.

Януари 16, 2018, 20:01:37
Отговор #1756

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Доста коли и батардисва нашата воиска по време на окупациата на нашите нови 3еми, и грцки и србски партисани, че и не само партисани.
Това е абсолютно вярно - имам информация от първа ръка. Моят баща /лека му пръст/ като младеж е бил в окупационния ни корпус в Беломорска тракия и се е нагледал там на извращения от наша страна. За малко е избегнал дори смъртна присъда от военния съд поради непълнолетие - посегнал е на висшестоящ офицер, за да му попречи да вземе насила хляба от едно гръцко дете! Това разбира се не оправдава англо-американските бомбардировки върху мирното население у нас.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 16, 2018, 21:08:10
Отговор #1757

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Това е абсолютно вярно - имам информация от първа ръка. Моят баща /лека му пръст/ като младеж е бил в окупационния ни корпус в Беломорска тракия и се е нагледал там на извращения от наша страна. За малко е избегнал дори смъртна присъда от военния съд поради непълнолетие - посегнал е на висшестоящ офицер, за да му попречи да вземе насила хляба от едно гръцко дете! Това разбира се не оправдава англо-американските бомбардировки върху мирното население у нас.
Митко , едва ли е бил висшестоящ офицер . По скоро е бил някой висш подофицер , от тях са най големите мизерници
във войската ни, но и организатори в критични моменти . Офицер висш или низш  , не би сгазил честта си за парче хляб , имайки
предвид  И отговорността  , която носи.

Това е инфо от първа ръка - покойния ми дядо е бил висш офицер в окупацонния корпус в Гърция.

Но да вземеш парчето хляб , и то от дете .....във всички аспекти се нарича ГРЯХ и то много голям . Затова не войнското и уставно
наказание , което е трябвало да понесе( но не е понесъл мизерният подофицер ) е справедливостта в случая.

Люси , кротки овце във ВСВ сме били. Румънци , унгарци и хървати много добре знаеш какви са ги вършили на Източния фронт
, дори италианците като първи съюзници на Оста са били доста по -човечни.

Темата се изкриви доста.


 
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 16, 2018, 22:36:39
Отговор #1758

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Съгласен съм - и за изкривяването на темата, и за фактическото участие на българската страна, особено в окупацията на Гърция.
Ставаше дума по-скоро за реални военни действия, такива , каквито има примерно Италия във войната и с Гърция. България, колкото и ощетена да е от редицата исторически обстоятелства преди това не предприема почти никакви , ако не греша дори нулеви военни действия. Правилно е определението "васали" на Германия в службата и на логистика и транзитен коридор за окупация. И впоследствие в ролята и на окупатор по волята на Германия. Изстъпленията са предмет на съвсем друг аспект от войната, естествено без нотка на подценяване или загърбване. Но методичното "бомбене" спрямо по-скоро невоенните действия на България си е направо несравнимо.

Януари 16, 2018, 23:10:33
Отговор #1759

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Преди много века Кубрат е обявен и признат от всички тогавашни владетели за Император на България. Българската Империя съществува до ден днешен и е една от малкото останали от векове. Всеки който стане цар на Българите е Император.
Привет от рая.
Сатанаил