Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 985210 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 23, 2018, 21:57:48
Отговор #1790

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Каква ирония ...
Випуск 95-96 танкова рота, прословутия УРКО начело на школата.
После Асеновграското поделение . Виденовата зима, плач и вайкане сред офицерството, старшината чупи печката и 200 школници спят на студено, за да краде нафта. Механик водачите и цялата паплач около ГСМ-а крадат гориво неприкрито .
Какви БЕЗславни времена ...

Януари 23, 2018, 22:43:14
Отговор #1791

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Имах честта да работя със цели 7 ,,фазана'' :)) C:-)

п,п. Модерирайте темата зад портала , хахахххх
« Последна редакция: Януари 23, 2018, 23:10:51 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 23, 2018, 23:27:59
Отговор #1792

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
И аз съм випуск 96, само че от кашимерията. Урко бе шефа, обаче имаше един още по-страховит заместник-шеф с тотлебенски мустаки по прякор "катерицата", ама не помня вече истинското му име :) Най-кофти спомен за мен е изгарянето на войниичетата в камиона на околовръстното и последствието за нас - отлагане на клетвата и отмяна на домашния отпуск свързан с нея. Тогава разбрах и значението на ШЗО = школници, забравете за отпуските...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 24, 2018, 01:33:10
Отговор #1793

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Каква ирония ...
Випуск 95-96 танкова рота, прословутия УРКО начело на школата.
После Асеновграското поделение . Виденовата зима, плач и вайкане сред офицерството, старшината чупи печката и 200 школници спят на студено, за да краде нафта. Механик водачите и цялата паплач около ГСМ-а крадат гориво неприкрито .
Какви БЕЗславни времена ...

Я, били сме релативно близо, само с лека разлика от 6-7 години в пространствено-времевия континуум. :D
Аз 2-та ми пълна /бях последния истински 2-годишен набор/ година, от есен 1989, до края на лято 1990, също се разквартирувах недалеч от Пловдив.
Станах като старшина-школник шеф на Автомобилната служба в Медицинския склад към 2-ра армия, намиращ се в селото на цар Киро- Катуница /който тогава по времето на още здравата Стопанска Милиция, начело на и барабар с абс. цялата си рода, само без снахите, гниеше в затвора за кражби на сребро от фотофабриката в Пловдив/.

А аз 2-та година имах не 1 ами 2 коли, )) на лично мое разположение, със сменящи се по мой избор шофйори ефрейтори.
По-новата и рахлопаната бе УАЗ 469, а по-старата, но по-стегнатата, бе Текезесарка ГАЗ-69 с 2 врати /не бе сега по-ценната командирка с 4 врати/.
Имах и още няколко подчинени воиници шофйори на ЗИЛ 130-ки, които взеха да крадат бензин по времето на 1-та петролна криза, пролетта на 1990.
В началото ги гонех да го връщат обратно бензина, ама ми омръзна да не си доспивам да ги дебна всяка нощ, и от...ах да им обръщам внимание.

Иначе и мен за малко да ме разжалват от Сержант-школник надолу на Младши, лятото на 1989, като кандидатствах /неуспешно/ във Военноморското във Варна.

Тогава в рамките на 24 часа ме хванаха военни патрули 2 пъти за самоотлъчка- преден ден вечерта на дискотека на Златните на бар Меча Поляна /как па се домъкнаха комендантските там C:-) / и на следващия ден на плаж на курорта Дружба на минералния басейн /и там пак как се домъкнаха, мамка им >:D /.
Ей тия Комендантстките на Варна големи педе...си, нямаха спиране тогава.

Та, като се върнах в ШЗО/то през август след Изпитите във Морското, аха да ме разжалват за самоотлъчките.
Ама цар Туба /брех, как се казваше нашия дебел полковник на автобаталиона/ вместо това, ми даде 10 дена арест.
Но и тях не лежах, че скоростно ме пратиха в караулна рота /обикновено неприетите кандидатствали ги огряваше караулна рота в ШЗО-то/, да пазя Дисципа, до клетвата на младите фазани.
И така и си откарах до Ноември в Школата, и после отидох във 2-ра Армия в село Катуница.

Славни времена.
А и покрай градските отпуски, дето си ги изкарвах на Пловдив на Главната, и на басейна на Новотела, оттогава помня и Пловдичанките, най-хубавите жени.  :)
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 01:43:53 от USfan »

Януари 24, 2018, 10:05:41
Отговор #1794

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Урко и аз го знаех, 94-95, 100 мм противотанково за право мерене
we all have wings, but some of us don't know why

Януари 24, 2018, 11:33:26
Отговор #1795

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Нещо много се отклонихте от темата, ако ще пишем за родната казарма, то поне да е подплатено с архивни снимки. Аз за съжаление май нямам такива с бойна и автомобилна техника около мен, въпреки че като школник съм се возил на доста ретро вече по днешните представи машини, като Прага V3S, Зил 131, Газ 66 виетнамка, Уазки... а също съм бил старши на някои от тях, т.е в кабината а не в каросерията :) За съжаление тогава все още нямаше удобна цифрова техника пък и поделението, в което бях разпределен след школата се водеше секретно, затова и снимковия материал е доста оскъден.
« Последна редакция: Януари 24, 2018, 13:00:29 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 24, 2018, 12:51:04
Отговор #1796

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, фамилията на цар туба май беше Захариев.

ПП - че се отклонихме е много вярно, то си имаше тема за казармата, и вероятно всичко това накрая ще се озове там.

Януари 25, 2018, 08:29:19
Отговор #1797

Неактивен генерал

  • Публикации: 178
Темата за казармата е неотклонима и вечна. Независимо , че сега не се служи, тези които са минали през нея си я спомнят и преобладаващо - само добрите и смешни неща. Най-вече издънките...Относно НШЗО - постъпих там 1971 г.-радиотелеграфист - първи район - с най-много началници. Ако има някой набор - да пише. Такава тема  /за НШЗО/ има много развита във форума "На лов".

Януари 25, 2018, 09:42:09
Отговор #1798

Неактивен генерал

  • Публикации: 178

Две моторизирани баби, едната от които е моята.

Януари 26, 2018, 22:59:09
Отговор #1799

Неактивен 6100

  • Публикации: 20
Не е ясно къде точно е това в Смолян, но ако се вярва на надписа на снимките, е там:

Не се виждат и хората на снимките, но поне на първата вероятно е този:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B8%D0%BB%D1%85%D0%B5%D0%BB%D0%BC_%D0%9B%D0%B8%D1%81%D1%82