Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 973767 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 03, 2020, 01:17:55
Отговор #2130

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Не е ли "Цар Борис Трети?".
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 03, 2020, 18:44:13
Отговор #2131

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Може би е Bel Air, а това зад трамвая е DKW Junior.

Това е W198 300SL Roadster

Точно така, дългия преден навес пред предните гуми на 300 СЛ, не може да се сбърка спрямо по-късата предница на 190СЛ, а леко загатнатите конска глава фарове, говорят че това е точно по-късната Роадстер версия.

Жълтата кола с друго-цветната странична лента ми прилича на Симка Шамборд, или нещо подобно.

А сивия Ягуар е само и единствено Мк 2, и предвид на цвета, ако е с БГ номера, е колата която сега и от дълги години има бившия председател на БАК- Орлин Лилков.














Юли 07, 2020, 23:02:52
Отговор #2132

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
София


Юли 07, 2020, 23:52:25
Отговор #2133

Неактивен Котков

  • Публикации: 661
« Последна редакция: Юли 08, 2020, 00:00:57 от Котков »
They call me Polski Fiat 125p 1975r

Юли 08, 2020, 00:39:10
Отговор #2134

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
     Снимката с Халите трябва да е по времето, когато Стефан Софиянски беше кмет, защото тогава започнаха да ги ремонтират.
     Както е известно, той е евреин и фирмата, която закупи халите също е еврейска.Бати съвпадението! >:(
   Тъй като релсите на трамвая пропадаха под нивото на паважа, като завалеше дъжд и след него също, като минеше трамвая и се накланяше ту наляво, ту надясно и пръскаше здраво. Затова изчаквах да мине трамвая, та да мина и аз.Иначе дрехите стават на кал. :-\

      Преди няколко дни срещнах човек, който ми каза, че Халите са били продадени на стойност, 400 пъти по-ниска от пазарната по това време, но на делото срещу кмЕто не са могли да го осъдят, защото формално законът е бил спазен. Явно С.С. се е съветвал дълго с адвокати, преди да започне продажбата. Това, ако бяхме нормална държава, досега да са го застреляли на улицата. Ама народът спи.

https://www.paragraph22.bg/22-analizi/read/purvoto-delo-sreshtu-stefan-sofiianski-vleze-v-suda
« Последна редакция: Юли 08, 2020, 01:07:26 от bomber »
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 08, 2020, 09:57:35
Отговор #2135

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
      Преди няколко дни срещнах човек, който ми каза, че Халите са били продадени на стойност, 400 пъти по-ниска от пазарната по това време, но на делото срещу кмЕто не са могли да го осъдят, защото формално законът е бил спазен. Явно С.С. се е съветвал дълго с адвокати, преди да започне продажбата. Това, ако бяхме нормална държава, досега да са го застреляли на улицата. Ама народът спи.

https://www.paragraph22.bg/22-analizi/read/purvoto-delo-sreshtu-stefan-sofiianski-vleze-v-suda

Не точно по темата, но СС кара дърта кафява седмица в перфектно състояние с леки забележки по задния капак и допреди няколко месеца често пъти спираше на инвалидното място пред къщата на ВБ на ул. Славянска без много много да му пука или пък пред офиса на измислената си партия в бус лентата малко по-нагоре по бул. Васил Левски. Въобще не му дреме :)

Юли 08, 2020, 18:43:57
Отговор #2136

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Не точно по темата, но СС кара дърта кафява седмица в перфектно състояние с леки забележки по задния капак и допреди няколко месеца често пъти спираше на инвалидното място пред къщата на ВБ на ул. Славянска без много много да му пука или пък пред офиса на измислената си партия в бус лентата малко по-нагоре по бул. Васил Левски. Въобще не му дреме

Не е кафява. Бордо металик е, или по скоро някакъв Брик цвят /керемида/.
От над 15 години я кара, а 732и или 735и е модела, даже и стария и регистр. номер беше 0732, или нещо подобно.

Паркира често на аванта и пред дискотеката Ялта.
Все пак, и това, да го кажем- помещение, беше уредено от него да го купят тогавашните му по негово време арендатори, както и разни много други обекти тогава де, така че сигурно си ползва посмъртно там по тия места привилегии. ))

А като стана въпрос за Софиянски и далавери, вкл. и с дискотеки, аз напр. по времето на предишния кмет- Янчулев, пък бях за кратко, някъде 2-3 години, още като студент, ко-арендатор на дискотеката в културния дом в тогава село, сега квартал- Божурище.
Нагласил се бях да ставам местен селяк  ;D , и да придобия това соц-сградно творение, ама по времето на Софиянски някакъв негов човек я купи, а на мен не ми подновиха договора за наем.
Така че оттогава, и еврейчета, и Софиянски, хич не ги обичам принципно. )

Тия снимки са от София, но който е живял от нач. до средата на 90-те в Божурище, сигурно помни моите два тогавашни еднакво сини Бенца купета- в114 250 СЕ и с123 280 С, които редовно по онова време паркирах пред сградата на Културния дом в Божурище.
Видимото зеленото Японка купе, беше на моя ко-аредатор, едно с123 280 СЕ.
Накарах го след като придобих моите две сини, и той да си вземе едно такова подобно Бенц купе, че да си движим стилно в пакет.  O:-)

И ето пак една странична лека връзка с топика за на Софиянски баварката, но показателна за избора на кола за стиснат евреин като него.
Моя тогавашен ортак, имаше преди това зелено японка Бенц купе, подобна 7-ца от най-старите седми серии, като на Софиянски, само че от най-посл. лифт от след 1983 год, и с базовия 728и мотор.
Много държелива излезе тая седмица на моя човек.
Тоя си я внесе веднага като паднаха митата, в 1990 год, още само 5 годишна /бе от последните от 1985 производство/.
Купи я на на под 200 000 пробег минати за само 5 години, и той и навъртя още 130 000 от 1990 до 1995 година.
Като стана баварката на 330 000 км, той като я прададе.
Но колата нямаше никакви проблеми, нито хлопаше, нито синееше, всичко и работеше, вкл. и редкия за тия и години АБС.
Железни коли правеше БМВ от 60-те до 80-те, особено тия им с 6 цил. мотори, няма спор.





« Последна редакция: Юли 08, 2020, 18:59:38 от USfan »

Юли 08, 2020, 19:42:13
Отговор #2137

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не е кафява. Бордо металик е, или по скоро някакъв Брик цвят /керемида/.
От над 15 години я кара, а 732и или 735и е модела, даже и стария и регистр. номер беше 0732, или нещо подобно.

Паркира често на аванта и пред дискотеката Ялта.
Все пак, и това, да го кажем- помещение, беше уредено от него да го купят тогавашните му по негово време арендатори, както и разни много други обекти тогава де, така че сигурно си ползва посмъртно там по тия места привилегии. ))

А като стана въпрос за Софиянски и далавери, вкл. и с дискотеки, аз напр. по времето на предишния кмет- Янчулев, пък бях за кратко, някъде 2-3 години, още като студент, ко-арендатор на дискотеката в културния дом в тогава село, сега квартал- Божурище.
Нагласил се бях да ставам местен селяк  ;D , и да придобия това соц-сградно творение, ама по времето на Софиянски някакъв негов човек я купи, а на мен не ми подновиха договора за наем.
Така че оттогава, и еврейчета, и Софиянски, хич не ги обичам принципно. )

Тия снимки са от София, но който е живял от нач. до средата на 90-те в Божурище, сигурно помни моите два тогавашни еднакво сини Бенца купета- в114 250 СЕ и с123 280 С, които редовно по онова време паркирах пред сградата на Културния дом в Божурище.
Видимото зеленото Японка купе, беше на моя ко-аредатор, едно с123 280 СЕ.
Накарах го след като придобих моите две сини, и той да си вземе едно такова подобно Бенц купе, че да си движим стилно в пакет.  O:-)

И ето пак една странична лека връзка с топика за на Софиянски баварката, но показателна за избора на кола за стиснат евреин като него.
Моя тогавашен ортак, имаше преди това зелено японка Бенц купе, подобна 7-ца от най-старите седми серии, като на Софиянски, само че от най-посл. лифт от след 1983 год, и с базовия 728и мотор.
Много държелива излезе тая седмица на моя човек.
Тоя си я внесе веднага като паднаха митата, в 1990 год, още само 5 годишна /бе от последните от 1985 производство/.
Купи я на на под 200 000 пробег минати за само 5 години, и той и навъртя още 130 000 от 1990 до 1995 година.
Като стана баварката на 330 000 км, той като я прададе.
Но колата нямаше никакви проблеми, нито хлопаше, нито синееше, всичко и работеше, вкл. и редкия за тия и години АБС.
Железни коли правеше БМВ от 60-те до 80-те, особено тия им с 6 цил. мотори, няма спор.






Баси и шейховетете O:-) O:-) O:-)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юли 14, 2020, 01:42:14
Отговор #2138

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
София


Юли 14, 2020, 09:37:02
Отговор #2139

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Точно срещу СУ пред Ялта, откъдето е снимано е имало павилион, в който по времето на социализма е работила леля ми.
Измежду българските стоки, които съвсем нормално са се търгували са продавали кубински пури и ром.
Братски страни - какво да се прави :)