Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 987217 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 11, 2020, 12:22:26
Отговор #2180

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Това някай разпознава ли го къде е?
Според мен е над моста посока Люлин.

ул. "Николай Коперник", преди пресечката с ул. "Гео Милев".

Септември 11, 2020, 13:49:38
Отговор #2181

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
ул. "Николай Коперник", преди пресечката с ул. "Гео Милев".

Абсолютно вярно....и е снимано от двора на църквата.
А ако някой някой го интересува - църквата е там защото на мястото на зала Фестивална и стадиона са били слатинските гробища!

Септември 11, 2020, 14:06:51
Отговор #2182

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Благодаря! :)

Септември 11, 2020, 16:44:48
Отговор #2183

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
София



Това би трябвало да е Цариграско шосе /тогава бул. Ленин/, преди разширяването му с по 3 ленти във всяка посока - помня, че го правиха когато бех съвсем малък в средата на 70-те г. някъде.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 11, 2020, 21:20:19
Отговор #2184

Неактивен USfan

  • Публикации: 10847
Малко снимки от Фейса на софийски мотори и мотористи, от златната епоха на волния рокерски живот- 1987-88 година.

На първите снимки се вижда една авангардна Сузуки Катана ГТХ 650, която беше рядкао кардан версия, и от която в София имаше тогава само 2 еднакви бройки.
Не тая, а другата Катана, която имаше присадени спойлерче-слюда и човка отдолу, беше мотора дето най-съм се возил и карал на аванта тогава в тоя период, понеже беше собственост на един съсед и приятел.

По онова време допреди 1990 год. нямах собствен мотор още, и докопвах и карах с книжка за мотопед :))  каквито мотори успея да изкопча от познати и приятели мотористи.
От Симсони и нови ЕТЗ 251, през силни Микуни-карб Ижовки 350, през малолитражки 1 цил.Ямашки 125 и форсирани до 16000 оборота 4 цил. 250 Фейзъри, та до Р80-ГС Париж-Дакар боксери баварци, Кавита ГПЗ 900 Р от Топ Гън филма, и 6 цил. Хонди СВХ 1000.

Тогава кражби нямаше, и хората си разменяха возилата, съвсем на ентусиастка база, без проблеми.
Е, освен някой ако не удареше или повредеше чужд мотор от некадърност.
Но каквото пробвах, за мой късмет и чест, го връщах без нито едно падане или одиране. O:-)
































Септември 12, 2020, 01:38:16
Отговор #2185

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Това би трябвало да е Цариграско шосе /тогава бул. Ленин/, преди разширяването му с по 3 ленти във всяка посока - помня, че го правиха когато бех съвсем малък в средата на 70-те г. някъде.

На мен ми прилича на бул.Цар Борис Трети - от Пирогов към кв.Княжево.
Някой разпознава ли автобуса като марка?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 13, 2020, 02:30:00
Отговор #2186

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
ул. "Николай Коперник", преди пресечката с ул. "Гео Милев".

Реално това долу е "Гео Милев" и кръстовището, което сега е регулирано със светофар, а вдясно е едно паркче под църквата, която е срещу зала Фестивална. Сега това голямо пространство срещу парка и преди Фестивална е яко застроено с нови блокчета и един странен хотел.

Това би трябвало да е Цариграско шосе /тогава бул. Ленин/, преди разширяването му с по 3 ленти във всяка посока - помня, че го правиха когато бех съвсем малък в средата на 70-те г. някъде.


Да, по блед спомен в описанието на снимката пишеше, че е именно "Цариградско шосе".
« Последна редакция: Септември 13, 2020, 02:34:34 от dan4oteto »

Септември 13, 2020, 15:14:15
Отговор #2187

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Малко снимки от Фейса на софийски мотори и мотористи, от златната епоха на волния рокерски живот- 1987-88 година.

На първите снимки се вижда една авангардна Сузуки Катана ГТХ 650, която беше рядкао кардан версия, и от която в София имаше тогава само 2 еднакви бройки.
Не тая, а другата Катана, която имаше присадени спойлерче-слюда и човка отдолу, беше мотора дето най-съм се возил и карал на аванта тогава в тоя период, понеже беше собственост на един съсед и приятел.



]

Катаната е на мой приятел , карал съм я и с нея ми е първото падане  с 5 км. час :))
Част от снимките са на кафето на колелото на трамвая при басейна Спартак

Септември 15, 2020, 00:52:23
Отговор #2188

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
София


Септември 15, 2020, 01:28:37
Отговор #2189

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Впечатление ми правят някои неща:

1.Опела е с австрийското знаме на калника.
2.Икаруса е с широки подвижни стъкла, къса версия, която е рядка. Вероятно е бил произведен не за нашата страна.
3.Номерата на задния панел на автобуса.
4. Вдясно има трамвай.Не си спомням там да е имало такава линия. Това ми е най-странното.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!