Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 989172 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2020, 22:39:00
Отговор #2250

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Ето как изглежда кръстовището сега - явно старите дървета са отрязани и са засадени нови... малко ми се губят спомените, но възможно е до 80-те г. да е имало тролейбусна мрежа и по тази улица. По принцип колелото на Сточна гара беше крайната спирка за някои линии.


Да, преди няколко дни минах от там по работа, но Московска като цяло ми е приятна и тиха уличка в центърът на София и обичам да се разхождам от там, когато съм за някой друг ден из столицата. Като ми попадна тази стара снимката с аналоговото сегашно изображение, си казах, че трябва да я пусна тук като загадка :) Просто съм много приятно изненадан, че толкова много хора я познаха :D Аз съм търновец и не живея в София, но си мислех, че видното от снимката е доста оскъдно за познаване :D


София

« Последна редакция: Октомври 25, 2020, 22:43:07 от dan4oteto »

Октомври 26, 2020, 00:09:25
Отговор #2251

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
София

Направо ви признавам, ако познаете коя е тази улица :)



Вдясно се чатат имената на улиците.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 26, 2020, 00:16:35
Отговор #2252

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Вярно, че е "Мария Луиза", а жълтата сграда вече е зелена

https://www.google.bg/maps/@42.7002998,23.3225272,3a,75y,323.37h,91.83t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9FaP2Kc6QvBURzrq6CGfJg!2e0!7i16384!8i8192?hl=bg


Много красива мотриса!

Не съм сигурен, че е при халите.Трамвайната линия завива в такъв случай към централна баня, а там не знам да е имало такъв завой. Но, може.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Октомври 26, 2020, 00:47:50
Отговор #2253

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
Не съм сигурен, че е при халите.Трамвайната линия завива в такъв случай към централна баня, а там не знам да е имало такъв завой. Но, може.

Остави това, виж сградите ... абсолютно същите са си и сега. Няма по-добър ориентир при такива снимки от сградите ;)

Октомври 26, 2020, 08:17:44
Отговор #2254

Неактивен Херман

  • Публикации: 28
Вдясно се чатат имената на улиците.


Аз лично, не мога да разчета имената на улиците.

Но, на мен не ми и трябва, тъй като живея на около 300 метра от това място и много често съм минавал оттам.

Освен това, няма друго подобно кръстовище, по целия тогавашен маршрут на тройката.






Октомври 26, 2020, 09:29:52
Отговор #2255

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Това е пред офиса на Бай Васо :)
Моето любимо място за паркиране по едно време.
Хем те пазят неговите момчета, хем патрулката.
Само те гледат малко подозрително докато мъкнеш вечер торбите  C:-)

Октомври 26, 2020, 09:34:06
Отговор #2256

Неактивен Херман

  • Публикации: 28



А, това е снимка на кръстовището при Халите, където се вижда и завоя на релсите вдясно в посока Лъвов мост.(в отгово на bomber)



Октомври 26, 2020, 10:01:06
Отговор #2257

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Това е пред офиса на Бай Васо.
Моето любимо място за паркиране по едно време.
Хем те пазят неговите момчета, хем патрулката.
Само те гледат малко подозрително докато мъкнеш вечер торбите.

Ха, всъщност бай Васо в БГ ъндърграунда е едно друго известно, и да го кажем- оперативно интересно лице от съвсем близкото минало, но не се намираше на Московска, а в Перник. ))

А там отпред до офиса на Божков, или малко по-нагоре по Московска, доста отдавна вече, но няколко години подред паркираше на улицата едно доста новичко за тогава син металик Мазерати Купе- 3200 или 4200 ГТ. Не е било сигурно на Божков, а на някой живеещ там в тия блокове нагоре към общината, предполагам.

А по в преките встрани живееше един зъботехник арменец, който търгуваше с ретроколи.
От него си купих тъмносиния ми Голфа 1-ца кабрио, в 2005 някъде.
Той по едно време имаше цели 3 броя 1-ци кабрио, от по-късните Карма едишъни с дебелите брони, както и една Ланча Бета купе 2000 ИЕ, тъмносиня.
И тия всичките коли имаше навика да ги реди една след друга на Московска, в диапазона от офиса на Божков, та нагоре чак до Общината.

В 2003-2006 някъде, там си държеше колите зъботехника.
Как се оправяше наличната поне от 2005 год. там синя зона, не знам.
Сигурно на всичките е извадил годишни паркинг-стикери по местодомуване, на името на разни роднини.
« Последна редакция: Октомври 26, 2020, 10:06:46 от USfan »

Октомври 26, 2020, 10:34:04
Отговор #2258

Неактивен Alex4real

  • Публикации: 101
Не знам за пернишкия бай Васо, ама този централния винаги, абсолютно винаги като сме се засичили на улицата не само на ул. Московска ме поздравяваше я с усмивка, я направо с добър ден.



Този прекрасен голф понякога стои на съседната пряка - сигурно за него говориш.

СААБ-а зад него също е в доста добро състояние.

Въобще там винаги има нещо интересно.

Октомври 26, 2020, 11:22:47
Отговор #2259

Неактивен USfan

  • Публикации: 10849
Не знам за пернишкия бай Васо, ама този централния винаги, абсолютно винаги като сме се засичили на улицата не само на ул. Московска ме поздравяваше я с усмивка, я направо с добър ден.

Този прекрасен голф понякога стои на съседната пряка - сигурно за него говориш.
СААБ-а зад него също е в доста добро състояние.
Въобще там винаги има нещо интересно.

Ее, то изпечените хъстлъри са винаги добре възпитани. Никой от тях не е с външно поведение примерно на люлински тарикат.  :))

Да, този тюркоазения късна 1-ца бе на зъботехника, но мисля, че го продаде на един тамошен негов съсед, и затова там седи още.
А аз взех от него този тъмносиния металик, дето е тук в сниман в пакет с Мустанга ми Фокси 5.0 ГТ кабрио, дето дебютира в тази му Аеро версия почти по едни години с Карман едишън 1-цата.
А един пък тъмнозелен металик 1-ца кабрио, пак с тия големите престилки-брони, купи от него колегата Методи от БАК Ретро.

Иначе Сааба отзад не е лош, ама е пост- 1993 Опеловата база.
Ако беше някой примерно Класик 900, щеше да е готско да е във времево издържан пакет с Голфа.



« Последна редакция: Октомври 26, 2020, 11:30:04 от USfan »