Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 988800 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 05, 2020, 00:13:46
Отговор #2290

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
То това на Люси е като в една поредица по Дискавъри   Асоциации, почваха от парната машина и се стигаше до най-крайната звезда от Млечния път :)))
Чудя му се как помни всичките тия неща, аз примерно съм живял 90те и 2000те доста цветно , но не помня и 80% от нещата и хората :)))

Иначе ул. Козлодуй си е все същата порутина  била винаги, а тия скапани трамваи тресяха апартамента ми на бул.Г. Димитров години наред ....

Ето една моя снимка , бутам някакъв хеджбек , май е Фауве


Ноември 05, 2020, 15:24:54
Отговор #2291

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Абе, след 20-30 години и на мен някои неща почват да ми проскърцват вече в паметта...

А браво, готина късна 1-ца с големите стопове.
Като стана въпрос за точно тази улица, ето една снимка и от мен от ул. Козлодуй, но вече в доста горната и част, дето пресича баира на ул. Опълченска, там до една болница.
Колата на снимката е първото ми от 3-те Бертонета дето имах в 90-те, а периода на снимане е някъде лятото на 1991 год.

Там ходих в хубавия работнически в 30-те години квартал Банишора, да пазаря за купуване един редичък, то и за тогава вече доста позахабен 3.8 литров тъмносин Ягуар МК 10.
Колата беше на един бивш самолетен пилот от Табсо-БГА Балкан, дето я държеше хвърлена на улицата зад една църква там на баира на Опълченска.

По принцип изглеждаше готин дядка, но като ме видя с Бертонето, претенциите за Джага бяха- 30 000 долара цена, или бартер за апартамент на бул. Руски. 
Определено знаеше какво да иска...  :))


Ноември 05, 2020, 16:51:53
Отговор #2292

Неактивен kinni

  • Публикации: 87
... но като ме видя с Бертонето...
Ми да беше отишъл пеш, бре...не си тръгнал за булка :D :D ;D

Ноември 05, 2020, 17:27:10
Отговор #2293

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289

Там ходих в хубавия работнически в 30-те години квартал Банишора, да пазаря за купуване един редичък, то и за тогава вече доста позахабен 3.8 литров тъмносин Ягуар МК 10.
Колата беше на един бивш самолетен пилот от Табсо-БГА Балкан, дето я държеше хвърлена на улицата зад една църква там на баира на Опълченска.

По принцип изглеждаше готин дядка, но като ме видя с Бертонето, претенциите за Джага бяха- 30 000 долара цена, или бартер за апартамент на бул. Руски. 
Определено знаеше какво да иска...  :))

И затова "готиния" дядка пилот остави Джага да изгние на улицата  :'( Ходил съм и аз да го гледам - беше по-късна година (може би '94-95) и вече беше яко захапан от ръждата, салонът беше прегорял от слънцето (даже лака от дървените елементи се беше обелил и дървото беше нацепено). Отделно, че го бяха нападнали вандали. Малко след това го преместиха на една от уличките в близост до Централна гара и година след това колата изчезна.

Ноември 05, 2020, 17:49:20
Отговор #2294

Активен USfan

  • Публикации: 10849
Даа, грешка беше, че не оставих Х1/9-ката 1-2 преки по-встрани.
Добре че и така стана, щото тоя Джаг изискваше ама мноого пари да си оправи.
А пък и тогава и сега, не беше някакъв супер ценен модел на марката, нито особено красив, нито особено бърз за каране, въпреки масивния му форсиран шестак мотор.

Вече оттогава си извадих тоя извод да не те гледат с какво идваш, ако е нещо по-така, въпреки че пак се издънвах нататъка в годините, от непомнене или мързел, за пешеходното правило.  O:-)
Примерно като исках да спазаря в края на 90-те год. едно 30-ско избушено, но в движение- БМВ 321 фабр. 4-местен кабриолет /участвало в един тогава сниман у нас сериал за Арсен Люпен/, намиращо се в жк. Редута в един двор, собственика ме видял да минавам по улиците с Алфата ми Спидер.

Малшанс, защото тогава пеша му застанах на вратата, но преди ме е видял в квартала с колата, още преди да паркирам другаде.
И в резултат, цената на БМВ-то стана примерно от обявени 5-6000 ДМ, толкоз в долари. ))
Така че даже не 1-2 преки, ами отвъд цял квартал трябва да се оставя някоя интересна кола, ако човек е тръгнал на пазар за друга кола.

А за Джагито големия седан, да, само 5 години седене на улицата по време на демокрацията, го скапа повече от 15 години по соц. време седене-
Беше иначе с ориг. Е-тайп спек 3-карбов 265 коня по САЕ шестак, за който той се кълнеше, че му бил правил обстоен основен ремонт, ама и така не ми запали мотора пред мен.

А преди ти да го видиш преместен, в периода около 1993 год, вече си бях купил моя първи Ягуар, един ранен Серия 1 ХЖ6 с най-малкия 2.8 литра шестак мотор, пак ходих при авиатора. Та, ходих с моя Джаг на преговори, и дядката като го видя, веднага даде ново предложение за бартер.
Каза- Абе ти щом не даваш апартамент или 30 бона, тогава може да взема твоя Джаг насреща, и да доплатиш, само 10 000 долара при бартера.  :))

Като трябва да се вметне, че моя ХЖ6, макар и с някои побългарености, беше абс. в движение, на актуални БГ номера, без никакви ръжди, и с идеален мотор, скорости и перфектен с бежова кожа салон, а и дървото по таблото и вратите също му бе идеално.
А както ти отбеляза, неговия Мк 10 във всяко от тия отношения бе яка щета.
Та, пак не стигнахме до споразумение, и по-късно, както казваш ти, Джага изчезна от оная улица.

После Джага, някъде след 1997 като се продаде, сигурно от наследниците, отиде да мухлясва пред едни ламаринени гараж в Дружба-2 5-та част, дето седя без фарове и с счупени стъкла. Там уж не се продаваше, уж беше вече собственост на някакви други дедковци, дето въртяха един избушен сервиз в тия гаражи.

После пък след Милениума седя до едни кофи до Пазара в Красно село, и вече се продаваше пак, със залепена обява на останалите му здрави странични джамове.
Но му искаха пак много кинти, примерно 18-20 000 нови лева.
А преди 7-8 години се продаваше по Нета, и беше с още повече липси, но пък само за 5-6000 лева вече цена. После, и вкл. и досега, тоя голям кораб накъде изчезна.
« Последна редакция: Ноември 05, 2020, 18:05:38 от USfan »

Ноември 06, 2020, 00:09:08
Отговор #2295

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
София




Ноември 06, 2020, 06:36:23
Отговор #2296

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
На първата снимка е кръстовището на ул."Цар Симеон" и ул."Веслец".
Втората е изглед от ул."Веслец" в посока бул."Сливница" - гореспоменатото кръстовище е зад гърба на снимащия.

Ноември 06, 2020, 22:31:03
Отговор #2297

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
София


Ноември 07, 2020, 21:33:01
Отговор #2298

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com

Като стана въпрос за точно тази улица, ето една снимка и от мен от ул. Козлодуй, но вече в доста горната и част, дето пресича баира на ул. Опълченска, там до една болница.
Колата на снимката е първото ми от 3-те Бертонета дето имах в 90-те, а периода на снимане е някъде лятото на 1991 год.

Там ходих в хубавия работнически в 30-те години квартал Банишора, да пазаря за купуване един редичък, то и за тогава вече доста позахабен 3.8 литров тъмносин Ягуар МК 10.
Колата беше на един бивш самолетен пилот от Табсо-БГА Балкан, дето я държеше хвърлена на улицата зад една църква там на баира на Опълченска.

По принцип изглеждаше готин дядка, но като ме видя с Бертонето, претенциите за Джага бяха- 30 000 долара цена, или бартер за апартамент на бул. Руски. 
Определено знаеше какво да иска...  :))



Хахах , тоя Ягуар съм го гледал и аз някъде 91ва но не като купувач а му се възхищавах че е яка кола, беше качен на тротоара , а в съседната къща имах гадже, което бях забърсал  при едно училище на Средна Гора , където бачках като тенекиджия при един приятел :))

Е тук беше :

https://www.google.bg/maps/@42.71124,23.3174118,3a,75y,340.75h,89.12t/data=!3m6!1e1!3m4!1svCfzEuwT4VKEP9dYWGyrgw!2e0!7i16384!8i8192?hl=bg

Ноември 07, 2020, 23:30:49
Отговор #2299

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18191
  • Йордан Георгиев
София