Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 983639 пъти)

0 Потребители и 35 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 17, 2021, 11:58:28
Отговор #2510

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Веднага давам най-логичното предположение, защо поне 2 броя Фолцове Тип 3 се виждат там, и то от отн. редките фастбеци бодита, паркирани на едно място.
На улица Петър Парчевич, на 50-100 м. от началото и от бул. Христо Ботев, там в един вероятно правен в 30-те години блок, живееше в 60-те и 70-те години най-големия майстор по ремонти, реглажи-центровки, и обслужвания на Фолцове в София.
Намерих точното място , където е направена снимката. Това е ъгълът на ул. Парчевич и ул. Ангел Кънчев. Т.е. е сравнително далеч от сервиза на частния майстор.
С Х 2452 е регистрационният номер на фолксвагена в близък кадър.

Февруари 17, 2021, 13:29:10
Отговор #2511

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Намерих точното място , където е направена снимката. Това е ъгълът на ул. Парчевич и ул. Ангел Кънчев. Т.е. е сравнително далеч от сервиза на частния майстор.
С Х 2452 е регистрационният номер на фолксвагена в близък кадър.

Аха, ами, може просто да е съвпадение, 2 ТЛ-а да са паркирани близо един до друг.

За номера, нашия ТЛ не е, понеже той е бил регистриран със С-Г номера, както и другите наши 2 броя Тип 3, както се вижда от снимката на тия три Фолца на нашите.

На баща ми С-Г регистрациите са му издавани на разл. му Фолцове в широкия диапазон от 1966 до 1971 години, от Соф. КАТ.
Така че тази доста по-късна С-Х регистрация е някъде от 1975-76 год, или нещо подобно.

Следователно снимката е правена от средата на 70-те год. нататъка, не че това е от особено значение де.
А наличието на таман 4 Жигулита толкова близо едно до друго на обикн. улица, също е весело съвпадение.
Освен пък там близо до това кръстовище с ул. Ангел Кънчев, да не е живеел някой ВАЗ-майстор.  :))


Февруари 18, 2021, 00:16:57
Отговор #2512

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
София (1940)


Февруари 18, 2021, 05:03:45
Отговор #2513

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 19, 2021, 00:36:38
Отговор #2514

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18165
  • Йордан Георгиев
Стара Загора


Февруари 19, 2021, 01:58:49
Отговор #2515

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
В Българската армия:



Не знам малкото колело между вратите за какво е.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 19, 2021, 09:49:17
Отговор #2516

Активен Alex4real

  • Публикации: 101
Прилича на танкова ролка малко.

Февруари 19, 2021, 10:24:43
Отговор #2517

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
 Има същото и от другата страна - идеята е, при преминаване на големи неравности, колата да не си легне на дъното.

Февруари 19, 2021, 10:34:52
Отговор #2518

Активен Alex4real

  • Публикации: 101
В Българската армия:



Не знам малкото колело между вратите за какво е.

Баш май такова е.




Февруари 19, 2021, 20:40:01
Отговор #2519

Неактивен USfan

  • Публикации: 10839
Намерих точното място , където е направена снимката. Това е ъгълът на ул. Парчевич и ул. Ангел Кънчев. Т.е. е сравнително далеч от сервиза на частния майстор.

Давам в интерес на обективността, леки корекции на инфото, дето съм писал горе за приятеля на баща ми- майстора Иван.
Днес ми се обади по тел. сина му, за който споменах, че съм се возил в неговото Порше преди повече от 40 години, и си поговорихме сега с голямо удоволствие.
Той все още е почитател на мотори с въздушно охлаждане и наш колега ретроентусиаст, който е и собственик заедно с брат му, на няколко повече от интересни Фолца и Поршета с такива мотори, редки модели от 50-те и 60-те години.

Прилагам тук снимки на една от тези коли, което са го хванали колеги от БАК в кадър заедно с моето златисто 924 еС, когато се засекохме двете коли заедно на един ретропарад в Елин Пелин в лятото на 2009 год, организиран от бившия председател на БАК- Орлин Лилков
Както се вижда, това е много красиво ранно още с хром-броните 912, и редките да версията Фухс джанти. :)





Първата корекция на поста ми горе е, че майстора приятел на баща ми живееше не на ул. Парчевич, а на една съседна улица, но пак там в района до бул. Хр. Ботев.

И втората ми корекция е по отн. на Поршето собственост на сина на майстора, и което беше докарано от Чехия на чешки номера, от което имам смътни спомени.
Оказва се, че модела съм го пообъркал доста, не е било ранно 911 купе, а 356 кабрио.
И не сме ходили до Своге с него, а доста по-наблизо до София.
Но пък, аз тогава съм бил 5-10 годишен, толкова и съм ги различавал 356 от други по-нови за тогава Поршета.  :)) 

Всъщност, по онова време като дете на всички Поршета виках- Карери, което може и да не е принципно казано чак толкова далеч като определение, понеже и на 356 сериите също имаше Карера версии. ))

Другото за което стана въпрос като си поговорихме, е че в онзи период от началото до края но 70-те години, по преките на ул. Ангел Кънчев, точно дето е тая снимка с двата Фолц ТЛ-а, се паркираше и едно на БГ номера 356 купе, което аз поне си мисля, че беше червено.

Интересно някой от по-старите софиянци четящи тук, дали има спомени от това 356...
По-късно накъде в края на 80-те години, помня че пък в Перник съм виждал едно вече доста разбангъйосано 356, и май пак беше червено.
Ама дали това Пернишкото е екс- Софийското от центъра, кой знае...