Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 974695 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 16, 2022, 23:35:56
Отговор #3110

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Созопол (1983)


Септември 17, 2022, 20:47:50
Отговор #3111

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Созопол


Септември 18, 2022, 21:16:45
Отговор #3112

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
София


Септември 20, 2022, 00:34:48
Отговор #3113

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
София


Септември 20, 2022, 10:39:51
Отговор #3114

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
София



Тук Борис и Йоана видимо са на някакъв парад или празник, може би на Гергйовден, съдейки по строената войска по протежение на Мария-Луиза булеварда, някъде през 30-те години, ако се гледа началната година на производство на този модел 4-врат фаетон-боди Пакард.

Интересно с този кабриолет какво е станало след 9 Септември, ако е доживял до тогава.
Може би още няколко години да е обслужвал новата червена номенклатура, и после да са го продали на някой връзкар.
А може да се са го ударили или бракували от Правителствения гараж, предвестника на следващото УБО, или пък някой съветски генерал от ранга на Бюрюзов, да си го е харесал за него и да си го е взел в СССР.

Във всеки случай, точно на тази кола снимки от след 9 Септември аз поне не съм виждал.

Септември 20, 2022, 11:59:03
Отговор #3115

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
Тук Борис и Йоана видимо са на някакъв парад или празник, може би на Гергйовден, съдейки по строената войска по протежение на Мария-Луиза булеварда, някъде през 30-те години, ако се гледа началната година на производство на този модел 4-врат фаетон-боди Пакард.

Интересно с този кабриолет какво е станало след 9 Септември, ако е доживял до тогава.
Може би още няколко години да е обслужвал новата червена номенклатура, и после да са го продали на някой връзкар.
А може да се са го ударили или бракували от Правителствения гараж, предвестника на следващото УБО, или пък някой съветски генерал от ранга на Бюрюзов, да си го е харесал за него и да си го е взел в СССР.

Във всеки случай, точно на тази кола снимки от след 9 Септември аз поне не съм виждал.

https://stara-sofia.blogspot.com/2013/10/i.html?fbclid=IwAR3sto8hiLIaoxedvw6RrVfQn_UtGzFWkNQcT7Lvl0xj-q30CTQVM-ej2A8

Септември 20, 2022, 12:20:13
Отговор #3116

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
       Къци, мерси, много интересна статия.

Извън политическия аспект и инфо, силно ме разсмива частта за украсата на София с висящи от прозорците скъпи килими.
Тая мода за украса на външни стени с  килими изглежда е била тогава типична за Балканите, а и все още е типична за такива колхозни райони /но за вътрешните стени по домовете/, като провинцията на Русия, да речем.

Ето цитата---
--- Независимо от тази официална украса, всички столични сгради и учреждения бяха окичени с югославянски и български знамена, а по балконите и прозорците на много от тях бяха изложени скъпи килими.---  O:-)
Край на цитата---

Септември 20, 2022, 14:50:48
Отговор #3117

Неактивен Logrus

  • Публикации: 288
       ....а и все още е типична за такива колхозни райони /но за вътрешните стени по домовете/, като провинцията на Русия, да речем.
Люси, извинявай, но тъй като имам селски корен малко ще те поправя - килимите отвътре на стените не са само с декоративна цел (у нас се слагаха черги). Топлоизолация в малко по-примитивен вид ;D Един килим или една вълнена черга пазят топлото в стаята, без да го "дърпат" каменните или кирпичени стени, а когато се облегнеш на него "декорация" шансът да те "ухапе" камъка е по-малък  :)

Септември 20, 2022, 19:41:14
Отговор #3118

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ха, Чавдаре, то и аз съм със смес на селски и малко градски корени, като най-вече, родителите на майка ми са живели най-много в с. Мало Конаре, Пазарджишко.
Та, при наши роднини там, макар да е южно селото, а и по други места в България, се чудех що си кичат така стените.

Но определено, прав си, номера с изолацията е хитър, плюс е и далаверата с мекото да се облягаш на тях.  :D

И да не сме капо по темата, ето една едновремешна реклама на новите за нач. на 90-те годиниу нас, Е36 баварци.
В периода 1993-1994 години се вносителите продадоха и доста тройки Купе като тук сниманата, но обаче заради 10% акциз на кои от над 1.8 литра обем, болшинството от тях бяха 318и Купета, най-вече такива с клапановите мотори- 318иС.


Септември 21, 2022, 01:01:11
Отговор #3119

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Русе