Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 973613 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 04, 2016, 20:59:16
Отговор #1230

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
По-опасните завои са по-нагоре, ако спускаш прохода на юг посока Сл. бряг ... този е един от финалните по-сериозни завои, но всички го знаят и обикновено няма инциденти тук.
Лично аз една нощ това лято бързайки щях да обера мантинелата в по-горните бързи завои ... добре че тракшъна ме изправи и имам стабилно окачване :D ама кво да направя ... в проходите получвам оргазъм да я натискам  :-[

Март 04, 2016, 21:06:31
Отговор #1231

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Абе,то опасни завои има и на съседната улица в махалата ... зависи как се движиш по тях ;D
retrobs.com

Март 04, 2016, 21:18:01
Отговор #1232

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Аз съм ги пускал и на север и на юг и с бързане и с различни МПС с товар/без - обаче с минимално ползване на спирачки.

Наклона на Юг е по-голям обаче и точно към края на мн.хора вече спирачките са им чао и стават сакатлъци.

И на север стават - там е по-полегато но е продължително и увлича.

Виждал съм мн.случай там.

Лично аз го мразя това трасе но минавам оттам щото през Търновград направо ми обелява косата.

До Слънчака ми е кеф - магистрала до Бс, развлечения-зяпане до Слънчака и после чак преди Варна спускането по Ч.море е кеф.

( Оня участък след Обзор /към Варна/ е по-поносим де, широко е и се кара ).

Абе вече всички са ми втръснали де - все едно и също и омръзва.

Ако беше направен Хемус щях да ги редувам да не ми омръзва -  но сега все оттдолу.


Да не е спам ...


« Последна редакция: Март 04, 2016, 21:41:15 от Toni only Benz »

Март 04, 2016, 21:39:47
Отговор #1233

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Чичо Манчо .... :D
retrobs.com

Март 04, 2016, 21:45:58
Отговор #1234

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Чичо Манчо снех те - и айдддееее, еваси приключенията ...  :P

Март 04, 2016, 21:52:59
Отговор #1235

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Аз съм ги пускал и на север и на юг и с бързане и с различни МПС с товар/без - обаче с минимално ползване на спирачки.

Наклона на Юг е по-голям обаче и точно към края на мн.хора вече спирачките са им чао и стават сакатлъци.

Ти да видиш кво чудо беше навремето през Хаинбоаз ... те пак като го поизправиха преди 8-9 години се ядва, но още преди време се сещам на Килифарево преди да направят обходния маршрут над града с моста (някъде до към средата на '90-те години), се минаваше през самият център на градчето и точно на влизане от към Търново има едно огромно около 1,5 км спускане към центъра и насреща десен завой в самият град с къщите ... и къщата отсреща редовно й събаряха фасадата разни стари МаЗ-ове влекачи ... дори двойна мантинела сложиха и пак редовно влизаха в къщата ... беше си чудо, но бях малък тогава и само слушах коментарите на родителите ми и други техни приятели като минавахме от там.

Иначе Обзорският проход заедно с Шипка са ми едни от топ проходите в страната.
Дори Шипка преди години се беше появил в една класация за най-добрите пътища за шофиране в Източна Европа и задължителен маршрут от Румъния в посока Гърция  8))
« Последна редакция: Март 04, 2016, 21:59:36 от dan4oteto »

Март 04, 2016, 22:04:58
Отговор #1236

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Оууу и там е приключение, отдавна не съм го минавал де, ама не се забравя.   :)


Най-голямото ми приключение наскоро беше през Рибарица-Троян, зимата с бус задно предаване, абсолютно необслужен път, никой - нито нагоре, нито надолу.

Добре че буса беше натоварен и с нови задни гуми, бяхме като снегорин - най-горе беше 60-80см. сняг.

Обаче, викам си - тръгнали сме и това е. Като му дадох газ отдолу и не пускам. Ако бях спрял - дотам,няма начин да се обърне, изяждат ни вълците и чао.

Минахме де. После като слязохме долу в селото в бара ония пичове там ни обявиха за луди.

Незабравимо е.
« Последна редакция: Март 04, 2016, 22:13:01 от Toni only Benz »

Март 04, 2016, 22:25:01
Отговор #1237

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ти да видиш кво чудо беше навремето през Хаинбоаз ... те пак като го поизправиха преди 8-9 години се ядва, но още преди време се сещам на Килифарево преди да направят обходния маршрут над града с моста (някъде до към средата на '90-те години), се минаваше през самият център на градчето и точно на влизане от към Търново има едно огромно около 1,5 км спускане към центъра и насреща десен завой в самият град с къщите ... и къщата отсреща редовно й събаряха фасадата разни стари МаЗ-ове влекачи ... дори двойна мантинела сложиха и пак редовно влизаха в къщата ... беше си чудо, но бях малък тогава и само слушах коментарите на родителите ми и други техни приятели като минавахме от там.

Бях студент в началото на 90-те  Търново и неведнъж съм го минавал точно там с Шкодилака. Въпросът е, че имаше постоянно ченгета там и дебнеха за непозволени изпреварвания - имаше ограничение ако не се лъжа 30 км и непрекъсната линия. Вършеха работа хората ...

Март 05, 2016, 19:33:30
Отговор #1238

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев



Март 06, 2016, 14:18:37
Отговор #1239

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456








« Последна редакция: Март 06, 2016, 14:54:56 от 323bg »