Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 985733 пъти)

0 Потребители и 15 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 15, 2020, 08:17:20
Отговор #2190

Неактивен fokke

  • Публикации: 1066
    • fokkerc.com
Впечатление ми правят някои неща:

1.Опела е с австрийското знаме на калника.
2.Икаруса е с широки подвижни стъкла, къса версия, която е рядка. Вероятно е бил произведен не за нашата страна.
3.Номерата на задния панел на автобуса.
4. Вдясно има трамвай.Не си спомням там да е имало такава линия. Това ми е най-странното.

3ката вървеше там по спомен , може и самия номер на трамвай да бъркам . Покрай паметника Левски, слизаше покрай университета , после по бул.Руски пресича Орлов мост и поИван Асен нагоре до Румънското

Септември 15, 2020, 08:56:56
Отговор #2191

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Малко снимки от Фейса на софийски мотори и мотористи, от златната епоха на волния рокерски живот- 1987-88 година.

На първите снимки се вижда една авангардна Сузуки Катана ГТХ 650, която беше рядкао кардан версия, и от която в София имаше тогава само 2 еднакви бройки.
Не тая, а другата Катана, която имаше присадени спойлерче-слюда и човка отдолу, беше мотора дето най-съм се возил и карал на аванта тогава в тоя период, понеже беше собственост на един съсед и приятел.

По онова време допреди 1990 год. нямах собствен мотор още, и докопвах и карах с книжка за мотопед :))  каквито мотори успея да изкопча от познати и приятели мотористи.
От Симсони и нови ЕТЗ 251, през силни Микуни-карб Ижовки 350, през малолитражки 1 цил.Ямашки 125 и форсирани до 16000 оборота 4 цил. 250 Фейзъри, та до Р80-ГС Париж-Дакар боксери баварци, Кавита ГПЗ 900 Р от Топ Гън филма, и 6 цил. Хонди СВХ 1000.

Тогава кражби нямаше, и хората си разменяха возилата, съвсем на ентусиастка база, без проблеми.
Е, освен някой ако не удареше или повредеше чужд мотор от некадърност.
Но каквото пробвах, за мой късмет и чест, го връщах без нито едно падане или одиране. O:-)


Леле, колко истории разказват тези снимки! Страхотни! Чак ми се ще да се върна назад във времето. Атмосферата изглежда спокойна и дружелюбна, точно както я описваш, Люси.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Септември 15, 2020, 09:08:27
Отговор #2192

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
3ката вървеше там по спомен , може и самия номер на трамвай да бъркам . Покрай паметника Левски, слизаше покрай университета , после по бул.Руски пресича Орлов мост и поИван Асен нагоре до Румънското

Аз пък мисля, че беше четворката!

Септември 15, 2020, 11:25:21
Отговор #2193

Неактивен Херман

  • Публикации: 28


 4 и 10, са трамваите, които вървяха там.


Септември 17, 2020, 22:55:26
Отговор #2194

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев

Септември 18, 2020, 23:29:23
Отговор #2195

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев

Септември 21, 2020, 00:10:50
Отговор #2196

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев
София


Септември 21, 2020, 00:34:11
Отговор #2197

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Това е мост, който беше разрушен - от Руски паметник към бул.Ал.Стамболийски.
Тролейбуса е Шкода.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 27, 2020, 00:51:55
Отговор #2198

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18175
  • Йордан Георгиев
Бургас


Септември 27, 2020, 11:23:10
Отговор #2199

Активен USfan

  • Публикации: 10842
Това е мост, който беше разрушен - от Руски паметник към бул.Ал. Стамболийски.

Точно.
На същия мост в средата на 90-те години /по-точно, в ранната пролет на 1997 год/ в цялата му дължина имах една лека гонка срещу едно на пръв поглед смотано возило, макар и новичко, което и ме би тогава.
Ластика ни и гонката почна и продължи продължи от излизането от Кръговото на Руски Паметник, точно в тая посока и дължина по целия мост, както се вижда на снимката вида му, чак до светофара на бившия Механотехникум.

Та, минавам си аз леко по кръговото на Руски Паметник с един от няколкото ми тогава точно в този период налични двуврати Мерцедеси- един 1978 с123 280С купе, и се устремявам към моста.
Едновременно с мен тръгва да излиза от кръговото в моята посока към моста, и един чисто нов Бенц Вито бусче, къс и пътнически, в тогава модерния черен металик боядисан, който за мое учудване, въобще не тракаше на дизел мотор да има.
Просто ме учуди, че някак си беше прекалено тих.

Реших да го из-ускоря това според мен матафини бусче, а и другите излизащи в моята посока от кръговото, и дадох яко газ на шестака ми с 2.8 литра двувалка Бенц мотор.
Той обаче беше карбураторна версия /с тоя гаден за реглажи 4-камерен карб= Солекс 4А-1, или нещо такова/ и с автомат, и ластик от малка скорост или старт от място не му бяха силните моменти.
Буса и той даде яко газ, и за мое голямо учудване, че все пак беше бус, успя да се ускори 5-6 метра пред мен.
Аз вече се ядосах, набих моментално лоста на автомата на L/лоу, и взех ръчно да цедя възходящо скоростите на Бенца от L /лоу/, през S/шнел-спийд-спортр или каквато там дума Бенц са я ползвали като база за еС-буквата съкращението/, към D /драйв/.
Обаче, тая преднина от една-две коли дължина не я съкратих, по време на минаването на целия почти 1 км. участък върху моста, което доста ме учуди.
Моста вече го минахме отгоре с 140 км/ч, сигурно, преди да намалим за спирането на светофара долу пред Мола и екс-Механото /сега китайската гимназия и Конфуций институт/.

И, чак когато спряхме почти успоредно на червения светофар при бул. Стамболийски, ми просветна, що за мотор имаше в тоя нов за тогава Вито къса база Бенц бусче.
Свалих си десния джам на с123-то, и му махнах на шофйора на буса.
Свали си и той неговия си джам, ухилен, и аз го питах, тоя бус да не е с новия Фолц ВР-6 мотор /който Бенц го бяха взаимствали за монтаж в тия бусове, покрай тясното и непредвидено за по-широки Ве-обр. шестаци моторно пространство/. 
Шофйора/собственика каза с доволна физиономия- да, с 6 цил. Фолц бензин мотор е буса.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_Vito

После добави, че имал и едно ново малко 8 цил. Ферари, ама за града си предпочитал да кара буса, че му бил по-комфортен.
След месеци с него се засичахме по 1-2 заведения в София, и вярно, караше тогава абс. чисто ново от току що-дебютиралото 355 Ферари /иначе 348-ците бяха популярни в града и въобще в БГ отдавна, вече имаше поне няколко други бройки по София/.

Та така, много го харесвах тоя мост за правене на надбягвания по него, щото беше и с предизвикателна форма, завит и изтумбен, и си беше опасно да го минаваш с пълна газ с някоя по-бърза кола.
Някое леко свръхзавиване от отпускане на газта или чукване на спирачка, и изскачаш от платното, и се претълкулваш 15 метра долу, или върху едни тогава изоставени влакови вагони /дето сега е детска площадка/, или върху едни ливадки върху мястото на сегашния Лидл.  :))

А точно отдолу под моста, в 90-те години беше за тогава модерната на техника новопостроена автомивка на певицата Маргарита Хранова, която въртеше мъжа и Кико.
Тази тяхната мивка бе много оборотна тогава, скъсваха се коли да идват да се мият при нея, и заради локацията до населената Зона Б-5, а и вероятно, покрай известността на собствениците и, всеки я знаеше.

« Последна редакция: Септември 27, 2020, 12:46:57 от USfan »