Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 973830 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 12, 2012, 18:19:18
Отговор #290

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
И аз си мисля, че оранжевата кола е японска.
Май е Датсун блубърд 510
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 12, 2012, 23:22:14
Отговор #291

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
София



тук се забелязва един интересен W111 Coupe :)


тук се забелязват доста интересни неща ... на "островчето" м/у двете Волги седи един Джагуар уж и той лимузина, ама тавана му стида до бравите на Волгата  :D А вдясно от крайната черна Волага  :o 8)) познайте какво ... 300SL!!! Но не мога да разбера купе или роадстър  :o За съжаление зеления московец точно тогава преминава и уви ... двамата военни на моторетката зад него също са колоритна част от пейзажа. А каква е колата, която е вляво от стълба на "островчето" на преден план и първата й половина се скрива от зеления трамвай?


Варшавата пикап извади цвят  8))




на този паркинг също се забелязват интересни екземпляри ... от двете страни на заградената част от саксии ясно се виждат две купета - W115 и Таунус, който прилича на един доста споменаван тук рядък модел в софийски квартал, който не се продава или му искаха бастословна сума. Отсреща има черен DS19 и бял Fiat 124 Special а м/у тях Мини и Фиат 850 Берлина :D




« Последна редакция: Декември 12, 2012, 23:29:49 от dan4oteto »

Декември 13, 2012, 09:59:33
Отговор #292

Неактивен peter67

  • Публикации: 762

Декември 13, 2012, 16:54:14
Отговор #293

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
тук се забелязват доста интересни неща ... А каква е колата, която е вляво от стълба на "островчето" на преден план и първата й половина се скрива от зеления трамвай?
Ако имаш предвид една светлосива задница, подаваща се иззад трамвая, мисля че е на DKW F12. И пропускаш да споменеш нещо доста колоритно на по-заден план точно на фона на ЦУМ - нещо жълто с кафяв таван американско от типа на Шеви Бел Еър от края на 50-те :)

п.п. виждал съм и аз на стара снимка 300СЛ пеперуда, правена точно зад опашката на коня срещу Народното събрание... ама убий ме сега не мога да си спомня къде съм я видял.
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 17:06:46 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 13, 2012, 17:39:32
Отговор #294

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, на посл. снимка пак има Самба бус т1, при това с гюрук.
Леле леле... Як туризъм.  O:-)

И дa, Mиткo позна Autounion-a добре, баш 60-ски ф12 е.  ;D
А за Мерцедеса мисля трябва да е по-късния кабрио модел 300 Сл.
Красота.  O:-)
Защото пеперуда вратите е с кръгли фарове отпред, и предницата му е минимално по-къса и по-заоблена от тази на снимката.
А тази каквато е по-дълга и по-вертикална на форма, считам че показва наличие на тип конска глава фарове.
Които се слагат на 300 Сл, точно в роадстер по-късната версия.

Разбира се, наличието на боядисан покрив, говори че колата просто е с качения отгоре фабричен хардтоп.  :)
Който е сериен за лифта на 300 Сл, в добавка към мекия.
При наследника му Пагодата Сл, и при малкото братче 190 Сл хартдопа е екстра, но при кабриото 300 Сл, влиза в тлъстата стандартна цена от тогавашни 30 хилки марки.  :))

И ако колата е с чужд номер и дошла на туризъм, по вероятно е именно да е дошла с хардтопа заедно, предвид дългия път.
А в другата снимка дето е отгоре на тази, дето е сниман паркинга на Нар. събрание, дето се вижда една сребърна или златиста в111 конска глава купе, най вероятно тя е от по-късния модел 250се или 280се, защото е с по-големите и по-плоски 14-цола тасове, и изглежда да е със зелени стъкла.  :)

А на снимката на паркинга на ЦУМ пред магазин Явор, най-долу, леко зад червеното развято полузнаме, се вижда абс. същия модел и почти същия цвят Бенц 250це или 250ц купе в114, както моя бивш Мерцедес купе.
Само че моя беше кралскосин базов цвят 903, а този прилича на Кйониглсблау металик 901 или 902.

А снимката с Ладата 1200 еС с номер А е правена поне след 1980 год.
Защото тази година е първа за префикса А, за района на София, както и мисля е първа година за този млечно син Ладов цвят.
« Последна редакция: Декември 13, 2012, 18:00:53 от USfan »

Декември 13, 2012, 19:30:06
Отговор #295

Неактивен Plamen Hinkov

  • Публикации: 150


А снимката с Ладата 1200 еС с номер А е правена поне след 1980 год.
Защото тази година е първа за префикса А, за района на София, както и мисля е първа година за този млечно син Ладов цвят.
[/quote]                                                                                                                                                        По скоро след средата на 1977 (от тогава притежаваме 2106 със рег. А 44ХХ).Не че е изключително важно но все пак. :)

Декември 13, 2012, 20:00:22
Отговор #296

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
"През 1985 г. е въведен втори регионален код за София „А“, поради изчерпване на възможните серии и номера в областта „С“. В този период се издават табели със серии „ААВ“ и „АВС“ за частни автомобили."

Това е цитат от Уикипедия. Що пишат свободни съчинения, след като и аз си спомням, че въвеждането на "А" със сигурност е от по-рано.
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 13, 2012, 21:12:18
Отговор #297

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
София
















Декември 14, 2012, 18:34:59
Отговор #298

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
"През 1985 г. е въведен втори регионален код за София „А“, поради изчерпване на възможните серии и номера в областта „С“. В този период се издават табели със серии „ААВ“ и „АВС“ за частни автомобили."
Това е цитат от Уикипедия. Що пишат свободни съчинения, след като и аз си спомням, че въвеждането на "А" със сигурност е от по-рано.

Ами може би просто неправилно са формулирали тезата в БГ Вики-то.  :))
По правилно би било да се каже, че въвеждат втора или трета допълнителна буква, след вече използвания нов префикс А.
Тоест ААВ или АВС, заместват ползваната дотогава за кратко само А буква.
Иначе на баща ми Ладата 1500еС, купена през Февруари 1983,  :)  беше с префикс само- А.
Тоест номера беше А-С-5005.
Иначе колегата е прав, като се напрегна да помисля, действията още преди 1980 год. съм виждал номера с буква А почващи.

Декември 16, 2012, 12:44:07
Отговор #299

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18066
  • Йордан Георгиев
Пловдив


Стара Загора


автосервиза на Москвич в София - 1978г.