Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 973906 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 15, 2013, 11:03:41
Отговор #360

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Много са добри, а някой може ли да разпознае техниката на тях? Аз пък забелязах някои интересни возила в по-горния пост - тъмночервен Додж Коронет пред ЦУМ и автобус с пътническо ремарке в Шумен - виждал съм такива в ранното си детство, но бях ги забравил...

Ако имаш предвид колата паркирана след Капитена, мисля че не е Додж, а е ГМ продукция.
По точно, 1961 или 62 модел, субкомпакт Понтиак Темпест, или нещо такова.  :)
Една от първите коли с независимо окачване отзад в САЩ, изпреварила даже Корвета 2-3 години с интродукцията на независимото окачване.

Януари 15, 2013, 11:29:21
Отговор #361

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Прав си, сега като се загледах внимателно може и такова да е, защото си има отделна броня под фаровете, докато при Додж и Плимут от началото на 70-те хромираната "очиларка" играе ролята и на предна броня... Маргарит е снимал Коронета на един китаец, ще го видиш в следващия брой.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 15, 2013, 22:31:01
Отговор #362

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Прав си, сега като се загледах внимателно може и такова да е, защото си има отделна броня под фаровете, докато при Додж и Плимут от началото на 70-те хромираната "очиларка" играе ролята и на предна броня... Маргарит е снимал Коронета на един китаец, ще го видиш в следващия брой.

Е той китаеца Ли, ми е добър познат, виждаме се чат-пат с него и разни други УС фенове.  :D
Та карал съм му доста хардтопа Додж през мин. година, още преди да го боядиса лилаво-теменужен сега.
Оригинално беше шокобраун колата.  :)
Той е готин пич Ли, голям УС коли фен е, има и един Кади 19993 Флитууд.
Иначе е председател на Булгаро-китайската Търговска палата, или нещо такова.

За съжаление на върви много това купе неговото, понеже въпреки надписа на мотора 440, всъщност е със по-скопен 318 куб инча мотор.
Иначе на раЗМЕРИ купето на китаеца е голямо Персонал купе, докато както писах по-горе, Темпеста може да го броим ако не за компакт, то най-много за субкомпакт.

Та като стана въпрос за години, Митак, ти тука че яко омеша концерни и марки, това остави.
Ама и като за десерт, мушна моделни генерации, разминаващи се с десетилетие.   :))

Темпеста не е модел от 70-те, тогав авече е яко отсвирен.
Премиера прави през 1961 или 62, и забележителното при него не е само независимото окачване с трансаксъл трансмисия, ами и новия за тогава алуминиев осмак от Буик, който му слагат корпоративно.
Същия мотор който, няколко години по късно генерала продават на Ровър.

Така че, май на тема американки, трябва яко четене.  ;D
Малий, да объркаш Генералски продукт с такъв на Пентастар, ужас.  O:-)

Януари 16, 2013, 20:01:42
Отговор #363

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Честно казано нямам претенции, понеже с изключение на няколко спортни легенди не ме вълнуват особено хамериканките, пък и те почти всяка година са бълвали нов модел поради върлата конкуренция по онова време - иди че ги запомни, главата ми ще стане на кошница :) А за годините май не си ме разбрал - началото на 70-те съм споменал за доджа като на твоя китайски другар /поне така пише в статията/, а понтиака го проверих в нета наистина е с 10 г. по-ранен модел. В статията тая "очиларка" отпред я представят едва ли не като някаква иновация в дизайна... а единственото ново май е, че играе ролята и на предна броня, докато понтиаците са си имали нормална.
Обещавам, когато става въпрос за щатско повече няма да изказвам тъпи предположения, а ще те питам :)

Хайде да пусна и една снимка, че много я оспамихме - тук предполагам няма да има възражения - 2 бр. ЗиМ и един Fiat topolino commerciale пред Съдебната палата
« Последна редакция: Януари 16, 2013, 20:21:33 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 16, 2013, 22:48:06
Отговор #364

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 17, 2013, 08:34:25
Отговор #365

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Жестока снимка!! Принц Кирил и Мария Луиза? И вижте къде е закачена емблемата на турингклуба, сигурно по предницата има твърде много фарове, имблеми и надписи, няма място там :D

Януари 17, 2013, 11:08:21
Отговор #366

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Съветник на царя, който по- късно е убит от комунистите. Георги Механджийски.
Не знам колко е достоверна информацията. Това според човекът от който взех снимката.
« Последна редакция: Януари 17, 2013, 11:12:32 от exton »
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Януари 17, 2013, 11:55:23
Отговор #367

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Хахах обърках ги съвсем - Мери-Лу е алчната сестра на Алчен Дедо. А това трябва да е някоя от двете княгини, Евдокия или Надежда

Януари 17, 2013, 20:35:51
Отговор #368

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хах, Митко, няма проблеми.  :D
Аз далече не съм най компетентния по отн. на детайли в америанското автомобилстроене.
даже и тук в тоя Форум, има сигурно 2-3 души, дето са доста по в час от мен.

А Фиата Тополино е фургонет версия, много яко.  :D
Къде ли е изчезнала сега тази кола, сигруно отдавна не е жива.


Жестока снимка!! Принц Кирил и Мария Луиза? И вижте къде е закачена емблемата на турингклуба, сигурно по предницата има твърде много фарове, имблеми и надписи, няма място там :D

Хмм за принцеските не знам, ама се чудя за марката на колата.  ;)
Отпред има нещо като скачащ хищник, но колата не е Ягуар със сигурност.
По скоро прилича на Форд Ве8 роадстер, или нещо такова по-плебейско.  :))

Януари 17, 2013, 22:56:11
Отговор #369

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ето едно оцеляло Комерсиале в Бургас, но са му сложили допълнителни джамове на фургона, та е заприличало малко на Жардинера :)


Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.