Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 974246 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 27, 2014, 19:22:40
Отговор #820

Неактивен Иво Дългия

  • Публикации: 13
Благодаря  :D

Извинявам се, че ги сложих тук, ще ги сложа и в другата тема.
Човекът зад волана на кабриото е дядо ми. Разпитвах го, но не помнеше чия е колата (със сигурност не е била негова), нито кога и къде е правена снимката... Номерът е доста стар, струва ми се, че е от началото на 1960те някъде.
Снимката с Ниса не е нещо особено, но я сложих заради колата, която е зад тях. Не знам къде е правена.

Декември 27, 2014, 19:23:48
Отговор #821

Неактивен Иво Дългия

  • Публикации: 13

Декември 27, 2014, 19:27:25
Отговор #822

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
Шкодата си е 450.Различават се от Фелицията по решетката (акула),лайсните (на единия модел пише 450,а на другия Фелиция),имат разлика в стоповете и надписа отзад.

Декември 27, 2014, 19:53:06
Отговор #823

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Снимката с Ниса не е нещо особено, но я сложих заради колата, която е зад тях...

Аз се чудя дали не е Rambler Classic от 1963-та или '64-та, но не съм съвсем сигурен...

Декември 27, 2014, 22:19:03
Отговор #824

Неактивен Стефан Иванов

  • Публикации: 568
АМС Рамблер Класик 550 1963

Декември 28, 2014, 12:44:26
Отговор #825

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Човекът зад волана на кабриото е дядо ми. Разпитвах го, но не помнеше чия е колата (със сигурност не е била негова), нито кога и къде е правена снимката... Номерът е доста стар, струва ми се, че е от началото на 1960те някъде.
Номерът е бял, държавен и може би колата е била учебна - разказвали са ми, че са ги ползвали като учебни в ДОСО май.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 28, 2014, 15:19:02
Отговор #826

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Номерата стават частни и държавни по-късно с емайлираните табели, по времето,когато е правена снимката всички номера са еднотипни - бели с черни букви и цифри, така че частна или държавна няма как да е ясно.

Декември 28, 2014, 15:37:48
Отговор #827

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Комбито със сигурност е Ford, американски, от някоя от Station Wagon модификациите от '55-та или '56-та.
Камионетката допускам, че може да е Austin A40, като това например: http://classiccars.brightwells.com/images/lots/P1030594.jpg
Колата зад волския впряг - и аз залагам на Opel Rekord P2.
За шибедаха - едва ли може да се каже с голяма сигурност, но бих предположил Mercedes - Benz, например като този: http://www.mbzponton.org/pax058/people/joonlee/1957190.htm

Ами аз бих предположил че колата с люка не е Бенц мече, а е Пежо 403.
Имат сходно заоблени задни части на покривите с Мерцедесите мечета, но Пежата от тогава, вкл. и по-късно 404 и по-рано 203,  са били с е такива  големи шибидаси.
Освен това, ако добре помня, Бенцовете с 4 врати мечета, при условие че са били поръчвани с отв. се покриви /чак до края на производството на последните мечета през 1960-61 година/, са били само с платнени фалтдаси.
Ламаринените шибидаси влизат в производство при тези среден клас Мерцедеси чак с пускането на производство на перките, ма те са с много по равен и плосък отзад покрив.
Разбира се, на моделите с 2 врати купета Мерцедеси мечета, е имало такива ламаринени шибидаси, ама те са били помалки на размер от този на снимката.

А 2 снимки по нагоре един бая голям Опел, сниман фронтално трябва да е Капитен или Адмирал от 1-та серия на КАД моделите, излизащи през 1964.
Съдейки по само щанцованите, но не пробити отвори, там за халогените под броните, трябва да е базов Капитен.
А на снимките под него, малката тъмна кола с белия покрив трябва да е някое по-луксозна версия на Мини.
Имам предвид по-луксозна, не само заради цвета на покрива, ами най-вече заради триъгълните отварящи се джамчета във вратите, каквито много малко Минита са имали, и то само през периода на 60-те години.

Декември 28, 2014, 20:44:20
Отговор #828

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ами аз бих предположил че колата с люка не е Бенц мече, а е Пежо 403.
И аз залагам на Пежо поради още 1 дребен детайл - малък фланец с отвор за закрепване допълнителен багажник на покрива ;) Иначе за другите коли беше ясно, ама ти си направил много подробен разбор на съчинение, както се изразявахме едно време в училище :)

Номерата стават частни и държавни по-късно с емайлираните табели, по времето,когато е правена снимката всички номера са еднотипни - бели с черни букви и цифри, така че частна или държавна няма как да е ясно.
Сигурно си прав, но по това време дори още не съм бил планиран да се пръкна, така че нямам наблюдения за цвета на номерата :)
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 20:47:10 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 29, 2014, 12:32:40
Отговор #829

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Златни пясъци, хотел Шипка:



За мен е доста любопитна жълтата Škoda, с черна лайстна над задната броня - изглежда точно като първата кола на баща ми и съответно първата кола, която съм карал въобще, естествено първо на коленете му :D: