Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 974617 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 28, 2015, 00:29:39
Отговор #1070

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Октомври 28, 2015, 09:11:37
Отговор #1071

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Винаги следя с интерес снимките в темата.
От една страна предизвикват носталгия в мен, въпреки че не съм хванал особено дълъг период от комунизма. От друга страна гледайки предимно москвичите и ладите си давам сметка как сме изоставали от западните държави.
Тези коли почти са си били стари още, когато сме ги ползвали като ежедневни.

Октомври 28, 2015, 11:18:01
Отговор #1072

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 741
Изостанали е слабо казано. Ама на прост народ и толкова е достатъчно. Тези автомобили , които се караха масово за ежедневки дори и през началото на 90те години е нолмално да са поостарели , при положение че са замислени и изкарани на пътя края на 60те и началото на 70те години. Вече са си класики от много време. Гошото е , че още тогава , когато са били нови автомобили , нещата като дизайн на купето, на салона, обурудване с някакви , подчертавам въобще някакви екстри ако щете и прост реотан на задното стъкло, което се е смятало за екстра тогава, е липсвало. Дори и като опция не го е имало. За някакви по-сложни глезотии дори и не може да става на въпрос като шибедах, нещо ел. по салона и тн. Също избор на двигатели - никакъв. Ама и тогава на бай Ганьо повече не му е и трябвало, то и сега не му трябва, в предвид поддръжката на личните возила. Пък и тогава Ганьо не можеш го накара тоалетна и баня в къщата да направи, щото на външния кенеф си е по-хубаво, пък и за какво ти е баня в къщи като веднъж в седмицата на централната баня си е достатъчно. Та какво, на този народ Мерцедеси ли да се раздават, да си ходи на нивата с него? Като сега, мангала в барака живее , ама Мерцедес ще кара, дори и да е най-пропадналия. Ама такава ни е ценностната система. Пари за хляб няма , но за цигари и пиене винаги. Хайде със здраве , пък може да се оправим някога, в някой друг живот  :))

Октомври 28, 2015, 11:34:20
Отговор #1073

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
USFan - с теб май сме "бръмчали" на едни и същи места  :D :D :D
За мен обаче най милата и със запомнящи се автомобили улица си остава ул.Георге Георгиу-Деж (сега е ул.Велико Търново).....
аМИ, ГОРЕ-ДОЛУ, ДА.  :)
е, ТО ПО сОФИЯ ПРЕЗ СОЦА, НАКуП повече бройки ЗАПАДНИ Коли и то по-ИНтЕРеСНИ модели, иМАШЕ само НА НЯКОЛКО МЕСТА.
ПРИМЕрнО имаше винаги богата палитра от западни возила, вкл. и някои доста висш клас каляски, пред АМЕР. И АНГЛ. ПОСоЛСТВА, И ХОТЕлИТЕ Балкан/шЕРАТОН и вИТОША Ню-Отани, чат-пат и пред хотелите Рила и Москва.
Та там по тия места си ходех с колелото да се ограмотявам визуално почти всеки ден след училище, вкл. през зимата.  :))

А тая Улица Г. Георгиу Деж защо ти е била любима и по отн. на колите?
Какво е имало там през соца, че да идват западни коли?

Октомври 28, 2015, 17:54:23
Отговор #1074

Неактивен kaci

  • Публикации: 956
А тая Улица Г. Георгиу Деж защо ти е била любима и по отн. на колите?
Какво е имало там през соца, че да идват западни коли?
Любима ми е(и все още е) защото съм роден и съм израснал в района, а когато исках да се скатая от училище(без да ме предаде някой възрастен шпионин), това беше едно сигурно убежището заради ограничения достъп на шляещи се редови другари.
Ако оставим настрана детските ми щуротии, и сега не мога да се сетя за по номенклатурна улица от онова време, отделно - имаше и няколко резиденции(има ги и сега де) и по улицата соц возило почти не се срещаше....
И за да не цапам съвсем темата, ще сложа и две снимки за които дори и не подозирах, че съществуват, но комшиите явно са ми следили "проектите" и сега си имам снимков материал на първият ми "тунинг" проект - ЗАЗ 965 със сърце от съседният ЗАЗ 966...
В момента издирвам ключовете от едно мазе в което би трябвало да се намират оригиналните мотор, кутия, печка и т.н. от 965цата и ще направя подарък на някой фен на модела.


Поздрави

Октомври 31, 2015, 21:31:21
Отговор #1075

Неактивен 323bg

  • Публикации: 456



Ноември 01, 2015, 17:12:54
Отговор #1076

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев



Ноември 01, 2015, 17:27:26
Отговор #1077

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Най-богато заредения кореком (Сл.Бряг) в югоизточна България ... дори и мебели продаваха.
Бензиностанцията е на входа на Бургас от към Варна.
retrobs.com

Ноември 02, 2015, 07:52:50
Отговор #1078

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Някой ще познае ли откъде точно са първите 2 снимки  :) !?




Ноември 02, 2015, 09:09:28
Отговор #1079

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Първата снимка ми се струва,че е от почивната станция на СБА близо до Балчик, а втората не е ли ресторант Робинзон,пак по сэщия път,но преди Балчишката Тузла?