Автор Тема: Стари, черно-бели фотоси на автомобили  (Прочетена 974393 пъти)

0 Потребители и 9 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 06, 2016, 17:51:03
Отговор #1180

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
И кое точно му е на място? Кога ще се научите да уважавате историята на тази държава, независимо от личната ви интерпретация?! Отделна е темата, че изграденото от това чучело, вече 25 години не могат да го унищожат далеч по-големи престъпници и боклуци!

Какво е изградил по-точно? Един пълен батак. И защо се срина, след като целият, тоталният контрол над нещата им беше в ръцете? Може би заради факта, че цялата система беше титанична глупост, невъзможна да съществува, фалирала още много години преди 1989? Колкото до престъпниците на прехода, те не са марсианци, не са чужденци, не са се появили от нищото - напротив, това са собствените негови кадри, на правешкия цървул и на престъпната му Партия, подготвени и пласирани да доразграбят всичко, след планирания и добре режисиран "преврат" 1989 г.

Пък на който не му се вярва, да послуша другаря Петър Младенов, аз може и да ви лъжа, той обаче е комунист и говори истината  :))

"...Другари, картината в икономиката е ПОТРЕСАВАЩА! От 1983 г. сме с отрицателен прираст, нужни са ни най-малко по 2, 6 милиарда долара заеми годишно от Запада. Изолацията ни докара до просешка тояга. Единствен приятел ни е Чаушеску. Сменихме Живков, защото стигнахме пропастта...Можехме да издържим още седмица, още две. Да кажем, можехме да издържим още месец. Е, с помощта на органите на МВР, ако ги включехме, можеше да задържим властта за себе си още два, три, шест месеца. Но нещата вървяха така, че не можеше да не докараме нещата до взрив..."

Ето и снимка на официален /строго секретен/ документ от 1987, който ясно очертава фалита на социалистическата държава. Има още много документи от 1982-3-4-5.... където се говори за тотални загуби в селското стопанство, огромни загуби в тежката индустрия и енергетиката още от 70-те години /тоест, за някои от великите заводи - гиганти, още от построяването им!/  и т.н. и т.н., но тук тимата е друга и да не разводнявам повече, ето споменатото факсимиле: http://ikonomika.org/?p=982
« Последна редакция: Февруари 06, 2016, 17:56:46 от Teodor »

Февруари 06, 2016, 17:59:08
Отговор #1181

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Коментара на Тони Бенца беше и за автомобила на снимката (или на автомобилите на УБО) в което не виждам нарушаване на правилата тук.
Щом са стари снимки значи са част от историята ... нима не трябва да я коментираме!?
А,доколкото дали този индивид (бай Тошо) е направил всичко за НРБ мога да кажа-НЕ!
Направиха го вашите предци с много мазоли и кръв по ръцете,че и бой много често за ниски надници за времето си.
retrobs.com

Февруари 06, 2016, 18:40:23
Отговор #1182

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
София


Февруари 06, 2016, 18:48:12
Отговор #1183

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Браво,Данчо .... добро попадение-4 класики в един кадър ! O0
retrobs.com

Февруари 06, 2016, 22:29:14
Отговор #1184

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Браво,Данчо .... добро попадение-4 класики в един кадър ! O0

4 коли в един кадър на един ъгъл и нито една от тях не е СОЦ :)

Февруари 06, 2016, 22:47:12
Отговор #1185

Неактивен bshopov

  • Публикации: 184
Интересно ми е каква колата най-вдясно на снимката

Февруари 07, 2016, 17:19:41
Отговор #1186

Неактивен gggo6o

  • Публикации: 34
.

Февруари 07, 2016, 23:01:57
Отговор #1187

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18071
  • Йордан Георгиев
Интересно ми е каква колата най-вдясно на снимката

Simca Chambord ;)



ето една интересна снимка :)


Февруари 08, 2016, 00:12:55
Отговор #1188

Неактивен rsk

  • Публикации: 2449
Simca Chambord ;)
...
ето една интересна снимка :)

Според мен не е Simca. По размер ми се струва, че е американска, прилича ми някой от моделите на Chrysler Co. от '55-та - '56-та... Например това DeSoto от '56-та: http://www.automobile-catalog.com/img/pictonorzw/desoto/1956-desoto-fireflyte-sedan.jpg . Има подобен покрив, лайстните около фаровете не са хромирани, има къси лайстни върху предните калници, точно зад фаровете, предната броня с характерните буфери, задната броня, дръжките на вратите, точно под стъклата, струва ми се, че и фаровете са идентични... Само една "подробност" не ми пасва, за да съм сигурен в предположението си - страничната декорация на задната врата и задния калник е различна...

Относно списъка от търг на "Кореком" - някой има ли предположение какво трябва да е возилото под №57 - Ситроен Спеукал...? Единственото, което мога да свържа със Citroen е модификацията "Special", но пък това да са изписали като "Спеукал"... едва ли.

Февруари 08, 2016, 14:10:49
Отговор #1189

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Съдейки по ниска цена най вероятно е ГС Специал.

Тоя търг на Кореком е доста богат на наличност. Поен аз доколкото помня, на единични търгове рядко толкова бройки коли наведнъж се пускаха.
Ами ако се абстрахираме от резултатите от оглед и от скрити дефекти, само по имена на модели и в съотношение спрямо исканата цена, за евентуални добри покупки бих отбелязал 2 по-правителствен тип коли, Пежото 604 и  и двата Бенца 280, единия автоматик.
И двете са под 3000 долара на цена, а вероятно ако са екс-карани от ЦК и Министерски съвет, и закупени от тях от нови, са отн. добре поддържани.
Иначе за вероятно ползвани като внос, но вече по-икономични, макар и все още лукс коли от среден клас, като Мерцедеси дизели и един 230е вече им искат повече, по 5-7000 $.