Автор Тема: Opel Kadett C 1979 Automatic на Slav  (Прочетена 33943 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 18, 2011, 23:26:12
Отговор #40

Неактивен madboy

  • Публикации: 1872
Харесва ми  :D ;D ;D
Centrum Transaxle

Декември 17, 2011, 10:27:37
Отговор #41

Неактивен joromainata

  • Публикации: 124
Колеги и аз съм забелязал подобрение на работата след монтиране на руско транзисторно-тиристорно комутаторче което дори не знам от какво е произведено 79г на костенурски боксер
но въпроса ми е има ли смисъл от тази схема и би ли подобрила тя работата на двигателя?
« Последна редакция: Декември 17, 2011, 10:31:57 от joromainata »

Декември 17, 2011, 13:04:46
Отговор #42

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Жоро здрасти! :)Това, което си публиувал  е схемата на българското пловдивско електронно транзисторно запалване ЕЗУ- Т.
Барабар с платката. Джаджата става за абсолютно всички автомобили с чукче.



Има 4 важни предимства:
1  Запазва контактите на чукчето и наковалнята от нагар и износване.
 2 Подобрява работата на двигателя , вдига малко мощостта му и намалява разхода на гориво, особено на дълъг път.
3 Не оказва влияние на работата на двигателя и другите системи на автомобила.
4Дори и да се случи нещо на пътя , при подходящото свързване  прехвърляш на чукче и продължаваш.

Тази схема не е върхът на сладоледа , но е доста по- добре , отколкото на чукче. Питай , ако има нещо.

                                              Поздрави от Родопа планина !   :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 17, 2011, 14:51:16
Отговор #43

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
fulcrum ,колата става супер!
Имам един въпрос така и така си отворил темата за бобините. На моята изтече малко масло и сега искам да долея ... Но трябва ли да е точно определено или няма значение?Благодаря ти.

Декември 17, 2011, 14:57:35
Отговор #44

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Дидо ,  здрасти ще публикувам за това в твоето Миттсубиши! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 25, 2011, 15:14:07
Отговор #45

Неактивен опел фен

  • Публикации: 19
  • Никога не се страхувай да правиш това, което не ум
кадетката е страхотна  браво колега
[/url]

Декември 25, 2011, 17:54:14
Отговор #46

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Спортно мотивиращо мероприятие и за моята тема:
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Декември 30, 2011, 23:26:24
Отговор #47

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Жоро здрасти! :)Това, което си публиувал  е схемата на българското пловдивско електронно транзисторно запалване ЕЗУ- Т.
Барабар с платката. Джаджата става за абсолютно всички автомобили с чукче.



Има 4 важни предимства:
1  Запазва контактите на чукчето и наковалнята от нагар и износване.
 2 Подобрява работата на двигателя , вдига малко мощостта му и намалява разхода на гориво, особено на дълъг път.
3 Не оказва влияние на работата на двигателя и другите системи на автомобила.
4Дори и да се случи нещо на пътя , при подходящото свързване  прехвърляш на чукче и продължаваш.

Тази схема не е върхът на сладоледа , но е доста по- добре , отколкото на чукче. Питай , ако има нещо.

                                              Поздрави от Родопа планина !   :)

Щом става за всякакви двигатели, това означава ли, че става и за двутактови такива, в частност моя Симсон  :-[  Извинявам се за Оффа :-[
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Януари 06, 2012, 12:04:47
Отговор #48

Неактивен USfan

  • Публикации: 10840
Много е хубав Кадета, със здраве да си го караш. :)
Единствения такъв Кадет от моделите със задно като твоя, който съм виждал да е с автомат, беше една хечбекова Сити версия, бебешко синя или ментово зелена, не помня това добре, която караше една дама в София, в началото на 90-те.

Тя беше съпуга на един мой познат автотърговец от Перник, викаха му Юлиан Брадата.
През няколко месеца чат пат се виждам с него.
Ще взема да го питам, къде отиде това Сити, те като го продадоха.

Жена му след Ситото имаше и една костенурка 1302 или 1303 автоматик, оранжева, която сега е в много лошо състояние и се разкапва на една малка уличка в София, зад сградата на Дарик радио, близо до моста Чавдар. ^-^

Януари 31, 2012, 00:15:22
Отговор #49

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Толкова ли голяма разлика усещате с тези тумори ? Тоест с тези подобрения около чукчето ?  Моята кола я взех с такова нещо.  :)Пак някакво българско. Беше първото нещо, което изхвърлих от нея. Ако го искаш, ще ти го подаря. Такива ракови заболявания, винаги съм лекувал с премахване завинаги. И съм патил от това. Ама не на пуст път, сред птички и природа под слънце.  В беля съм влизал, точно при изпреварване заради тия ..... работи. Изведнъж гасне колата, започва да спира и ..... се чудиш как/ къде да се навреш.  Да, тогава обърнах на чукче. И  тая алуминиева кутия на Пандора, само на малки кутийчета я направих.  Каквото и да се прави, чукчето се износва, износва му се петичката. И делкото се амортизира, иска да се регулира това чукче, делкото да се чисти, подмазва редовно. То си е част от поддръжката на автомобила.  Туморът е някакво такова средно положение, ни риба- ни рак. Чист тумор.  По-добре от Холов/индуктивен датчик, няма да стане никога.  Пък и с чукче, проблем не знам да съм имал. Нито от към нагар, нито от към студен старт и прочие.  2 коли съм имал с такива транзисторни ли са, композиторни ли са тумори. И при 2-те, само ядове съм брал в най-кофтия момент. Без тях - без проблем.   Иначе се радвам на желанието и нетусиазъма ти да показваш и занимаваш с иначе интересни схеми на разни неща.  :) O:-)